PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537050}

LEGO® PRZYGODA

The Lego Movie
7,2 59 777
ocen
7,2 10 1 59777
7,2 24
oceny krytyków
LEGO® PRZYGODA
powrót do forum filmu LEGO® PRZYGODA

Tylko 7.4?

ocenił(a) film na 8

Za oceanem (i nie tylko) film odniósł oszałamiający sukces, jak dla mnie, fana animacji, to jedno
z najlepszych, najbardziej przemyślanych i najzabawniejszych dzieł ostatnich kilku lat, wyżej w
filmwebowej galerii filmów animowanych postawiłem tylko Króla Lwa, a niewykluczone, że po
obejrzeniu LEGO Przygody po raz kolejny, już w oryginalnej wersji językowej, padnie jednak 10
(ocena, którą nigdy nie szastam na wyrost, na wiele setek obejrzanych filmów tylko około
dziesięć uzyskało te notę).

Film ma wszystko - jest zabawny, wzruszający, ciekawy i szalenie nostalgiczny - dla osoby, która
spędziła pół dzieciństwa na zabawie lego ilość smaczków i przywołujących wspaniałe
wspomnienia momentów jest niezliczona. Pod tym względem znacznie wyprzedza nawet kultową
już trylogię Toy Story.

Kolejno - jakość animacji - oszałamiająca; ocean i fale wykonane z klocków to jeden z
najlepszych efektów wizualnych jakie było mi dane zobaczyć w kinie, a udająca stop-motion
animacja ludzików zapierała dech w piersiach.

Zresztą - nie ma się co rozwodzić, wystarczy przeczytać jedną z miliona pozytywnych recenzji by
poznać moje zdanie o tym filmie; co więc wpływa na wysoką, ale nierewelacyjną notę tutaj? 96%
na rottentomatoes, 8.6 na IMDB i 'tylko' 7.4 na filmwebie? Czy to wynik dobrego, ale jednak nie
tak doskonałego jak oryginał dubbingu czy może po prostu zbyt mało ludzi w naszym kraju
wychowało się na klockach lego by móc docenić siłę tego filmu :)? Jak myślicie?

ocenił(a) film na 9
Rarian

Bo niektórzy może się spodziewali czegoś w typie Shreka czy Madagaskaru, gdzie żarty są co chwila, a całość jest szaloną komedią. Poza tym też z tego co widzę po komentarzach to sporo ludzi nie kuma specyfiki fabuły tego filmu. A mianowicie tego, że cała fabuła jest jak zabawa dzieciaka i ta cała chaotyczność fabuły, którą mu się zarzuca wynika właśnie z tego.

MistrzSeller

"Bo niektórzy może się spodziewali czegoś w typie Shreka czy Madagaskaru, gdzie żarty są co chwila, a całość jest szaloną komedią."

Myślę, że właśnie to jest przyczyną.

ocenił(a) film na 9
kenexgro

Twórcy trochę przesadzili z liczbą żartów które wstawili do trailerów. Przez to ludzie nastawili się bardziej jak na Shreka, poza tym też wiele dowcipów z filmu było im już dobrze znanych właśnie z trailerów i nie wzbudzały już takich emocji.

ocenił(a) film na 9
MistrzSeller

no tak ja też już żałuje, że obejrzałem zwiastun;(

ocenił(a) film na 8
MistrzSeller

Właśnie. Choćby śmieszna scena Witruwiusza w umyśle Emmeta

ocenił(a) film na 9
Rarian

bo niektórzy nie czują klimatu Lego i nastawiają się na kolorowe MysiePysie. "A czemu to takie kwadratowe", "a czemu wszystko z klocków" itp. No ale jak usłyszałem tekst "ja to więcej dziecku Lego nie kupie, zamiast bawić się zestawem to ciągle rozkłada i coś buduje" to już mnie nic nie zdziwi w życiu..... :)

ocenił(a) film na 7
Rarian

Ponieważ na filmwebie jest tak że większość wystawia 1 nie biorąc pod uwagę jakości wykonania, gry aktorskiej itd, a swoje własne widzimisie. Np:
http://www.filmweb.pl/film/LEGO%C2%AE+PRZYGODA-2014-537050/discussion/g%C5%82upi e,2397324
http://www.filmweb.pl/film/LEGO%C2%AE+PRZYGODA-2014-537050/discussion/nie+rozumi em+kto+ogl%C4%85da+takie+g%C3%B3wno,2395865

ocenił(a) film na 9
Rarian

Nie martw się film jest nowy i dlatego taka ocena za miesiac będzie już o wiele wyższa.

ocenił(a) film na 2
Rarian

Ja bym zapytał "dlaczego aż 7,4?". Na stopklatce ma 6,1.
Po obejrzeniu ocenę podzieliłbym jeszcze przez 2.

ocenił(a) film na 7
Pop_Rad

Kolejny się znalazł dla którego nie ważna jest jakość animacji ani reżyseria. Czy wy ludzie rozumiecie jakiej jakości film musi być by ocenić go na 2? Co jak co ale ta naprawdę dobrze wykonana animacja jest na wiele, wiele wyższym poziomie niż chociażby :
http://www.filmweb.pl/film/Kac+Wawa+3D-2012-629035

ocenił(a) film na 2
ScottenPL

Za animację film dostaje 5*. Za treść nie tylko nie zdobywa kolejnych, ale dostaje rekordowe ujemne 3*. W sumie wychodzi 2*.
Nic gorszego ostatnio nie widziałem.

ocenił(a) film na 8
Pop_Rad

Na RottenTomato ma 96%

ocenił(a) film na 2
ShaggyTM

Wniosek - unikać RottenTomato :).

ocenił(a) film na 2
Pop_Rad

Poza tym widzę tam "Average Rating: 8.2/10". Hmmm, czyżby to efekt oglądania Lego Movie? ;)

Rarian

juz nie przesadzajmy. takie 7 na 10 max. fajna komedia. ale fakt troche za duzo pokazali w zwiastunie :) dark dark dark grey :D heheh

Rarian

Bo ludzie się nie znają.

Jezus_drugi

Fakt. Inaczej skonczyloby się to spektakularną klapą. Może by się WB nauczyło, aby takiego "czegoś" do kin nie dawać.

ocenił(a) film na 8
Rarian

Mnie też wysoce zaskoczyły fale z LEGO. W zasadzie wszystko! Piana w kąpieli Emmeta, dym, wybuch, pożar i te jakże świetne fale właśnie. Bardzo dobra robota. Popieram twoje zdanie.

użytkownik usunięty
Rarian

Mam bekę z rodziców piszących "Nie zabierajcie dzieci na ten film.", "Strasznie słaby.", pierdu, pierdu.

Każdy myślący ma chyba z tego bekę :D

ocenił(a) film na 9
Rarian

bo każdy może głosować ?:)

ocenił(a) film na 6
Rarian

może zasługa polskiego dubbingu? i don't know, ale mnie tak nie zajarał ten film. 7.4 to nie jest zła ocena, proponuje się pogodzić z tym że ludzie po prostu RÓŻNIE go odbierają i nie wszyscy muszą go oceniać na 9 :p

ocenił(a) film na 6
ghoul_3

*"zasługa"

użytkownik usunięty
Rarian

Obstawiam mala popoularnosc klockow LEGO w Polsce. Ale jak one maja byc popularne, skoro ceny w ciagu ostatnich lat w wyniku chwicowci dystrybutora poszyly o 30% w gore? To jest juz nie zabawka droga, a elitarna. Efekty widac na zalaczonym obrazku.

ocenił(a) film na 7

Drogie to raz, a dwa, że lego wypierają gry typu Minecraft.

ocenił(a) film na 7
Rarian

A co w tym filmie takiego genialnego? Ot, bajka dla dzieci, dla dorosłych już niekoniecznie, jedyne, co naprawdę zasługuje na uznanie, to fale i wybuchy.

ocenił(a) film na 9
Rarian

Słusznie prawisz panie. 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones