PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=537050}

LEGO® PRZYGODA

The Lego Movie
7,2 59 770
ocen
7,2 10 1 59770
7,3 23
oceny krytyków
LEGO® PRZYGODA
powrót do forum filmu LEGO® PRZYGODA

Matrix

ocenił(a) film na 9

Przed sporą część seansu miałem wrażenie, że oglądam parodię Matriksa. Oto z góry zarządzany świat, w którym
mieszkają ludziki nie posiadające faktycznej wiedzy na temat jego kształtu, porządku pilnują w nim roboty. Pojawia się
Żyleta (Trinity), która wyrywa z urojenia głównego bohatera, który ma być wybrańcem (Neo). Jest ona częścią grupy, która
walczy z panującym systemem i której przewodzi Witruwiusz (Morfeusz?). Na dodatek jeszcze te podłączanie architektów
do urządzenia w ścianie, zupełnie jak farma ludzi w "Matriksie".
A ogólnie film w dechę - dawno się tak nie uśmiałem, fabuła też spoko. ;)

ocenił(a) film na 9
Curt90

"Oto z góry zarządzany świat, w którym mieszkają ludziki nie posiadające faktycznej wiedzy na temat jego kształtu, porządku pilnują w nim roboty."
Zmienić ostatnie słowo.... i taki pewny jesteś że to analogia "tylko" do filmu? ;)

ocenił(a) film na 9
Opikowski

Oczywiście że nie ;) Matrix był poniekąd spojrzeniem na świat w którym żyjemy, więc nawet o tym nie pisałem, bo to oczywiste ;).

ocenił(a) film na 9
Curt90

No nie tak. Matrix był o czymś. O zbliżającym się gigantycznym problemie naszej cywilizacji. I LEGO przygoda jest po prostu o tym samym. A że zawiera luźne nawiązania do setki innych filmów dla dorosłych to i o Matrix zahacza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones