PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34663}
7,7 4 151
ocen
7,7 10 1 4151
8,0 12
ocen krytyków
Kwaidan, czyli opowieści niesamowite
powrót do forum filmu Kwaidan, czyli opowieści niesamowite

Nie wiem, ilu jeszcze reżyserów zachwyci mnie swoją estetyką, tak jak zrobił to Kobayashi. Ten sam stylistyczny język filmu, który znamy z "Harakiri", w "Kwaidanie" rozwija się i po raz kolejny, zwłaszcza za sprawą montażu, imponuje swoim chłodem i stonowaniem, kontrastując i uspokajając bujną kolorystykę i scenografię filmu. Teatralna scenografia nie przeszkadza, wręcz przeciwnie - urzeka, muzyka (a raczej udźwiękowienie) przeplata się z ciszą, budując niezapomniany, baśniowy nastrój. Aktorzy, przypominający woskowe figury, doskonale oddają prostotę emocji czterech historii, zakorzenionych w kulturze i baśniowości Japonii legend, ujmujących swoją prostotą, ale jednocześnie spowitych mistyczną atmosferą.

Ode mnie, mocne 9/10.

ocenił(a) film na 10
gowniarz_wyniosly

Piękny post. Fenomenalny film.

ocenił(a) film na 10
GHX03

Zgadzam się, film naprawdę super. Akcja utrzymuje się w koncepcji baśniowej i spirytystycznej, które przeplataja się z rzeczywistością. Idealny film do obejżenie przy filiżance białej herbaty i sushi. Ja przynajmniej tak oglądałemXP

ocenił(a) film na 7
gowniarz_wyniosly

Za kipiący oniryzm i tajemniczość. A także za magię kina, które już nie powróci. 8/10. W tym momencie naszła mnie refleksja, że ocenianie i wręczanie not filmom nie ma żadnego sensu. Jak można wyrażać opinie o sztuce poprzez głupią liczbę? Tym też sposobem wsadzamy wszystkie dzieła do jednego wora. Coś co dobrze smakuje może być słodkie albo kwaśne. Niemniej wysoka ocena widniejąca w "oglądanych" przypomina o ważnych tytułach, do których warto wrócić po raz kolejny.

ocenił(a) film na 7
gowniarz_wyniosly

a u mnie 7 /10 głównie ze względu na scenografię.

Cztery wcale nie tak różne opowieści na pograniczu fantasy/dramatu/grozy.

Jeśli ktoś szuka strasznego horroru to tu nie znajdzie, choć twórcy dzisiejszych filmów grozy na pewno znaleźli i wykorzystali u siebie

Film głównie zachwyca przepiękną scenografią, jak z jakieś dawnej, bogatej opery. Jest baśniowo, przytulnie, tajemniczo.

Muzyka której nie usłyszy się w dzisiejszych produkcjach plus kultura japońska dają wrażenie podglądania życia na innej planecie.

Aktorstwo świetne jednak bardzo teatralne jest i plusem i minusem filmu

Mi najbardziej spodobała się opowieść druga o ,,królowej zimy,, Była najpiękniejsza wizualnie i najbardziej wzruszająca.

Opowiadania snują się leniwie i film oglądałem na dwa razy, czyli po dwie historie. Na raz może być ciężki dla normalnego widza ^_^

Elementy grozy występują tylko na końcu każdej opowieści. Warto.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones