PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317083}

Kupiec śmierci

The Undertaker
5,9 16
ocen
5,9 10 1 16
Kupiec śmierci
powrót do forum filmu Kupiec śmierci

The Undertaker. 6/10

ocenił(a) film na 6

Jedna z ostatnich ról Joe Spinella, którego fani horroru zapewne zapamiętają jako morderczego świra i kolekcjonera manekinów z "Maniaka" (1980) Williama Lustiga oraz z "The Last Horror Film" (1984). "The Undertaker" ukazał się w Polsce na kasecie video pod tytułem "Kupiec śmierci" i na krótko przewinął się przez moją kolekcję kasetową. Problem tkwi w tym że istnieją bodaj aż trzy odmienne wersje filmu (unikajcie DVD Code Red, wycięto z tej wersji wszystkie sceny gore, pojawia się w niej także nadużywany footage z "The Corpse Vanishes" z Belą Lugosim, także DVD do zaorania, na szczęście go nie posiadam), natomiast wersja bootlegowa "The Undertaker" jest całkiem krwawa i obfituje w sporo morderstw. Także tematyka nekrofilska jest w niej mocniej uwypuklona.

Spinell w "The Undertaker" wciela się w postać morderczego właściciela domu pogrzebowego Roscoe o skłonnościach nekrofilskich. Roscoe kocha trupy dziewcząt, które zabija. Mówi do nich tak jak do swojej kolekcji manekinów w "Maniaku". Zresztą "Maniak" (1980) Lustiga jest tutaj głównym źródłem inspiracji. Spinella chce powstrzymać jego siostrzeniec Nick, który namawia na spotkanie młodą panią profesor, która naucza w collegu antropologii, a konkretnie prowadzi zajęcia o nekrofilii. Jednak obłąkany Roscoe pozbywa się wszystkich, którzy dowiedzą się o jego praktykach...

Film ewidentnie został niedokończony z powodu śmierci Spinella i braku pieniędzy. Montaż rwie się, niektóre sceny wyglądają na nie ukończone. Raz jeszcze unikajcie DVD Code Red, wersja bootlegowa zawiera więcej gore np. dekapitację, podcinanie gardła, cios maczetą w twarz czy facjatę poparzoną we wrzątku.

Z tego co pamiętam to wersja kasetowa "Kupca śmierci" była identyczna z wersją DVD Code Red.

khanate

Jak oświadczył reżyser "w 2012 roku odnaleziono zagubiony 35 mm negatyw, niestety brakowało 6 minut materiału, także wykorzystano starą wersję z VHS". Aktualnie najdłuższą wersję filmu czyli 89 minut możemy oglądać dzięki Vinegar Syndrome.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones