PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=208490}

Kult umarłych

La Muerte viviente
3,7 29
ocen
3,7 10 1 29

Kult umarłych
powrót do forum filmu Kult umarłych

Jarmark voodoo

ocenił(a) film na 4

W prologu, narrator opowiada nam o diabolicznym kulcie voodoo którego wyznawcy urzędują na wyspie Korbai (nie wiem czy ta wyspa istnieje naprawdę). Na ten skrawek ziemi przybywają kapitan Labesche, który ma za misje postawić na nogi rozpity garnizon policji, oraz Anabell która odwiedza swego wuja ( zmęczony Karloff ). W między czasie dochodzi do morderstw dokonywanych przez obsypanych niebieskawym pudrem zombich. Kapitan postanawia położyć kres kultowi Dambullah.
Cały ten ,,kult'' przypomina kiepski kabaret. Czego tam nie ma:
-Roześmiany karzeł w ciemnych okularach, odcina (naprawdę) głowę kurze i tańcuje nad grobem, wskrzeszając umarlaka.
- Kapłanka (Yolanda Montes), tańczy taniec brzucha owinięta wężem, i potrafi podpalać suche liście spojrzeniem.
-,,Świątynia'' voodoo obwieszona jest szkieletorami i pajęczynami.
Do tego Anabell śni się jej sobowtór, który ssie głowę żywego węża i uśmiecha się do niej. Fantazja poniosła twórców, lecz niestety efektem końcowym jest pozbawione rytmu i klimatu kuriozum.
PS- Z filmu dowiedziałem się że, alkohol jest przyczyną 99,2% grzechów na świecie.

użytkownik usunięty
jeti

Cały ten kabaret nie byłby może wcale taki kiepski, gdyby nie to że film jest przeraźliwie wręcz nudny. Jak ktoś szuka dobrego usypiacza to polecam, mi po 0,5h oczy się zamykały, a wstałem dziś późno :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones