PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95070}

Kto sieje wiatr

Inherit the Wind
8,1 5 594
oceny
8,1 10 1 5594
8,7 3
oceny krytyków
Kto sieje wiatr
powrót do forum filmu Kto sieje wiatr

film naprawdę niezły.ale najbardziej uderzyło mnie to jak bardzo przypomina to co dzieje się dziś w polsce.to dewociarstwo,ten fałsz ukryty pod wzniosłymi hasłami,a'la chwalmy pana.nie do wiary!!!

gizmo_filmweb

O czym mowisz?:o

Qjaf

O swoich własnych urojeniach opowiada.

Savant1

...

gizmo_filmweb

Masz rację, niestety. Aż dziw, że puścili to w TV publicznej. Niedopatrzenie?
Dlaczego oceniłeś film tak nisko?

ocenił(a) film na 5
animozja

nie,nie,to nie tak.film jest naprawdę nie zły.ale to chyba przeładowanie "dobrą zmianą"gdzie tylko...spowodowało we mnie taką gorycz że nie pytaj...

ocenił(a) film na 9
animozja

Ciekawe - zupełnie nie przeszkadza mi to co robi teraz telewizja publiczna a film bardzo mi się podobał. Może oglądam inną telewizję publiczną?

ocenił(a) film na 9
gizmo_filmweb

Zakłamane środowisko które permanentnie co innego deklaruje a co innego robi. Przykładem może być kwestia homofobii. W 2014 r. największy "erotyczny" serwis typu Tube (nie będziemy robić reklamy podając nazwę) zbadał zależność pomiędzy legalnością małżeństw homoseksualnych w danym stanie a poziomem odsłon gejowskich treści w poszczególnych regionach USA. I co się okazało? Że im bardziej konserwatywny stan, tym większy poziom oglądalności. Widać to było najwyraźniej w tzw. pasie biblijnym, środkowej części kraju, tej deklarującej najmocniejsze przywiązanie do wartości chrześcijańskich. Z kolei im bardziej stan był liberalny, tym oglądalność była mniejsza

ocenił(a) film na 8
MichCorleone

W chrześcijańskich stanach oglądają, w liberalnych uprawiają. Nic dziwnego.

ocenił(a) film na 8
MichCorleone

Tam takie badania, zapewne wyssane z palca ( lub może jeszcze czego innego, kto wie ). Normalny, zdrowy facet hetero nie będzie oglądać gejowskich filmów xxx. Bo po co? Z ciekawości?

ocenił(a) film na 9
Calvera81

Złapią cię za rękę, krzycz, że to nie twoja ręka! Proszę nie odbierać tego osobiście. To luźna refleksja jaka mnie naszła po pańskim komentarzu.

ocenił(a) film na 8
MichCorleone

Spoko. Mnie ta sfera "męskich" konotacji nie dotyczy.

ocenił(a) film na 9
Calvera81

Warto jednak aby zapoznał się Pan z postacią Wesa Goodmana, żonatego polityka Partii Republikańskiej, znanego z częstego odwoływania się do wartości rodzinnych i z krytycznego stosunku do środowisk LGBT. Na Twitterze jego profil informował, że jest on "chrześcijaninem, Amerykaninem, konserwatystą, Republikaninem".
Polityk wielokrotnie przekonywał, że małżeństwo może być wyłącznie związkiem kobiety i mężczyzny. Na swojej stronie internetowej pisał, że "rodzinne wartości są ważne dla dumnej historii stanu Ohio i dla przyszłej pomyślności stanu". "Ideały mówiące o tym, że kochający ojciec i matka powinni pozostawać w naturalnym związku małżeńskim, są warte wcielania i chronienia"

Zrezygnował jednak z mandatu po tym jak został przyłapany w swoim biurze na seksie z... mężczyzną

https://www.rp.pl/Polityka/171119005-USA-Konserwatywny-polityk-przylapany-na-sek sie-z-mezczyzna.html

ocenił(a) film na 8
MichCorleone

No, ale to niczego nie dowodzi. Rożni ludzie mają różne poglądy, mówią jedno a robią drugie. Czysta obłuda. A kto jak kto, ale politycy są tego doskonałym przykładem.

Calvera81

chodzi chyba o to że w katolsko-patokonserwatywnym środowisku ktoś może mówić że jest hetero, ale być gejem. ba, może mieć nawet żonę i dzieci, byle się ukryć przed ludzmi, a czasem też samym sobą. dlatego tam gdzie prawo i spoleczenstwo się liberalizuje jest rzekomo więcej osob lgbt - tak na prawdę nie jest więcej, tylko chętniej się ujawniają, bo się nie muszą czego bać

gizmo_filmweb

A to dopiero początek...

Tym oburzonym Twoim postem pisim lemingom przekażę tylko pewne memento:
jeszcze zatęsknicie za Tuskiem i Palikotem!

antypis

....za aferami, złodziejstwem, butą i aarogancją ? No ciebie chyba pogieło ! Niech rządzi nawet "burek" ważne żeby było uczciwiej, a to co działo się przez 8 lat rządów PO_PSL - o pomstę woła ! Nigdy więcej !

sparrow_71

Nie zaczepiaj mnie!
...i szukaj głupszych od siebie!

antypis

Właśnie znalazłem ! Twoje komentarze, a także innych nie sa na temat filmu, wręcz są propolityczne. Więc czego się spodziewałeś ? Zamiast komentować politykę na forum filmowym z powodzeniem lemingu mógłbyś pisać np. na onecie, a nie tu trollować. I nie sil się na ripostę, bo to tylko potwierdzi twoją małostkowość i słabość. Bez odbioru !

sparrow_71

"...za aferami, złodziejstwem, butą i aarogancją" - w takim razie gdzie te procesy tych złodziei? No gdzie? Albo obecna władza kryje poprzednią albo żadnych afer nie było i uroiły się w twojej głowie.

ocenił(a) film na 8
moscu

Oczywiście, że były, ale PO i PIS kopią się tylko po kostkach.PO pracuje na korzyść Niemiec a PIS na korzyść USA i Izraela. PO i Nowoczesna to jedna i ta sama organizacja przestępcza a PIS wcale nie jest od nich lepszy dorzucając nowe podatki, zapewniając darmowe studia ukraińcom, prawo do emerytury dla ukraińców po przepracowaniu w Polsce dwóch lat(czyli podpisanie dokumentu, który wyszedł od PO), zabijanie biznesów polskich przedsiębiorców. PO za to narobiło tyle zła, że aby wymienić wszystkie afery musiałby ten post sięgać do jądra ziemi.Ale pamiętamy o aferach taśmowych, wyprzedanych kamienicach, aferach stadionowych, wyciągowych, hazardowych,stoczniowych, Amber Gold, czy o podnoszeniu VAT, sprzedażach działek za bezcen i rozroście liczby urzędników na stołkach biurokracji państwowej .

Dragit17

Masz rację, tylko zapomniałeś dodać, że ziemia jest płaska, a Bush jest reptilianinem.

ocenił(a) film na 8
moscu

To miało być zabawne, czy o co chodzi? Wybacz, ale swojego żałosnego usposobienia nie zdołasz ukryć. Napisałem o faktach a Ty rzucasz stwierdzeniami równie śmieciowymi jak Ty sam.

Dragit17

Fakty? Rzucasz niczym nie poparte oskarżenia: Praca na korzyść Niemiec czy partia polityczna to organizacja przestępcza. Jeśli tak uważasz to zgłoś to do prokuratury. Darmowe studia dla Ukraińców - nawet sobie nie zadałeś trudu aby sprawdzić dlaczego tak jest. Dalej, emerytura dla Ukraińców w Polsce - to była umowa dwustronna. Polska ma podpisane też takie umowy z innymi państwami na mocy których Polacy mogą pobierać emerytury na podobnych zasadach co Ukraińcy w Polsce - oczywiście o tym nie wiedziałeś. Afery - jeśli są afery to i są postępowania wyjaśniające i wnioski o ściganie bo inaczej Państwo wystawia się na śmieszność i gniew społeczeństwa. Problem z internetem jest taki, że nawet tacy jak ty mogą w każdego rzucić gównem, bez żadnych dowodów, a zawsze coś się przyklei.

ocenił(a) film na 8
moscu

Rząd, który działa na szkodę narodu, któremu przewodniczy jest organizacją przestępczą. Nie ośmieszaj się, bo bardziej realne jest to, iż ziemia jest faktycznie płaska niż to, że nagrania z afery taśmowej nie istnieją. Przesłuchaj uważnie te nagrania, następnie połącz z działaniami ówczesnego rządu i jeśli nie będziesz widział tam niczego złego to znaczy, że skutecznie przeszedłeś pranie mózgu (swoją drogą Twój avatar przypomina scenę brainwashingu z clockwork orange, więc moje twierdzenie o Tobie wydaje się być wysoce prawdopodobne.) Dalej, darmowe studia dla Ukraińców. Na Ukrainie są darmowe studia a pierd(o)lenie, że trzeba płacić jakieś łapówki, żeby się tam dostać to przesadzone kłamstwo. Na zachodzie niemal nie ma opcji, żeby studiować za darmo i to nie tylko dla Polaków(a jesteśmy w UE!), ale również dla natywnych obywateli. W Polsce większość studiów jest darmowa, ale dlaczego za pieniądze polskiego podatnika mają się tutaj kształcić Ukraińcy? Jestem po studiach medycznych i co chwilę słyszę, że Ukraińcy dostają rabaty na te studia. Ja jako jeden z 39 milionów polaków-robaków nie mam takiego prawa.Wydaje się, że bycie ukrem opłaca się bardziej, niż bycie Polakiem. Nie próbuj mi tutaj wyskakiwać z tym, że banderowcy są nam tutaj potrzebni, bo ktoś musi pracować na emerytury. Patrząc na to jak bardzo utrudnia się nam we własnym kraju można dojść do wniosku, że rząd tak naprawdę ma w d**ie emigrantów i ich powrót do Polski, co tym bardziej świadczy o tym, że coś tu nie gra. Najważniejsza jest fobia przed Rosją, całowanie w tyłek ukrainy, bo jest naszym sojusznikiem podczas wojny z Rosją, ale nikt z rządzących nie wie(lub wie, ale nie ma to dla nich znaczenia) o tym, że podczas wojny staje się(UA) także naszym wrogiem. Wysiedlenie Ukrainy to daleko idący plan, ale żeby o tym wiedzieć musisz mieć jakąkolwiek wiedze o geopolityce. Karty Polaka sprzedawane na ukraińskich bazarach - to już nawet nie zaskakuje. Ukraina nie jest w UE a traktuje się ją
ponadnormatywnie, mimo, że jest to czarna dziura, która a) nigdy nie spłaci kredytów i pożyczek i b) po n-tej rewolucji nie jest w stanie zaprowadzić u siebie porządku i zaprzestać wszechogarniającej korupcji na szczeblach sądowych.Emerytury dla Ukraińców.Ukrainiec przepracuje na Ukrainie 23 lata, popracuje w Polsce 2 lata i dostanie polską, obliczoną proporcjonalnie emeryturę. Jeżeli Polak pracuje za granicą, to staż pracy liczy mu się do polskiej emerytury.Tak samo powinno być z Ukraińcami i stażem pracy wliczanym w ukraińską emeryturę, ale nie w polską! Za granicą musisz przepracować 10, często 15 lat , żeby dostać minimalną emeryturę. Pracując w Polsce 24 lata i rok w UK nie upoważnia Twojej osoby, do pobierania części emerytury z angielskiego budżetu. Umowa między polską i ukrainą miała zagwarantować osiedlającym się w kraju POLAKOM ze Wschodu wypłatę emerytury za lata pracy na Ukrainie. Jak już wspominałem Karta Polaka jest do nabycia tak łatwo jak karty dragon ball i POLAKIEM ZE WSCHODU może zotać nawet Afrika Bambaataa. Wracając do afer. Pisałem przecież, że władze kopią się po kostkach.Drobne przepychanki i iluzja działania sprawiedliwości pod publiczkę.Wy nie ruszacie naszych a my waszych, ale Tobie wyraźnie trudno zrozumieć taki stan rzeczy. Oczywiście, że w ten sposób wystawiają się na śmieszność i gniew, ale możesz od nich usłyszeć tylko soczyste: "We don't give a f(u)ck!"

ocenił(a) film na 8
gizmo_filmweb

Poniosło cię polityczne szambo, od lat w PL takie samo, zamiast cieszyć się filmem. Ocena 5? Jak dla jakiegoś gniota? Daj pan spokój.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones