PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10010778}

Krzyk VI

Scream VI
6,0 19 134
oceny
6,0 10 1 19134
6,3 26
ocen krytyków
Krzyk VI
powrót do forum filmu Krzyk VI

Szkoda, że ich związek skończył się jak skończył, ale scena ataku Ghostface'a w mieszkaniu i na drabinie była niesamowita.
Na początku podejrzewałam Anikę, ale jednak pudło. Niewątpliwie była fajną postacią i dała się lubić.

ocenił(a) film na 8
benzacne

Scena z drabiną prześwietna! <3 Zdecydowanie jedna z najbardziej stresujących scen w całej serii, znakomicie zrealizowana. Anika była moją ulubioną postacią z tych nowych z tej części zdecydowanie i również bardzo mi jej szkoda D:

Rrouge

Rozumiem, że to slasher, ale Mindy trochę za szybko otrząsnęła się z tej straty.

benzacne

Eee tam, otrząsnęła się tak samo szybko, jak Mindy, która po brutalnym pchnięciu i utracie litra krwi dała radę kicnąć na drabinę.

ocenił(a) film na 10
benzacne

Spociłem się oglądając tą scenę

michi468

Serio. Ja tak samo. Ghostface'em w tej scenie był Ethan czy detektyw Bailey?

ocenił(a) film na 10
ink1313

Zdecydowanie detektyw Bailey

michi468

No, nie wiem. Wtedy Ethan nie miałby nic do roboty. Zabójstwo Jasona i Grega oraz atak w sklepie to detektyw. Za to atak metrze i w mieszkaniu Gale to Quinn. Wypada, że mieszkanie sióstr zaatakował Ethan.

ocenił(a) film na 8
ink1313

Skąd ta pewność? Grega i Jasona mógł zabić każdy z tej trójki, stawiam na Ethana ale to tylko moje widzimisie akurat. Albo detektyw, tak brutalna zbrodnia mi do Quinn nie pasowała, ona wolała szybko i sprawnie załatwić sprawę. Co do sklepu to rzeczywiście mógł być detektyw, chociaż z drugiej strony ponoć był w sklepie (innym oczywiście) a potem na komendzie, więc ciężko by mu było być w dwóch miejscach naraz, aczkolwiek może coś pokręciłem. Psychiatrę zabił prawie na pewno detektyw. Raz że Sam wcześniej mu mówiła, że miała z nim do czynienia, a dwa że musiał się znać na tych wszystkich dokumentach itp których Ghostface szukał w domu ofiary. Paul i Anika to zapewne robota Ethana, bo tylko on miał sposobność ataku w... akademiku? Nie wiem czy to był akademik. Dźgnięcie Mindy w metrze to robota Quinn, tak samo jak zabójstwo Brooksa i atak na Gale. Tak ja to widzę.

ocenił(a) film na 9
ink1313

Twórcy chyba potwierdzili, że był to Ethan

AND_774

Tak. Widziałem ten wywiad, ale co z jego alibi. Chadowi się tłumaczył, że był na zajęciach z ekonomii (?) i ludzie go widzieli. Jak to wyjaśnisz? Blefował?

ink1313

Pewnie blef, chociaż ja stawiam na dziurę fabularną. Szkoda, że tego nie wyjaśnili.

benzacne

Biedna Anika. Obok Jennifer Jolie (Scream 3) jest jedną z tych postaci, które pożegnaliśmy za wcześnie. Przynajmniej dali jej ikoniczną śmierć.

ink1313

Panna Jolie ma ponoć wrócić w siódemce, co mnie ogromnie cieszy. Mogą ją "ożywić", bo dostała nożem tylko raz (jak Kirby). Nie to co biedna Anika...

Yolusia

O nie, ma być 7?!

ocenił(a) film na 8
benzacne

Zdecydowanie się zgadzam. Nie dość że scena z drabiną, ale ogólnie cała ta sekwencja ataku w mieszkaniu była potwornie stresująca i trzymała w napięciu, emocje skakały coraz wyżej i wyżej. Najpierw zmasakrowane zwłoki Paula w wannie, a potem scena na drabinie. Niesamowicie zrealizowana, pełna nerwów, a śmierć Aniki była poruszająca, tak jak śmierć Deweya w piątce. Gra aktorska Jasmin Savoy Brown gdy jej postać patrzy na śmierć Aniki była tak wiarygodna i prawdziwa. Zdecydowanie TOP 3 scen w tym filmie.

Seb6_ghostface

Kiedy oglądałam film drugi raz, to zauważyłam, że Anika i Ethan byli ze sobą blisko (co zostało pokazane mimo ograniczonego czasu ekranowego - zamiana kapeluszami po imprezie). Może równie blisko co Ethan z Chadem.
Dlatego atak w mieszkaniu sióstr i scena z drabiną są dla mnie tym bardziej wstrząsające. Najpierw brutalnie ranił, a potem zrzucił z drabiny i zabił bliską przyjaciółkę. Nienawiść do Sam jeszcze jakoś mogę zrozumieć, ale to? Gość był psycholem.

ocenił(a) film na 8
benzacne

Psycholem totalnym, lubił brutalnie mordować. Najpierw Greg i Jason (to moja teoria że on to zrobił ale dość prawdopodobna), a potem Paul i Anika, trzeba mieć coś nie po kolei żeby kogoś zabić, ale żeby w tak okrutny sposób niszczyć innym ludziom życia to nawet psychiatryk by mu nie pomógł. W sumie nie zauważyłem żeby się przyjaźnił z Aniką ale możliwe, w końcu spędzali ze sobą dużo czasu. I w taki sposób ją wykończył... choć scena sama w sobie ikoniczna, nie ma co mówić.

Seb6_ghostface

Mimo, że wszyscy zabójcy z tej części są "niedokończeni" i mogliby skorzystać z większej liczby scen z nimi (przed jak i po ujawnieniu), to Ethan był chyba najlepszy z najgorszych. Aktor (Jack Champion) się spisał. Nienawiść do Chada, " I always wanted to stick something in you Tara!", może nawet zazdrość o to, że tatuś bardziej kochał Richiego. To wszystko tam jest, ale chciałoby się czegoś więcej.
Do ideału zabrakło lepszego napisania tej postaci. W oryginalnej wersji scenariusza miał zabić swoją matkę, która nie chciała się mścić.

Jak myślisz czemu uratował Mindy po ataku Quinn?

ocenił(a) film na 8
benzacne

Jeśli chodzi o Ethana, a właściwie o jego Ghostface'a, wkurzyła mnie jedna tylko rzecz: dlaczego nie pokazali zabójstwa Paula? Aktor byłby raz choć na ekranie i dowiedzielibyśmy się w końcu, z kim Quinn zdradzała swojego chłopaka (hehe) i dostalibyśmy prawdopodobnie najmocniejszą scenę zabójstwa w tej części, w końcu zwłoki Paula w wannie były mocno zmasakrowane. Gdyby pokazali choć moment, jak Ghostface (Ethan) atakuje Paula i zadaje mu kilka solidnych ciosów i potem przeskakujemy gdzie indziej, byłoby świetnie. Skoro twórcy tak gadali że to będzie najkrwawsza część z serii, czemu tego nie pokazali? Mam o to olbrzymi żal. Jeśli chodzi o samą rolę, rzeczywiście Jack Champion jest naprawdę dobry i już po zdemaskowaniu wręcz bije od niego psychopatia. Co do ataku Quinn na Mindy... myślę że zrobił to, bo ludzie prędzej czy później w tym metrze by zauważyli, że laska siedzi i krwawi, więc chciał dla niepoznaki jej pomóc (i tak wg planu mieli później z tatuśkiem i siostrunią dojechać ją i Gale w szpitalu), poza tym chciał oczyścić się z zarzutów i sprawić, żeby Mindy uznała, że jednak nie jest mordercą (w sumie mu się to udało, bo jak już wysiedli z tego metra, Mindy wydukała "szlag, znowu się pomyliłam")

ocenił(a) film na 8
benzacne

Naprawdę? To nie wiedziałem, w sumie ciekawy byłby to wątek, choć zabójstwo matki i żony bardziej pasowałoby do detektywa, w końcu to jego żona, a dzieci matkę... no nie wiem, może. Patrząc jednak na to, że Ethan był największym psycholem z całej rodzinki i najbardziej brutalnym mordercą, całkiem to prawdopodobne.

Seb6_ghostface

Moim zdaniem detektyw Bailey mógł zabić jasona a Grega Ethan (zwłoki Grega były pocięte na części ) a biorąc pod uwagę zabójstwo Paula i aniki których zabił Ethan trzej było tak samo brutalnie zabitych (anika dostała nożem i spadając z drabiny uderzyła głową o kontener...) (Paul był zmasakrowany) a Greg tak jak mówiłam był pocięty na części więc biorąc pod uwagę to jak był zabity Greg możliwe że że to był Ethan który zabvil Grega a detektyw Bailey jasona (bo w końcu zabujstwo jasona a Grega zabardzo się różniły bo Jason dostał kilka razy nożem a Greg...) wiem że Ethan był na imprezie wdedy ale ale widać że zwłoki Grega i ethana i jasona nie były w tym samym czasie w końcu pocięcie ciało trochę by to zajęło w porównaniu do szybkich uderzeń nożem... a Ethan mógł zabić Grega wcześniej właśnie zanim poszedł na imprezę albo w trakcie pod jakimś pretekstem i to zrobić taką jest moja teoria jeżeli zostało potwierdzone kto zabił Grega i jasona to przepraszam

KtosInny_fw

Jasona* poprawka sory

benzacne

Moim zdaniem detektyw Bailey mógł zabić jasona a Grega Ethan (zwłoki Grega były pocięte na części) a biorąc pod uwagę zabójstwo Paula i aniki których zabił Ethan trzej było tak samo brutalnie zabitych (Anika dostała nożem i spadając z drabiny uderzyła o kontener ..) (Paul był zmasakrowany) a Greg tak jak mówiłam był pocięty na części więc biorąc pod uwagę to jak był zabity Greg... możliwe że to był Ethan który zabił Grega a dedektyw Bailey jasona (bo w końcu zabujstwo jasona i Grega zabardzo się różniły bo Jason dostał nożem kilka razy a Greg...) wiem że Ethan wdedy był na imprezie ale widać że zwłoki Grega i ethana nie były w tym samym czasie w końcu pociąć ciało na kawałki trochę by to zajęło... w porównaniu do kilka szybkich uderzeń nożem a Ethan mógł zabić Grega wcześniej właśnie zanim poszedł na imprezę albo mógł poprostu wyjść z imprezy pod jakimś pretekstem i to zrobić taką jest moja teoria jeżeli zostało potwierdzone to kto zabvil Grega i jasona to przepraszam....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones