PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=868993}

Kryzys

Crisis
5,9 2 705
ocen
5,9 10 1 2705
Kryzys
powrót do forum filmu Kryzys

Porusza niezwykle istotny, niezwykle wazy ważny temat uzależnienia od opioidów. Narkotyków na receptę. Narkotyków przepisywanych przez lekarzy, legalnych. Przez co łatwiej dostępnych dla już uzależnionych. I co istotne, w ten nałóg popychają ludzi sami lekarze.
Historia złożona z trzech wątków połączonych opioidową klamrą. Spójnych ze sobą w związku przyczynowo – skutkowym. Od historii jak nowy lek, stworzony czy z potrzeby pomocy ludziom, czy dla kasy … W każdym razie wchodzi na rynek „ po trupach” za każdą cenę. Bo i cena jego powstania jest ogromna. Przez historie przemytu, bo przecież jak jest popyt to jest podaż. Po ostatnie ogniwo tego opioidowego łańcucha – osoby uzależnione. Trzy drogi, każda usiana trupami. W pierwszej historii, co prawda to zbicie kariery, ale zawsze ….
Dla mnie puenta tych historii to wypowiedź sędziego na Sali sądowej
„korzyści płynące z leku, przewyższają ryzyko”
Patrząc w kontekście liczby zgonów na skutek przedawkowania, mam ogromne wątpliwości.
Lek, jak powiedziano przy napisach końcowych, jest lekiem fikcyjnym. Jednak prawdą jest, że ciągle trwają prace nad lekiem przeciwbólowym, który nie przekroczy bariery krew – mózg.
A jak taki wejdzie na rynek, zapewne z reklamą hasłem „bezpieczny” zastanówcie się dobrze, zanim go zażyjecie.
To naprawdę mądry film, który zmusza do przemyśleń. Z bardzo dobrymi, wiarygodnymi kreacjami aktorskimi.
Polecam

ocenił(a) film na 7

Właśnie moim zdaniem dobry temat i dobry film fentanyl i oksykodon istnieją naprawdę i pamiętam z tego co kiedyś czytałem że Amerykańskie społeczeństwo ma duży problem właśnie z oksykodonem bo producenci zataili że jest silnie uzależniającym lekiem przeciwbólowym co za tym idzie króluje w przestępczym czarnym rynku. Początek filmu właśnie przedstawia proces pozyskiwania przez zorganizowane grupy przestępcze oksykodonu również jest to świetnie ukazane w serialu Pazury na HBO Max

ocenił(a) film na 8
MikeVersTop

Dzięki za polecenie serialu Pazury. Już włączam.

ocenił(a) film na 8

Jakiś czas temu pracowałam w Pfizer i wiem, że Amerykanie w ogóle mają problem z lekomanią. Uzależniają się tez np. od Xanaxu. Zużycie psychotropów w Stanach przewyższa zużycie tych leków w całej reszcie świata. Jest wiele prac na temat z czego to może wynikać. Z kultury sukcesu i bycia zwycięzcą? A zwycięzcy nie chorują i nie mają problemów, dlatego gdy tylko coś odrobinę nie gra, to od razu lek i dalej zdobywać świat. Już małe dzieci biorą leki. Starszne.

ocenił(a) film na 7

Mnie najbardziej podobało się to przepychanie zezwoleń na leki przez bigpharmę i FDA. To co dzieje się dziś na rynku leków, preparatów szczepiennych jest tak niebezpieczne, że zakrawa o paranoję, że pomija się to milczeniem lub wzruszeniem ramion. Dla mnie ten film właśnie jest takim memento, co do tego co dzieje się na rynku farmaceutycznym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones