PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6897}

Kryptonim Nina

Point of no Return
6,2 5 123
oceny
6,2 10 1 5123
Kryptonim Nina
powrót do forum filmu Kryptonim Nina

5/10 

ocenił(a) film na 5

może gdybym nie widział francuskiego pierwowzoru to lepiej bym odebrał tę produkcję, bo przy oryginale wypada naprawdę blado - Badham przy Bessonie to jak Maluch przy Ferrari, realizacja typowo hollywoodzka, brak tu tego wspaniałego klimatu; nie mniej jednak ogląda się całkiem przyjemnie
Moja ocena: 5/10

ocenił(a) film na 6
Pauleta

Muszę obejrzeć pierwowzór:) Ale przyznasz, że kobieta i broń to całkiem piękny widok:):p Już nie wspomnę o tej czerwieni:):) Dobrze się go ogląda:)

ocenił(a) film na 4
Pauleta

Amerykanie ogólnie zadufani są sami w sobie. Myślą, że potrafią zrobić wszystko lepiej od innych. W kinomatografii im to jakoś nie wychodzi. Nikita to nie pierwsza produkcja europejska, na której może się nie wyłożyli, ale na pewno poślizgnęli.
Podejrzewam, że przetwarzanie filmów już zrobionch przez innych bierze się z konserwatywnego podejścia większości kinomanów amerykańskich, którzy chodzą do kin na filmy tylko rodzimej produkcji (bo inni nie potrafią robić dobrych filmów). A tak przecież nie jest. Trzeba jednak wykazać się odrobiną obiektywizmu, a tego im chyba brakuje.
Nikita Bessona bez dwóch zdań jest o dwie klasy lepsza wersji jankesów, bo ma swój niepowtarzalny klimat i świetnie zagrane role. Brigide Fonda (przy całej mojej sympatii dla niej) wypada blado na tle Nikity zaprezentowanej przez Anne Parillaud.

CES7

Z przykroscia ale musze przyznac racje. Oba filmy nie sa znakomite ale faktycznie Besson jest o maly punkcik wyzej. Wersja amerykanska przy duzym szacunku dla ich staran kwalifikuje sie do miana niezbyt udanej. Widac znaczna roznice w podejsciu obu rezyserow. NIe wiem dlaczego Bessonowi nie wyszedl jego film jest jednak bardziej przekonujacy, wyrazistszy Moze to przez glowna postac filmu, nie wiem. Amerykanie splaszczyli to do poziomu melodramatu cos w rodzaju Black Swan z plastikowym pistoletem. Po drugie zrobili w zasadzie dokladna kopie secnariusza bez zadania sobie wiekszego trudu podrasowania pierwowzoru. Takie mam odczucie.

ocenił(a) film na 9
Pauleta

Nina jest lepsza od Nikity, sam Luc Besson to powiedzial, że Amerykanie poprawili i ulepszyli jego film.

ocenił(a) film na 5
Pauleta

Czy to ważne co powiedział Besson !? W tej rubryczce wpisuję swoje własne, subiektywne, zdanie bardzo zbieżne z Twoim jak i z Twoją oceną - 5/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones