PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6896}
7,3 1 096
ocen
7,3 10 1 1096
Kryptonim Nektar
powrót do forum filmu Kryptonim Nektar

Doceniam i uwielbiam komedie z czasów, gdy widz inteligentny śmiał się częściej ze zgrabnej gry słów, niż z faktu, że facet biega po hotelu we wdzianku krakowianki (spostrzegawczy wiedzą, o jakie "dzieło" mi chodzi ;-) ). Jednak tutaj trochę mało było tego - zarówno humoru sytuacyjnego, jak i słownego.

Zgadzam się z opinią, że ten film trzyma Bogumił Kobiela - to prawda, można się uśmiechnąć, kiedy udaje górala i wczuwa się podczas arii Jontka. Ale moim zdaniem to nie wystarczy, aby film od razu bawił. Z humoru słownego to tak naprawdę rozbawił mnie tylko tekst o wywoływaniu Wilka z "LAS-u".

Podsumowując, w porównaniu z np. o rok wcześniejszymi "Gangsterami i filantropami" jest to film słabszy - tam bawiło mnie wiele, tutaj ledwo kilka scen.

ocenił(a) film na 5
tepee

aha i jeszcze Krystyna Feldman jako przygłucha miłośniczka kotków :-D

ocenił(a) film na 7
tepee

Zaczyna się jak socrealistyczna produkcja oparta na schemacie zły prywaciarz-spekulant. Ale potem jest już b. przyzwoicie - fabuła trzyma się kupy, ideologia przestaje być nachalna, sceny są zabawne. B. przyjemny film (mimo upływu czasu). Dla relaksu warto obejrzeć.

tepee

Doboru zgrabnej gry słów to tutaj nie było. Kobiela sprowadził ten film do kabaretu i slapsticku (jak to ma w zwyczaju) - właśnie swoim pajacowaniem i odgrywaniem różnych gagów w zbyt kabaretowy sposób. Jak gra Kobiela, to zazwyczaj gra mało rozgarniętego głuptasa, który jest raczej irytujący, a nie zabawny.

ocenił(a) film na 5
Wolfgang1984

Dlatego też tylko 5.

tepee


gimbus nie zauważy dobrego filmu nawet gdy usiądzie mu na twarzy.

ocenił(a) film na 5
kotbury

Weź się od...l ode mnie, nie jestem żadnym gimbusem, nie ten wiek w ogóle.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones