PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6894}

Krwawy Romeo

Romeo Is Bleeding
7,0 3 930
ocen
7,0 10 1 3930
Krwawy Romeo
powrót do forum filmu Krwawy Romeo

zły glina

ocenił(a) film na 7


"Krwawy Romeo" natychmiast przywodzi na myśl filmy noir, ale albo to jest neo-noir, albo po prostu robienie sobie z tego gatunku jaj (nie do końca to wyczułam, chociaż jak dla mnie ten film był raczej czarną, mroczną komedią, niż dramatem czy thrillerem).
Wolę Oldmana takiego, jaki jest w filmach najczęściej - czyli jako nieokiełznane, popieprzone zwierzę, niż taką nieco bezwolną mendę, jak tu, ale to Oldman, kupię go zawsze i w każdej wersji. Gra tu policjanta, który zbłądził, a jego dramat to nie tyle dylematy moralne związane z przejściem na Stronę Złych, ale problemy, jakich sobie przez to narobił. To jest człowiek, który na własne życzenie spieprzył sobie życie i dotarł do miejsca, z którego już nie ma ucieczki. I nawet brak mu odwagi, by strzelić sobie w łeb...
Film jest dziwaczny, ma dość specyficzną atmosferę, która chwilami ociera się wręcz o Lyncha, przynajmniej klimatycznie oraz jeśli chodzi o niektóre postacie (Mona Demarkov - kobieta z protezą ręki jest jak żywcem wyjęta z Davida L. właśnie). Dla ludzi ze specyficznym poczuciem humoru. Duży plus: świetna, chwilami ironicznie komentująca to, co się dzieje na ekranie, muzyka Marka Ishama

magdalith

Właśnie klimat wydał mi się znajomy, ale dopiero teraz uświadomiłem sobie, że jest Lynch'owski. Również film dla mnie momentami ocierał się o "farsę", pojawiały się dość przerysowane elementy, które nie przyczyniały się do brania filmu poważnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones