PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10924}

Krawiec z Panamy

The Tailor of Panama
6,2 7 915
ocen
6,2 10 1 7915
Krawiec z Panamy
powrót do forum filmu Krawiec z Panamy

To film nie-wybitny, ale niezły, szczególnie dla kogoś, kto lubi książkę. Mógł wyjść z tego dużo lepszy film, ale obraz Boormana podobał się Le Carre'emu, więc...

(Swoją drogą może podobał się, bo jest GORSZY niż powieść, czyli nie uraża dumy pisarza?)

Ja lubię ten film. Brosnan był ŚWIETNY. Inni aktorzy- pobobnie (Gleeson...). Najbardziej mnie zaskoczyła końcówka. Ściśle mówiąc- rozczarowała. Nie chodzi mi o to, że jest inna od tej książkowej. Rzecz w tym, że scenarzyści nie wyeliminowali błędu, który znalazł się w literackim pierwowzorze. BACH! CIĘCIE! I porzucamy bohaterów -- zamiast tego przenosimy się do kazamatów Pentagonu i obserwujemy poczynania wcześniej nam nie przedstawionych postaci. Na papierze jakoś to mogłem przełknąc, ale w filmie? Czy takie są wzorce budowania dramaturgii?
W ogóle końcówkę SKOPANO. Co właściwie zrobiła Louisa, by zatrzymać inwazję? Dlaczego Harry uniknął odpowiedzialności?

Tak, ten film to na pewno nie szczyt osiągnięc Boormana (którego swoją drogą bardzo szanuje). Są jednak przebłyski inwencji reżysera. Mój ulubiony kawałek to ten, gdy jesteśmy w Pentagonie na naradzie. Pytanie: czy robić inwazję na Panamę?W idzimy twarz jednego z wojskowych, a potem dostajemy retrospekcję. Krótką migawkę z telewizji. Ten wojskowy salutuje przed zwijaną amerykańską flagą (Amerykanie wycofują swe wojsko po obaleniu Noriegi), łzy płyną mu z oczu. Powracamy do Pentagonu i już wiemy, że wojskowy chce wrócić do Panamy. Świetny kawałek!!!

Kurczę, lubię ten film!!

ocenił(a) film na 5
Ridley

wogóle film bardz często pokpiwał sobie z amerykanów, przejęta twarz tego wojskowego o którym wspomniałeś, korupcyjno/dyplomatyczne szarady itp.
Zgodziś się niestety muszę, że Boormanowi film nie wyszedł. Aż nie chce mi się wierzyć, że reżyser takiej klasy tak pochlastał końcówkę, w której mamy poprostu montazowy bajzel. Wyczuwam silne wpływy producentów i wytwórni na końcowy kształt filmu.
Od strony realizacyjnej, majstersztyk. Podobała mi się zwłaszcza scena w barze z Brosnanem uwodzącym Catherine McCormack: przeplatanie tańca z ujęciami seksu bohaterów i przezabawne zakończenie sceny rozmowy w ambasadzie.

ocenił(a) film na 3
Ridley

Zdecydowanie dużo gorszy od książki... ;p Książka do pewnego momentu była przyjemna, film od początku ustawił niską poprzeczkę i często nudził...

Ridley

Nuda. Jedyne co zapamiętałem z intrygi, to że Brosnan złapał za cyca Jamie. Ale to trwało kilka sekund. Za krótko, aby film był dobry.

ocenił(a) film na 7
Piramidoglowy

Rece opadaja...

Ewiatko

To jeszcze nie tragedia.

ocenił(a) film na 6
Piramidoglowy

Haha, dobre:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones