PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=677512}

Kraina jutra

Tomorrowland
6,2 61 593
oceny
6,2 10 1 61593
5,7 13
ocen krytyków
Kraina jutra
powrót do forum filmu Kraina jutra

Ujmę to tak: Nie jest zły , ale spodziewałam się trochę czegoś innego. Sama oprawa graficzna filmu jest godna podziwu , efekty specjalne, muzyka pasują idealnie. Jednakże na początku filmu trochę trudno było pomieszać się w fabule. Oczywiście nie mówię , że fabuła jest zła - jest typowo disney-owska. Żeby nie spoilerować powiem tylko , że mniej więcej w 3/4 filmu akcja obraca się o 360 stopni. Fabuła mówi najpierw o marzeniach - a potem o tym , że niewiele osób w ogóle chce cokolwiek zrobić żeby je spełnić. Co do obsady aktorskiej - nie mam się do czego przyczepić. Trochę irytowała mnie ta cała Casey, tym ciągłym niedowierzaniem - i powiedzmy sobie szczerze - jej dialogi też pozostawały wiele do życzenia , ale nie obwiniam o to Britt , bo wiem , że to po prostu rola którą musiała właśnie tak zagrać. O dziwo dubbing jest bardzo dobry , tłumaczenie dobre , głosy też odpowiednio dobrane do postaci. Co do Georg'a - był N I E S A M O W I T Y. Z jednej strony - mroczny i smutny , a z drugiej - pełen nadziei. Wiele osób myśli , że to kolejna zwykła produkcja disney'a - bo tak jest. Ale czy właśnie nie za to tak bardzo lubimy produkcje tej wytwórni? Czy moim zdaniem warto wybrać się do kina ? Jeżeli chcecie się odstresować i pójść na fajny film przygodowy gorąco polecam :)

Per_pani_ksiazka

Mam podobne zdanie, zwłaszcza mogę podpisać się pod tym: "Ujmę to tak: Nie jest zły , ale spodziewałam się trochę czegoś innego." Spodziewałam się czegoś poważniejszego i ciut bardziej brutalniejszego, tymczasem to historia dla nastolatków na poziomie Percy'ego Jacksona. Główni bohaterowie to także dzieci i nastolatki. Można uznać film za familijny, jedynie nie pasują do schematu scenki, gdzie giną ludzie z laserów i zmieniają się w pył. Ale takich scen jest niewiele.

ocenił(a) film na 7
Per_pani_ksiazka

hmm, wróciłem z kina i muszę powiedzieć, że film na duży potencjał - inny wymiar, super wynalazki, tachiony! :D potencjał średnio wykorzystany, szansa byłaby na to w części drugiej ale patrząc na wyniki finansowe raczej nie ma co na to liczyć przy polityce zysków i strat Disneya :/
ps. zwrot nie o 360 tylko 180 stopni, bo 360 to powrót do punktu wyjścia :P

ocenił(a) film na 7
Per_pani_ksiazka

Odnoszę wrażenie że film miał w sumie sporo wspólnego z Interstellar, ale z podejściem bardzo "na luzie":
1. Podróże w czasie i podążanie za szalonymi celami/marzeniami
2. Elementy beznadziejnego nauczania w szkołach
3. Ziemia nie nadaje się do zamieszkania i trzeba szukać alternatyw
4. Relacje córka-ojciec
5. Roboty i rakiety! :)

ocenił(a) film na 4
kidman86

dokładnie! czyli nie tylko ja miałam takie odczucia :) Krainie jutra niestety zabrakło niesamowitego i wciągającego klimatu obecnego w Interstellar.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones