PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686302}

Kraina burz

Viharsarok
6,3 2 319
ocen
6,3 10 1 2319
Kraina burz
powrót do forum filmu Kraina burz

Średnio na jeża...

ocenił(a) film na 6

Trailer był świetny, początek filmu też zapowiadał się smakowicie. Lubię niemieckie produkcje ze względu na ten ich specyficzny styl prowadzenia dialogów. Ma to swój wdzięk i urok. Kłopoty zaczęły się tak gdzieś od połowy projekcji, kiedy to akcja zaczęła się rozmywać. Przez moment po odwiedzinach kolegi z boiska myślałem, że historia pójdzie w miłosny trójkąt. Był to jednak tylko nic nie znaczący epizodzik trwający nie wiem jakieś 10 min. Końcówka dramatyczna i moim zdaniem na siłę udziwniona. Rozumiem, że Aron był postacią rozdartą między własną seksualnością, próbami jej akceptacji oraz presją środowiska, ale żeby przychodzić do domu Szabolca, ogłaszać mu, że to koniec, następnie się z nim kochać tylko po to, żeby w miłosnym akcie wsadzić mu nóż w brzuch? Nie... tego nie grają nawet w horrorach klasy C. To mi się bardzo nie spodobało, tym bardziej, że Aron nie był postacią psychopatyczną, ani w jakikolwiek sposób zmuszoną do takiego kroku... Ostatnio panuje jakaś plaga na dziwne zakończenia w filmach branżowych, gdzie historia albo w ogóle nie jest wyjaśniona, albo rozegrana w surrealistyczny sposób jak to miało miejsce w Krainie Burz.

Mam również problem z identyfikacją dla jakiego widza ten film jest przeznaczony i dlaczego Niemcy tworzą ciągle filmy LGBT osadzone na fundamencie walki z homofobią, która w filmach ukazana jest jako wszechogarniająca wszystkich i wszystko? Takie filmy kręcą niemieccy reżyserzy w kraju ponoć bardzo przyjaznym homo, z emancypacją LGBT na o wiele wyższym poziomie niż w Polsce. Takie filmy bardziej pasują mi pod klimat rosyjski, ewentualnie polski, ale niemiecki? No nic, może jeszcze kilka tego typu filmów obejrzę i jakoś rozwikłam te zagadkę ;)

ocenił(a) film na 6
mike__25

Z tym zabójstwem to na faktach autentycznej historii.

Link do wywiadu z reżyserem http://www.outfilm.pl/teksty/kraina-burz-wywiad-potwory-w-raju

mike__25

Film jest węgierski, a nie niemiecki - może stąd pomysł na tematykę homofobii - na Węgrzech, szczególnie na prowincji nie różni się to znacznie od Rosji, czy prowincji polskiej.

Zakończenie, jak zarzucił kolega powyżej - oparte na faktach. Z tym, że "prawdziwy" Aron w ten sposób zabija zarówno ukochanego Szabiego, jak i Bernarda.

ocenił(a) film na 6
mike__25

straszne zadupie i bardzo ograniczona społeczność robi swoje. Natomiast ci którzy doszukują się w tym filmie Polskiej rzeczywistości grubo przeginają. Chociaż,.. Podlasie to podobno stan umysłu XD.

tak na poważnie to przyrównywanie rzeczywistości Polskiej w której mamy parady równości, filmy, kluby, teatry, książki gejowskie czy duże tolerancyjne miasta do rzeczywistości z jaką musi się mierzyć Rosyjskie środowisko LGBT również jest nie na miejscu. Sam mieszkam na Polskiej wsi i mam znajomego geja który jest z pochodzenia Rosjaninem. Nasze kraje dzieli przepaść pod względem akceptacji różnorodności. To, że nasze społeczeństwo jest konserwatywne(podobnie jak Włosi, Szwajcarzy itp) to nie znaczy, że jesteśmy zaraz jakimś reżimem średniowiecznym...

Dodatkowo chciał bym zaznaczyć, iż oczywiście związki partnerskie się parą homoseksualnym należą jak psu ogon natomiast nic nie można wprowadzać na siłę, np Włosi, od dawna są bardzo tolerancyjnym i otwartym narodem a mimo to dopiero w 2016-17 w dodatku z przymusu przegłosowali tą ustawę, jeszcze wszystko przed Polską... Natomiast nie twórzmy z własnego kraju zbieraniny nacjonalistów a zamiast tego na przykład pokazujmy swoją otwartość na drugiego człowieka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones