PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10012484}

Królowa wojownik

The Woman King
5,8 3 835
ocen
5,8 10 1 3835
5,2 13
ocen krytyków
Królowa wojownik
powrót do forum filmu Królowa wojownik

Plemie Dahomey brali czynny udział w handlu niewolnikami. Odpowiadali za zniewolenie wielu innych plemion. W filmie pokazują ich jako bohaterów, a w rzeczywistości byli jak Bandera dla Polaków. W rzeczywistości walczyli z Francuzami, którzy chcieli znieść niewolnictwo, a w filmie walczą niby z oprawcami. Walczyli za utrzymaniem niewolnictwa. Film to jakaś obłuda dla nieświadomego widzą , który ma kompleksy na poziomie koloru swojej skóry.

lsd909

Zaczekaj, jak teraz zrobią film o Banderze. Będzie super bohaterem, którego Polacy powinni czcić...

eltoro10000

Bandera w tym filmie będzie szmuglował kontrabande bez banderoli !

ocenił(a) film na 3
lsd909

"Prawda" historyczna to już znak rozpoznawczy kina amerykańskiego. Tak jak oscarowy "Opór" z Craigiem w roli głównej o zbrodniarzach Bielskich pacyfikujących polskie wsie, a także zabijających samych Żydów, a tu przedstawionych jako żydowscy bohaterowie.

ocenił(a) film na 9
lsd909

Stary ale o tym w filmie wielokrotnie wspominano. Nawet w rozmowie Króla Gezo z santo Ferreira jest mowa, że potęga Dahomei w czasach pokoju została zbudowana na handlu niewolnikami. Tak samo jak potęga Imperium Oyo. W filmie mówi się o tym wielokrotnie. Poza tym obydwa plemiona starały się mieć dostęp do portu w zatoce Niewolników. Być może nie jest to przedstawione w sposób drastyczny, ale tego aspektu film w żaden sposób nie ukrywa przed widzem. Król Gezo z tego co przeczytałem też jest bardzo mocno porównywalny do postaci historycznej. Włącznie z próbą utrzymania gospodarki na wysokim poziomie poprzez produkcję oleju palmowego. Coś mi się wydaje, że chyba na wynos hejtowałeś film, bez jego wcześniejszego obejrzenia. Ja w sumie prawie bym go nie obejrzał przez tego typu komentarze. Okazuje się, że mocno bym tego żałował, gdyż film w moich odczuciach jest wprost genialny. Klimat Afryki, muzyka oddająca zaciętość dahomejskich amazonek, szereg emocji towarzyszącym wojowniczkom. Masę przymiotów dzięki którym parę razy westchnąłem z zachwytu ;)

ocenił(a) film na 9
lsd909

A koncepcja filmu jest dla Ciebie obca, tak? Ciekawe czy tak samo krytycznie podchodzisz do "Ostatniego Samuraja" albo "Gladiatora". Jak nie, to chyba wiesz już czy jesteś rasistą, czy nie.

pearleaf

Masz mocno wyprany mózg.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones