PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=575766}

Królewna

Princess
5,5 433
oceny
5,5 10 1 433
Królewna
powrót do forum filmu Królewna

Psychologiczna gra wciaga nas relacje dorośli-dzieci, które przekraczają granice, swoboda obyczajowo-seksualna. Atmosfera jest duszna, niezdrowa, wychodząca poza nawias konwenansów, matka ze swoim nowym chłopakiem przy nastoletniej Adar zachowują sie jak para szczeniaków, zakochanych. Epatują czułościami, negliżem, dotykiem a nawet inicjowaniem gotowości seksualnej - teraz i już, co wydaje się gorszące i niesmaczne dla dziewczynki, bardzo wrażliwej i wchodzącej w okres dojrzewania, kobiecości zarysowującej się powoli.
Braki dysfunkcyjnej rodziny rekompensuje znajomość Adari - Alana, chłopak niewiele od niej starszy, bezdomny, porzucił szkołę, rodzice nie interesują się nim. Dwoje outsiderów rozpoczyna fascynująca znajomość, podróż w czasie i miejscach, wzajemne zrozumienie i podobieństwo otwiera ich. Pomysł zamieszkania z rodziną Adar, czyni tę społeczność niczym "komunę", relacje dwojga dorosły i nastolatków zaczynają się rozluźniać, stają się bez zobowiązań, bez obowiązków, bez oczekiwań, dzieci porzucają szkołę, Michael, chłopak matki Adar nie pracuje, jedyna w tej grupie matka zarabia i przestaje dostrzegać, że rozłam i rozdźwięk relacji. Michael pod nieobecność matki, nawiązuje bliższą znajomość z Alanem, który jest też zafascynowany zainteresowaniem starszego od niego mężczyzny. Adar , która sprowadzając Alana do domu, miała nadzieję, że ktoś się nią zainteresuje (bo tylko nauczyciel w szkole ja dostrzega), i będzie miała Alana na wyłączność.
Michael brnie dalej w swoich pociągach seksualnych, bo niewinna gra z Alanem, nieobecności Almy, otwierają mu drzwi do Adar.
Klaustrofobia niebezpiecznej gry prowadzonej prze czwórkę osób prowadzi do krawędzi. Film porusza wiele ważnych kwestii od samotności, braku miłości, dysfunkcji społecznych, patologii , tylko dlatego, że nie mamy czasu, nie rozmawiamy, nie interesujemy się najbliższymi, uciekamy od odpowiedzialności i nie dopuszczamy pewnych zachowań destrukcyjnych do naszej świadomości...
Tali Shalom-Ezer, reżyserka i scenarzystka w jednej osobie stworzyła film trudny i bardzo kameralny.

nemezis1212

Witaj

Krótko i na temat , ująłeś istotę rzeczy.

Pozdrawiam .

ocenił(a) film na 7
be_rnard

Dziękuję za opinię:) Pozdrawiam i bardzo miłego dnia życzę:)

nemezis1212

:) wzajemnie :)

ocenił(a) film na 7
nemezis1212

Obejrzałam ten film mimo negatywnych komentarzy, najważniejsze żeby w takich przypadkach nie sugerować się zdaniem innych. Film przypominał mi Holenderską - Angielski film Fish Tank, który równie dobrze ukazywał zaniedbanie dzieci, i danie im wolną rękę. Izraelska odsłona ma do zaoferowania dużo ważnych aspektów, jakie rodzice pomijają decydując się na dziecko, nie zawsze udaję nam się zajmować nim tak jak obiecywaliśmy to sobie, przed urodzeniem ich. Pokazanie matki jako kobiety chcącej ugasić pragnienia swojego faceta, chłodnej rodzicielki a zarazem zagubionej. Może system wartości został zaburzony już w jej wczesnym dzieciństwie. Powtarza historię nie dając swojej córce tyle samo uwagi,ile ona potrzebowała w jej wieku. Bardzo podoba mi się wątek z bardzo podobnym do dziewczynki chłopakiem, ktoś pisał,że film jest monotonny a według mnie od początku, zaledwie po kilku minutach mnie wciągnął i zainteresował na tyle by po seansie stwierdzić,że należy mu się dobra 7 ;)

ocenił(a) film na 7
TrefnaPanna

Witam serdecznie , trafne spostrzeżenie do Fish Tank :) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
nemezis1212

Oglądałam twój profil i masz ciekawe spojrzenie na filmy, widzę totalną różnorodność. Dodałam kilka filmów,które oceniłaś do "chce zobaczyć" wiem,że to może się wydawać dziwne, ale czy mogłabyś dodać mnie do znajomych? chciałabym mieć kogoś takiego jak ty, żeby sugerować się po części co obejrzeć. Widzę,że oglądasz dużo starych,zapomnianych filmów i na tym mi szczególnie zależy. Piszę tutaj bo wiadomości tej nie mogłam wysłać, strasznie strzeżony ten profil. Chyba,że na tym polega cały myk,że nie chcesz takich nieproszonych gości, bo cóż ci mogę zaoferować, ehh

ocenił(a) film na 7
TrefnaPanna

Zapraszam do Znajomych:) Każdy, ma coś do zaoferowania ciekawego :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones