PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6760}

Król szczurów

King Rat
7,8 4 083
oceny
7,8 10 1 4083
Król szczurów
powrót do forum filmu Król szczurów

Nie jestem w stanie pojąć zarzutów odnoszących się do ekranizacji książki Cavella. Przeczytałem dość sporo książek, na podstawie, których nakręcono później film. I wiecie co? Moim zdaniem ta jest najbliższa prawdy. niemalże każdy dialog, jest kopią książkowa, reżyser ujął wszystkie najważniejsze wydarzenia w dwugodzinny spektaklu. Uważam, ze to jest arcydzieło patrząc przez pryzmat innych ekranizacji ksiazek. Najgorzej natomiast moim zdaniem wypada całą saga Igrzysk smierci, Harry'ego Pottera
oraz wszystkie filmy odnośnie książek Clanciego. Żeby nie było samych superlatyw, nie podobala mi się postać Stevena, nie ma to całkowicie pokrycia w urokliwym geju, a przede wszystkim najważniejsza część książki czyli cała akcja z brylantem i pościg za handlarzami. Zostało to tak bardzo uproszczone, że aż zrobiło mi się smutno. Poza tym napiszę to samo co na początku. To najlepsza i najbardziej rzetelną ekranizacja książki, która na oczy widziałem. Wiadomo, że książka zawsze wygra z filmem, ale w tym przypadku jest to tak mocno niesprawiedliwa ocena.
Czekam na wasze komentarze polecające lepsze ekranizacje w stosunku do książek. Proszę o wypowiedzi inteligentnych osób, gdyż szkoda mi czasu na czytanie i oglądanie średniej jakości produkcji. A ja po samych słowach powinienem odróżnić trolla od inteligenta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones