PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6857}

Kotka na gorącym, blaszanym dachu

Cat on a Hot Tin Roof
7,9 20 876
ocen
7,9 10 1 20876
8,2 14
ocen krytyków
Kotka na gorącym, blaszanym dachu
powrót do forum filmu Kotka na gorącym, blaszanym dachu

Już od pierwszych kiedy Brick gapi się na te głupie płotki...to po prostu niepojęte. Ten wzrok..sam ogień.
Jezu, tego się powinno Newmanowi zabronić;)

ocenił(a) film na 7
WhiteDemon

oj tak, chociaż najbardziej magnetyzujący był w Hudzie(chryste, jak to imię odmienić), synu farmera. Nie mogłam oderwać oczu od ekranu. Prawdziwy facet, nie tylko na ekranie, ale też w życiu(a przynajmniej tak się wydaje czerpiąc z materiałów, jakie można znaleźć w internecie).

ocenił(a) film na 10
paula12esp

:) Za największą zbrodnię w " Hudzie" uważam fakt że jest to film czarno biały, ponieważ nie można się cieszyć tym przepięknym błękitem oczu Paula;) Ale to prawda że jest tam niemożliwie magnetyzujący, dokładnie tak. Już pierwsza scena z wydawałoby się tak prozaiczną czynnością jak wyjście na głupi ganek i zapięcie koszuli, szlag, nigdy nie widziałam na ekranie nic seksowniejszego, a trochę się już naoglądałam filmów;)
Przeczytałam dwie książki o Paulu, szperałam w necie i tak mnie ten facet zachwycił że jak patrzę na obecne gwiazdki to mam wrażenie że do pięt nie dorastają...taka charyzma, taki wdzięk, poczucie humoru, dystans do siebie i przerażająca wręcz POKORA. On za swój nieudany ( według niego samego ) debiut oficjalnie przepraszał widzów w "Variety"!! Szok. Dziś nagminnie byle aktorzyny puszą się jak pawie grając w byle copie i mają się za wielkie gwiazdy i nawet by mi do głowy nie przyszło żeby kogoś za cokolwiek przepraszać, a tu...
Newmana powinni klonować:)

Wracając bardziej do tematu "Kotki.." co mnie zachwyca że ciężko mi przypomnieć sobie kreację tak sugestywnie potrafiącą przekazać gorycz, pogardę - względem siebie, względem innych, jakiś taki przejmujący żal wewnętrzny. To aż tak bije z newmanowego Bricka, że przesycał tym atmosferę. Jak wielki wykrzyknik, niemy wyrzut sumienia. Brick wręcz "krwawi". Coś wspaniałego. Widać tu bardzo głębokie zrozumienie postaci:)

ocenił(a) film na 7
WhiteDemon

Masz całkowitą rację, ja praktycznie przestałam oglądać współczesne kino widząc to, co wyrabiają "aktorzy" na ekranie, swoją grą nie potrafią przekazać uczuć, którymi powinien być targany bohater. I nie dość, że aktorsko słabi, to jeszcze z wyglądem coś u nich nie tak, bez klasy, elegancji i męskości. Nie wiem, czy słowo zniewieściały dobrze to określa, ale nic lepszego w tym m omencie nie przychodzi mi do głowy. Aktorzy jak Newman, Redford czy De Niro powinni być nieśmiertelni.
Miło, że istnieje spora grupa wielbicieli starego dobrego kina:)
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 10
paula12esp

Powiem Ci że mam podobne odczucia i też w pewien sposób się jakby przestawiłam na stare kino z tych samych powodów... To co się teraz wypuszcza w kinach to jakieś nieporozumienie. Co prawda, nie odstawiłam całkowicie nowości bo mimo wszystko chcę wiedzieć co w trawie piszczy, choć zwykle to strata czasu i pieniędzy;) Ale jeśli mam wybór, obejrzeć coś nowego czy starszego, teraz wybór jest prosty.
Inna sprawa że w dawnych czasach też było sporo przecenianych, słabych tworów;)

"zniewieściały" - trafne słowo:))

Poniekąd, jednostki wybitne są w jakiś sposób nieśmiertelne, a zwłaszcza aktorzy;) Widz nawet po kilku dekadach może wrócić do starych dzieł i ich podziwiać w pełnej krasie, pełni sił:)
Też Cię pozdrawiam cieplutko:*

paula12esp

I są nieśmiertelni. Wracam do filmów z ich udziałem co parę lat. Grą zawstydzają dzisiejszych aktorów. Kino się zmienia. Tak musi być. Szkoda tylko, że nie ma drugich Newmanów. Dziś widzowie często sprzeczają się o to, co aktor chciał przekazać. Dobry aktor nie stwarza widzowi takich problemów. Przeprowadza go ,,bezboleśnie" przez fabułę. Tak potrafił Newman. Niesamowity aktor, piękny człowiek i piękny mężczyzna. A w Kotce nie można go nie zobaczyć!

ocenił(a) film na 9
paula12esp

Po latach, ale wtrącę parę słów bo ja też przestawiłem się na dawne kino i cieszę się, że można w nim znaleźć całą masę perełek. A co do zniewieściałości - zgadzam się ale dodam, że po drugiej stronie widzę "schłopiałość". Prawdziwych mężczyzn i kobiet nie brak jednak w dawnych filmach. I to jest ich niepodważalna zaleta. Pozdrawiam:-)

ocenił(a) film na 9
WhiteDemon

Oj tak, nie mogę oderwać oczu od ekranu, naprawdę powinni tego zabronic

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones