PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32219}

Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge
6,6 22 859
ocen
6,6 10 1 22859
4,6 8
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego

Oj, słaby film

ocenił(a) film na 3

W porównaniu z częścią pierwszą to kompletnie nie ma tutaj klimatu! W ogóle fabuła opiera się na opętaniu tego Jessiego przez Krugera, a nie ma już w ogóle wątków ze snem, koszmarami itd. Właściwie to wszystko tutaj jest inne niż w jedynce. Muzyka też słaba. Poza tym też brak znanych aktorów, jedyna znana twarz t o Marshall Bell - znany z "Pamięci absolutnej", ale tutaj niczego specjalnego nie pokazał bo zagrał w roli tego trenera a i głupio skończył - scena z atakującymi go piłkami była słabiutka. W ogóle jedyna fajna scena w tym filmie to początek z tym autobusem i skałami. Przede wszystkim efekty specjalne tam były miłe dla oka. Gdyby cały film był taki - to byłoby co wspominać. Niestety ale jak dla mnie to film zasługuje na ocenę 3/10 i nie jestem pewien czy ta ocena jest odpowiednia, bo może właściwie powinienem dać 2/10? W ogóle ten film nie ma porównania do jedynki, bo jedynka to był fajny horror z fajną fabułą, klimatem, muzyką i efektami specjalnymi, a dwójka to jakiś słaby slasher bez klimatu, gdzie nawet i krwi zbyt dużo nie ma...
Mam nadzieję, że chociaż w kolejnych częściach będzie lepiej. Liczę, że część 3-cia będzie fajna, bo chociaż wiem, że grali tam aktorzy z jedynki. Przekonam się niebawem.

ocenił(a) film na 5
Axel

2 część to był taki wypadek przy pracy. Odstaje od całej serii i poza postacią Freddy'ego nie ma z tą historią nic wspólnego. 3 to wszystko na szczęście rekompensuje i mimo że z kolejnymi częściami jest coraz słabiej to mimo wszystko warto obejrzeć całą serie do samego końca.

Nie polecam tylko remake'u bo jest po prostu tragiczny (już nawet 2 część przy nim nabiera na wartości) i dla każdego komu podobała się pierwsza część jest nie do przyjęcia.

Seria o "Freddy'm" kończy się na "Nowy koszmar Wesa Cravena" który jest dziwnym eksperymentem, czyli takim filmie w filmie (coś podobnego Craven zastosował w Krzyku 3 (albo w 2:

ocenił(a) film na 1
Axel

Największy wypadek przy pracy miał Christopher Young - twórca muzyki. Zwykle świetny (pierwszy motyw przewodni napisał w wieku 11 lat), tutaj też niezły, ale dał się ograniczyć fabule.

Axel

A ja będę bronił dwójki zawszę i wszędzie. Nie rozumiem tych negatywnych opinii na jej temat. Ta część jest zupełnie inna od reszty serii ale dzięki temu najoryginalniejsza i wyjątkowa. Co do trójki to z pewnością najbardziej efektowna część więc pewnie ci się spodoba. Z resztą ja uwielbiam wszystkie części bez wyjątku, według mnie to najlepsza seria horrorów w historii, najbardziej równa i zawsze trzymająca pewien poziom. Od części trzeciej już do końca serii zawszę towarzyszy jej świetny soundtrack. niektóre kawałki to prawdziwe perełki których słucham często i gęsto. Freddy rulez :)

użytkownik usunięty
maurycy_86

Najoryginalniejsza jest jedynka co wynika z faktu że była pierwsza :) Zgadzam się z tym co kolega wyżej napisał że nie ma tych charakterystycznych wątków z koszmarami, Freddy właśnie w nich atakował, a nie w rzeczywistości przy tłumie ludzi, średnia część.

ocenił(a) film na 8

ale za to są charakterystyczne wątki z czym innym:
http://www.cracked.com/article_17097_the-5-most-unintentionally-gay-horror-movie s_p2.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones