PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870175}

Kos

7,3 18 410
ocen
7,3 10 1 18410
7,8 47
ocen krytyków
Kos
powrót do forum filmu Kos

Akcja jest, zdjęcia super, muzyka rewelacja i przymrużenie oka. To jest kino!

Pani_Klientka

A do tego nawet czarnoskóry aktor!!! Gdzie mogę to zobaczyć?

ocenił(a) film na 9
Zbyszek_Sto

Gdynia, festiwal.

Pani_Klientka

Rezkomo bardzo dobre wrazenie film wywarl na festiwalu. jest naco czekac

agacia1992

bylam na pokazei przedpremierowym i naprawde ciesze sie, ze doswiadczyla tego, czego doswiadczylam na pelnej sali kinowej.

Pani_Klientka

Ale nie ma Podsiadlo :(

ocenił(a) film na 8
Pani_Klientka

Najlepszy, tam się wszystko zgadza

kukarda

Dawno nie bylo tak dobrej produkcji w polskim kinie. Serio.

ocenił(a) film na 3
paszkwill33

Wróciłem z kina i dawno nie byłem na tak SŁABYM polskim filmie... przecież to jakaś żałosna podróba Tarantino, tylko bez dosłownie ani jednej dobrej sceny i dobrego dialogu.

Alex303

100/100

Pani_Klientka

samo oczekiwanie na ten film trzyma niesamowicie w napieciu!

Pani_Klientka

Sa filmy, ktore po prostu musza sie wydarzyc - tak jak ten :)

katarzyna_kostrzanowska

Zdecydowanie mile zaskoczenie. Film jest zrealizowany porzadnie, z klasa, widac, ze byl tu pomysl i budzet na jego realizacje.

Pani_Klientka

Niesamowicie swiezy, trztmajacy w napieciu, oryginalny. Uwielbiam!

Pani_Klientka

Swietny film. Jedyny w swoim rodzaju. Wytrawny fan kina dlugo musial czekac na polski odpowiednik swiatowej klasy filmu jak u Tarantingo, ale wreszcie sie doczekal. Po pokazie przedpremierowym zalecam dowiedziny w kinie - warto,

ocenił(a) film na 9
paszkwill33

Tarantino przeważnie serwuję orgię przemocy bez jakiegokolwiek sensu, tutaj tego nie ma, wiec nie ma co porównywać

Pani_Klientka

A jak historycznie, gorzej niż u Napoleona czy lepiej?

ocenił(a) film na 8
GalaQXus

Ten film kompletnie nie jest historyczny jest tylko osadzony w czasach i jednym z bohaterów jest Kościuszko tuż przed powstaniem ale nie ma tam żadnego wydarzenia historycznego tylko zarys ogólnej sytuacji na małopolskiej wsi w przed dzień powstania z zawartą fikcyjną historią w którą zamieszny był Kościuszko. Żeby nie spojlerować to powiem tak: To film taki jak gdyby zrobić film o Jagielle tuż przed wyprawą na Zakon i opowiedzieć historie w której król pojechał np na polowanie ale musiał unikać panoszących się Krzyżaków i zdrajców z historią miejscowego chłopa jako drugi wątek

ocenił(a) film na 9
damkola

nie mamy udokumentowanej każdej godziny z życia Kościuszki, więc zawsze można powiedzieć, że tak było tylko źródeł brak :)

damkola

Czyli nie ma w nim żadnych scen batalistycznych? Szkoda. Już miałem nadzieję na widowiskową powtórkę "Ogniem i mieczem".

Pani_Klientka

Zdecydowanie dobry film! Jestem pod wrażeniem kreatywności twórców. Świetnie się bawiłam. Zasługuje jak najbardziej na Złote Lwy!

Pani_Klientka

Dużo się działo. Na wielkie brawa zasługuje moim zdaniem obsada. To nie były proste role do zagrania. Do fabuły i faktów historycznych trzeba podejśc z dystansem. Jest to tylko i aż film :) Według mnie bardzo ciekawy pomysł i wykonanie. Generalnie poleciłbym zobaczyć ten film.

Pani_Klientka

Również świetnie się bawiłam! Jacek Braciak w roli Kościuszko wypadł wg mnie fenomenalnie :D

ocenił(a) film na 8
Pani_Klientka

Serio? Filmowi brakuje epickiego oddechu, pleneru, rozmachu, batalistyki, ale DIALOGI - palce lizać, bo napisane są pierwszorzędnie, charaktery ciekawe, a umieszczenie ich w wąskiej przestrzeni może i uwiera, ale na szczęście tarcia między nimi są na tyle soczyste, że ogląda się ten film z nieustającym zainteresowaniem. Intryga przeprowadzona spójnie, konsekwentnie i czytelnie od początku do końca. Szkoda tylko, że pierwszy film o Kościuszce jest taki skromny, a sam Tadeusz dziwnie bierny w tej ciekawej opowieści...

Pani_Klientka

Te przymrużenie oka to czarnoskóry w XVIII-wiecznej Polsce?

inzynier6pl

kościuszko miał naprawdę czarnoskórego kompana

Pani_Klientka

W pewnym momencie do filmu wkrada się chaos, ale i tak ogląda się to świetnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones