PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870175}

Kos

7,3 18 275
ocen
7,3 10 1 18275
7,8 47
ocen krytyków
Kos
powrót do forum filmu Kos

Wybitna rola

ocenił(a) film na 9

Warto iść do kina, chociażby dla Roberta Więckiewicza. To, co wyczynia w Kosie to mistrzostwo świata! Wspaniały aktor

ocenił(a) film na 10
Marianne_Grawer

Porownanie do Tarantino jest jak najbardziej trafne! I dobrze, dzieki temu ten film sie oglada bezblednie!

ocenił(a) film na 4
Marianne_Grawer

Siłą filmu „Kos” jest dobrze dobrana obsada aktorska, która pasuje do postaci idealnie. . Moim zdaniem są to najlepsze role aktorów, dawno nie widziałam ich w pieczołowicie dobranych rolach, tak jakby specjalnie zostały dla nich skrojone. Wreszcie widzę Roberta Więckiewicza w roli, która idealnie do niego pasuje (Nie lubię tego aktora i bardzo często zniechęca mnie on do oglądania filmów, a przecież naprawdę genialnie i przecudownie potrafi zagrać, gdy rola do niego pasuje. Wspaniały był w filmie „Wszystko będzie dobrze” z 2007 roku – to najlepszy jego film, w którym nie czuć fałszu. Niestety zdarza mi się przerywać oglądanie filmu, gdy go widzę na ekranie. Jest to spowodowane tym, że często gra postacie do których nie pasuje, tworząc wrażenie fałszu. Nawet najlepszy aktor gdy ma rolę która do niego nie pasuje potrafi popsuć cały film )                                   Mistrzowsko gra Bartosz Bielenia – ARTYSTA, któremu ZAWSZE udaje się stworzyć kreację MISTRZOWSKĄ, AUTENTYCZNĄ i dotykającą wnętrza widza.

ocenił(a) film na 8
Marianne_Grawer

Właśnie Więckiewicz jest tu nachalnie karykaturalny. To wiejskie zaciąganie rosyjskiego.

Izukar

ja nie rozumiem jego charakteryzacji na pajaca, o co cho

ocenił(a) film na 8
Agniete

Chyba miało być takie skrzyżowanie błazna z diabłem. I wyszło, tylko że żenująco.

Izukar

wlasnie, a wystarczylo nic nie robic z nim :P

ocenił(a) film na 9
Izukar

Jedyne moje zastrzeżenie do filmu to właśnie język używany przez Więckiewicza. Postać jest Rosjaninem polskiego pochodzenia, ale jego język to nie jest ani rosyjski, ani polszczyzna Rosjanina, a raczej jakaś dziwna mieszanka polskiego z rosyjskim.

ocenił(a) film na 8
kawa_79

Brzmiał jakby urwał się od Pana Boga w ogródku. Rosjanin z Królowego Mostu.

Izukar

Racja, Więckiewicza uwielbiam, ale przez cały film ten karykaturalizm mi najbardziej przeszkadzał.

Marianne_Grawer

Uważam, że cała obsada znakomicie sobie poradziła. Dawno nie widziałam tak ciekawego i trochę „innego" polskiego filmu. Dla mnie to taki powiew świeżości (tak wiem to film kostiumowy xD ). Ogólnie bardzo dobrze się bawiłam w kinie i mam pozytywne odczucia.

Marianne_Grawer

Zgadzam się! Bardzo dobry film. Fabuła zrobiła na mnie wrażenie. To był udany wieczór. Polecam

Marianne_Grawer

To prawda. Super aktor. Moim zdaniem Jacek Braciak świetnie sobie poradził z rolą Tadeusza Kościuszko. Ma wielki talent i charyzmę, które pozwalają mu się wczuć w praktycznie każdą rolę. Fabuła totalnie zwaliła mnie z nóg. To jest mój hit kinowy ostatnich miesięcy.

ocenił(a) film na 7
Marianne_Grawer

Aż za dobrze mu poszło, bo tam przy stole to był Więckiewicz i pachoły. To też wina reżysera i scenariusza, że reszta aktorów była tak powściągliwa, ale naprawdę, Grochowska ze swoją skwaszoną miną była tragiczną gospodynią i z miejsca ich wszystkich powinien rozstrzelać. Ogólnie w Bękartach wojny to lepiej wyszło, Maślona spartolił to nieco.

ocenił(a) film na 8
RipRoy

Trochę przesadzasz, bo to nie miał być kolejny film spapugowany po Bekartach Wojny, czy raczej Nienawistnej Ósemce, owszem w stylu Tarantino, ale reżyser miał taka wizję, mogło Ci się nie podobać, ale tak chcieli twórcy...

ocenił(a) film na 7
Ewiatko

Nie, twórcy ewidentnie wzorowali się na Tarantino i im nie wyszło do końca.

ocenił(a) film na 8
RipRoy

Mam inne zdanie na ten temat

ocenił(a) film na 8
Marianne_Grawer

Wszyscy aktorzy są tu dobrze albo bardzo dobrze prowadzeni. To zasługa reżysera. Oczywiście nic nie ujmuję kunsztowi Więckiewicza, ale widać po pozostałych bohaterach, że reżyser miał nad wszystkim kontrolę. Dobrze zagrali Bielenia, Mitchell, Braciak, Pacek, Grochowska, Simlat czy nawet Dorota Segda w dość epizodycznej roli.

ocenił(a) film na 6
Marianne_Grawer

A Szpak śpiewa najlepiej w Polsce. Zaraz po Zenku.

Marianne_Grawer

Tiaa, zwłaszcza ten pseudorosyjski bełkot. Masakra.

ocenił(a) film na 6
eltoro10000

Duzo było przerysowania w grze akorow aleprzeciez to nie kolejny film Smarzowskiego inny styl i dobrze,cis innego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones