PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870175}

Kos

7,3 19 410
ocen
7,3 10 1 19410
7,8 48
ocen krytyków
Kos
powrót do forum filmu Kos

Kino zaangażowane

ocenił(a) film na 3

Jeśli to jest film historyczny to ja jestem arcybiskup Canterbury. Film technicznie fajny, aktorsko też, jednak wydźwięk żałosny. Już pomijam brak Kościuszki w filmie o Kościuszce, bo to, co zagrał Braciak to była rola ale nie postać. Mam wrażenie, że film powstał przede wszystkim w celu zaprezentowania nowej odsłony dziejów RP. Od paru lat jest w modzie odbrązawianie szlachetczyzny, deifikacja umęczonego chłopstwa, piekło kobiet, pokazywanie duchowej nędzy zaścianka i piętnowanie wszystkich prawdziwych i wyimaginowanych krzywd i przywar, których doznał "lud polski" od swoich ciemięzców. No i po to jest ten film, nieważnie jak bardzo budowany na imaginacji, nie faktach, ale "otwierający oczy niedowiarkom". Jak dzieciary zostaną przywleczone do kina na lekcję historii z Kosem, do końca życia wypali im się czarna niechęć do Soplicowa i innych okołodworkowych sentymentów. O to chodziło? Btw, Bielenia powoli staje się męskim odpowiednikiem Ostaszewskiej - jak trzeba zagrać coś niby w poprzek a tak naprawdę po linii i na bazie - On pierwszy!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones