PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624525}

Koneser

La migliore offerta
7,9 151 747
ocen
7,9 10 1 151747
6,7 25
ocen krytyków
Koneser
powrót do forum filmu Koneser

1. Claire
Robert był tym chłopakiem z dzieciństwa o którym mówiła. Dlatego też mimo że widać było, iż
starego polubiła oraz wiodłaby przy nim dostatnie życie, wykiwała go, gdyż prawdziwie silne
uczucie żywiła do złotej rączki ( tytułowa 'the best offer').

2. Kto intrygosprawcami?
Moim zdaniem tylko Robert, Claire i Billy.

Sarah (czekoladka na motorze) była jedną z wielu kobiet które uległy urokowi Roberta. Nie
poznała pewnie wielu jego znajomych dlatego przyszła do Virgila zaniepokojona że mógłby ją
chłopak zdradzać na podstawie jego częstych opowiadań o Claire. Koneser mysli że chodzi o
jego obiekt zainteresowania, gdzie Robert pewnie miał na mysli te prawidziwą od której
wynajmuje chawirę. Virgil strzela focha, Robert robi pewnie kłótnię czarnulce albo zmuszony jest
ja wtajemniczyć i potem ona już cichnie.

Dozorca dostawał tylko hajs za przekazywanie dziadkowi informacji i części robota.

Autentyczna Claire nie dostrzegła niczego podejrzanego, bo to naturalne że filmowcy
przygotowują plan przywożąc różne rzeczy i je wywożąc. Jak Virgil po zniknęciu Claire pyta w
lokalu czy ktoś jej nie widział to się nie odzywa, tylko info udziela jakiś młodzian, bo nie była
otwarta osobą. Jak ostatecznie odsłania juz po kradzieży przed Rushem fakty, to dlatego że
została do tego jakby przymuszona / "wywołana do tablicy" przez barmana.

3. Czy częścią planu było jego pobicie?

Wydaje mnie się, ze nie. Widać było że Clair dostrzega sytuację dopiero po telefonie starego i
zanim wybiegła z domu to zastanawiala sie co konkretnie zrobić. Zanim intryga zostala
ujawniona wygladało to na to że się przełamała w swojej fobii, zaś z perspektywy zakończenia
bardziej wskazuje to na obawę przed zdemaskowaniem. Robert w końcu tez odradzal
Oldmanowi "ukazanie jej swiatu".
Poza tym gdyby za bardzo go pobili i nie przeżył, to by nic nie ugrali.

4. Zakończenie
odpowiada na postawione w trakcie filmu pytanie czy wybrałby, gdyby musiał, kobietę czy obrazy.
Ostania genialna scena dobitnie pokazuje, że cały czas wierzy w prawdziwośc słów Claire, iż co
by się nie stało, to będzie go kochać. Siedzi bidulek i czeka, bo bardziej zabolało go obnażenie
mistyfikacji uczucia niż utrata kolekcji. Z tego tez samego powodu rezygnuje ze zgłoszenia
sprawy na policję. Po jakimś czasie rezygnuje i ląduje zdewastowany psychicznie w szpitalu. Fin.

Choć sam na to nie wpadłem, podoba mi się również koncepcja forumowicza 'tecki'. Cytując: "Ja
się zastanawiałem czy on będąc w tym ośrodku, nie wyobraża sobie, że podróżuje do Pragi,
odszukuje tą kawiarnię i czeka na swoją ukochaną"

Myślicie inaczej?

inbisco

Myślę, że Claire wiedziała za każdym razem, że Virgil schował się w mieszkaniu i to co mówiła było skierowane do Virgila: powiedziała, że nadal jest przystojny, aby wiedział, ze jest dla niej atrakcyjny, co miało go ośmielić i powiedziała,że zmienia zakończenie na bardziej optymistyczne, żeby myślał, że to pod jego wpływem patrzy bardziej optymistycznie na świat - to miało wzbudzić jego uczucia do niej.

malgoskamalik

A obraz "matki Claire", który znalazł na końcu zabrał do sejfu dlatego, że on należał do Claire, dlatego był dla niego cenny, on nie myślał, że przysłał go Billy.

ocenił(a) film na 8
cypeq

Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jaki miał Billy udział w tej intrydze? Niestety musiałem coś przegapić. Kupował Oldmanowi obrazy i był jego przyjacielem. Tyle wiem.

ocenił(a) film na 8
shizeR7

Wszyscy mocno bladzicie. Billy byl ojcem karlicy. Obraz tancerki, to obraz matki Klerr. Billy namalowal obraz swojej ukochanej, dal go swojemu przyjacielowi, znawcy sztuki, a ten go olal. Billy postanowil sie zemscic w bardzo wyrafinowany sposob. Jak inaczej wytlumaczyc obraz tancerki? jako czesc mistyfikacji ? Przypominam , ze Karlica jest rowniez troche swirnieta, wiec nie do konca wiedziala co sie dzieje.

JanekS

Wątpię. Prawdziwa Claire nie ma z intrygą nic wspólnego, Billy posługując się Robertem wynajmuje od niej dom przez 2 lata, bo tak długo przygotowują tę intrygę, musieli ją dopracować.

ocenił(a) film na 10
cypeq

Z odpowiedzią jestem 8 lat wstecz, Konesera oglądam w tym momencie 8-my raz. W części zgadzam się, ale jednak uważam, że film okazuje po prostu oszustwo, zauroczenie, naiwność, otumanienie, tajemnicę, obietnicę. Tu się zgadzam, Claire miała zawahania realizując plan, chociaż tu też nie jestem psychologiem i nie mogę twierdzić (nawet twórcą filmu)

cypeq

bal sie zglosic to na policje, bo wiedzial, ze jemu tez dobiora sie do dupy (oszustwa w aukcjach)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones