PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6823}

Komando Leopard

Kommando Leopard
4,6 104
oceny
4,6 10 1 104
Komando Leopard
powrót do forum filmu Komando Leopard

4/10

ocenił(a) film na 4

Dzisiaj film został wyemitowany w TV4. Niestety dobry był tylko początek filmu gdzie tytułowi komandosi zaatakowali i wysadzili tamę wodną. Dużo trupów tam padło.
Najbardziej rozwaliły mnie sceny z latającym helikopterami - gołym okiem widać było, że to jakieś miniaturowe modele filmowane kamerą umieszczoną na ziemi.
Później mamy tu obronę szpitala podczas której oczywiście ginie prawie cały oddział komandosów. Później na lotnisko gdzie znowu giną prawie wszyscy. No i wtedy główny dowódca komandosów czyli Carrasco przebiera się za księdza... i z innym księdzem (już prawdziwym) jadą gdzieś pociągiem żeby zrobić jakiś zamach bombowy. Później grupka cywili ucieka autobusami szkolnymi i najeżdża na miny. Jeden żółty autobus wyglądał identycznie jak ten w filmie "Wojenny autobus" też z 1985 roku. Czyżby ten sam pojazd użyli w obu filmach?
Końcowa strzelanina w mieście, gdzie nawet ksiądz chwycił za karabin, była nudna i przewidywalna. Dużo tu akcji i rozmachu, ale wszystko jest nudne i przewidywalne. Ogółem film słaby, znów zbyt dużo palców maczali tutaj Niemcy i Szwajcarzy, podobnie jak w innym filmie tego samego reżysera - "Der Commander". Oceniam na 4/10.

ocenił(a) film na 3
Axel

Witam szukam podobnego filmu akcji z lat 80-90. Pan wydaje się rozeznany w temacie.
Film zaczyna się atakiem na elektrownie(pamiętam duże kominy). Pamiętam dwie sceny z jednej gościu jest torturowany na elektrycznej siatce ala rambo 2. Druga scena była moja ulubiona, odbijanie tej placówki przy fajnej muzyce. W trakcie zły generał strzela sobie w głowę. Gra toczy się o naukowców. Na końcu feta w wiosce.

użytkownik usunięty
jukatos

strike commando 2

ocenił(a) film na 3

Niestety nie. Tylko rażenie prądem się zgadza.

użytkownik usunięty
jukatos

gdzie go widziałeś??

ocenił(a) film na 3

Na VHS w latach 90.

użytkownik usunięty
jukatos

nie vwiem , a zachowały ci się jeszcze jakieś kasety vhs??

ocenił(a) film na 3

Niestety nie, bo film był z wypożyczalni.
Widocznie jakiś mniej znany, ale coś w stylu strike commando i leopard.

użytkownik usunięty
jukatos

szkoda,bo mam unikaty na wymianke kopiami cyf

jukatos

Film był włoskiej produkcji? Może jakiś charakterystyczny aktor?

ocenił(a) film na 3
klotz

Być może. Aktora szatyn, wiadomo trochę przypakowany jakich wielu w filmach akcji..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones