PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453831}

Kolor magii

The Colour of Magic
6,9 8 643
oceny
6,9 10 1 8643
Kolor magii
powrót do forum filmu Kolor magii

Uważam, że na podstawie książek Terry'ego Pratchetta powstałyby genialne filmy, jednak ciężko uchwycić magie tych książek. Tim Burton powinien reżyserować jego książki, jego styl według mnie świetnie by się skomponował ze stylem Pratchetta i taki film oglądałoby się z zachwytem.

villemo90

Kurcze, jestem fanem Świata Dysku, a także filmów Burtona, a nigdy nie pomyślałem o tym w ten sposób. Coś w tym jest ;)

ocenił(a) film na 5
villemo90

Bardzo dobry pomysł, również lubię obu Panów. Teraz jedynie musisz zadzwonić do Hollywood ;-)

ocenił(a) film na 6
villemo90

ehh pomarzyć można :)

villemo90

albo Terry Gilliam

villemo90

Nie, nie, nie. Do ekranizacji książek Pratchetta idealnie pasował by Terry Gilliam ze swoim baśniowym stylem.

ocenił(a) film na 7
villemo90

Ja uważam, że fajnie by było zrobić jakąś animowaną ekranizację - najlepiej na podstawie rysunków Paula Kidby'ego i z muzyką Johna Williamsa. A na reżysera wspomnianego wyżej Terry'ego Gilliama :)
Nigdy nie wyobrażałem sobie inaczej Rincewinda albo Śmierci:

http://30.media.tumblr.com/tumblr_ll8hzwfMke1qjj1fso1_500.png
http://fantasy.mrugala.net/Paul%20Kidby/Paul%20Kidby%20-%20Disque%20Monde%20-%20 Death.jpg

ocenił(a) film na 7
Macieyko

Przecież są animowane 'Trzy wiedźmy'.

ocenił(a) film na 8
villemo90

krótko: to byłby koszmar.

villemo90

Będąc fanką obu tych panów nie wpadłam na to. Może dlatego, że Świat Dysku nijak ma się do słodkiego horroru, który otacza bohaterów Burtona. Nie wiem czy te światy da się pogodzić. Uwielbiam oba te światy, ale nie wiem czy dałoby się połączyć Star Wars i Hobbita, choć oba światy są w "dawno dawno temu", a mimo wszystko jest między nimi przepaść.

ocenił(a) film na 8
ola_baca

Ja uważam, że Tom Burton świetnie podkreśliłby takie rzeczy jak pechowość Rincewinda, niezłomność Babci Weatherwax czy spokój Śmierci i jego zainteresowanie śmiertelnikami.

ocenił(a) film na 8
villemo90

Tim* literówka, a nie mogę znaleźć edycji, więc tu poprawiam, coby mnie nikt nie zlinczował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones