PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10028214}
6,4 5 256
ocen
6,4 10 1 5256
5,1 21
ocen krytyków
Kochanica króla Jeanne du Barry
powrót do forum filmu Kochanica króla Jeanne du Barry

Film przedstawia losy jednej z najbardziej znanych kochanek królewskich w całej dynastii Burbonów Jeanne Bécu hrabinie du Barry. nieślubna córka kucharki i pastora pochodząca z nizin społecznych dzięki sprytowi i inteligencji staje sie jedna z najbardziej rozpoznawalnych kobiet we Francji .Wywołuje ona obyczajowy skandal przenosząc sie oficjalnie do Wersalu i stając sie oficjalna kochanka Ludwika XV.niewątpliwym minusem filmu jest fakt ze odtwórczyni głównej roli podobnie orginalna postać jak postać nie grzeszyły urodą jednak reżyseria i gra aktorska jak najbardziej tak . Reżyserka i zarazem odtwórczyni głównej roli ma w sobie coś z pierwowzoru postaci .Choć jej uroda jak wspomniałem Janie jest jej głównym atutem to bardzo nadrabia gra aktorska .Podobnie jak postać jaką starała sie odwzorować.Niewątpliwym atutem jest fakt że film powstawał oryginalnych w komnatach Warsalu i to dokładnie tych których działy sie wydarzenia sprzed ponad 2 wieków .Warto także zwrócić uwagę na grę Johnnego Deepa który wspólnie z reżyserka odtwórczynią głównej roli stworzył na ekranie pare moze nie zachwycająca uroda jednak niezwykle wyrazista i realistyczną .Fil oceniam na 9 na 10 .Brakowało mi dalszych losów bohaterki nie w formie opowieści wygłoszonej przez narratora a w formie histori która widz pozna także oczami .Film niewątpliwie jest jednym z lepszych jakie obejrzałem spośród filmów kostiumowych .

tomeklaszok

zgadzam sie

ocenił(a) film na 7
tomeklaszok

Co do losów bohaterki filmu, problem w tym, że na koniec filmu pada sugestia, że madame du Barry została zdradzona przez czarnoskórego pazia Zamorę. Tylko, że ów Zamora nigdy nie istniał. Wątek z murzynkiem został wymyślony na potrzeby filmu i współczesnej poprawności politycznej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones