PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539070}

Kobiety bez mężczyzn

Zanan-e bedun-e mardan
6,5 1 934
oceny
6,5 10 1 1934
Kobiety bez mężczyzn
powrót do forum filmu Kobiety bez mężczyzn

tak

ocenił(a) film na 9

Przepiękne, wysmakowane, cudnie oświetlone zdjęcia. Nawet dla samych kadrów warto zobaczyć ten film. Osobiście bardzo polecam (tym co czują i widzą, a nie tylko patrzą...)

ocenił(a) film na 6
yolka_s

Dla mnie to, co jest w tym filmie istotne i co się obroni samo, to przesłanie (mimo że rzadko go szukam, bo nie jest dla mnie raczej ważne w filmach). W filmie głównymi bohaterkami są cztery dziewczyny/kobiety, dobrane w taki sposób, żeby stanowić pewien przekrój, kilka charakterystycznych typów każdego społeczeństwa. Jest Munis, dziewczyna, która nie musi czytać, uczyć się, aby niezależność i tak mieć we krwi, w sposób naturalny myśli o wolności, pragnie życia bez ograniczeń, ale chyba sama nie umie go sobie wyobrazić - dlatego popada w depresję, a potem szansa na wyzwolenie (osobiste) przychodzi nieoczekiwanie. Jest też Faezeh - taki skromny, potulny, zachowawczy typ, już w pierwszej rozmowie z Munis to widać. Jest też Farrokhlagha, bogata kobieta w średnim wieku, zamężna z generałem, przez którego nie czuje się doceniana jako osoba. I jest Zarin, młoda prostytutka, która nienawidzi swojego zawodu i przeżywa poważne załamanie nerwowe, poza tym, jak można się domyślać, nie ma rodziny, przyjaciół, domu, nie ma nikogo ani niczego, co mogłoby ją uratować - w przeciwieństwie do pozostałych trzech kobiet, reprezentuje niziny społeczne.
Film mówi o solidarności kobiet, że pomimo różnic, ich problemy są jedne, a cele rozbijają się o ten sam mur. Tak widzę ten film, myślę, że dla niektórych osób uwikłanych w takie sytuacje (nie różnią się bardzo od różnych takich, które dzieją się w tym momencie w Polsce), może stanowić jakąś wartość. Osobiście bardzo podobała mi się Munis, Shabnam Toloui świetnie zagrała zamyślenie, odrealnienie, uczuciowość, piękno tej postaci. Aż szkoda, że film nie jest lepszy.

ocenił(a) film na 6
SylviaVivaldi

Też żałuję, że film nie jest lepszy, że momentami stawał się nudny, ale może takie jest tamtejsze kino. Choć film to koprodukcja. Na pewno nie żałuję, że go zobaczyłam. Zdjęcia czarujące.

ocenił(a) film na 8
yolka_s

Ja także bardzo polecam ten film. Cudowne zdjęcia!

yolka_s

Osobiście widziałem wczoraj półgodzinny fragment w TV i muszę przyznać że te zdjęcia są piękne, jak dla mnie momentami dzieło sztuki i głębia również mi się podobała, ale o tym dopiero jak obejrze całość :)

ocenił(a) film na 6
yolka_s

Zgadzam się w 100% Warto go zobaczyć dla zdjęć. Ja byłam zdjeciami zachwycona! Godne mistrza i nagród.

yolka_s

gdzie można obejrzeć ten film...będę wdzieczna za podpowiedź

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones