PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6792}
7,3 10 044
oceny
7,3 10 1 10044
7,2 16
ocen krytyków
Kobieta samotna
powrót do forum filmu Kobieta samotna

Genialna Chwalibóg, genialny Linda, genialny scenariusz, genialna fabuła. Wszystko w tym filmie jest po prostu genialne. Nie znajduję żadnych wad. Na szczęście można kupić jako część pakietu Agnieszki Holland. Oczywiście na DVD :P

ocenił(a) film na 7
Zandarm

Teraz to chyba W ciemności" jest najlepszym filmem Agnieszki Holland. Tak przynajmniej twierdzą niektórzy.

Andy400

Hehe, to ona nakręciła coś wybitnego po Kobiecie samotnej? Bo widziałęm z 5 filmów i były marne wszystkie.

ocenił(a) film na 7
Moondog

A jakie to były tytuły jeśli można wiedzieć ??

Andy400

Tajemniczy ogród, ZAbić księdza, plac waszyngtona, całkowite zaćmienie.

ocenił(a) film na 7
Moondog

Zabić księdza widziałem i nie uważam go marny film,
Tajemniczy ogród mam zamiar zobaczyć
Całkowite zaćmienie widziałem w latach 90-tych i do dziś mam niesmak do tego filmu, tu mogę się zgodzić
Widziałem też Europa,Europa i dobrze go wspominam.

ocenił(a) film na 10
Andy400

Jak dla mnie też najlepszy film Holland. Na miarę najlepszych dzieł Kieśłowskiego. Prawdziwe dzieło z gatunku "kina moralnego niepokoju"

ocenił(a) film na 7
malyfromhell

Tak, do dziś mam przed oczami te niektóre sceny z tego filmu i otrzepuje się z nich jak mi przychodzą na myśl.

ocenił(a) film na 10
Andy400

Chwalibóg i Linda zagrali tu mistrzowsko. Genialne plenery

ocenił(a) film na 7
malyfromhell

Tak. Po obejrzeniu tego filmu miałem doła i to niesamowitego.

ocenił(a) film na 10
Andy400

No ja też - historia potrafiła przybić.
Poza św. pamieci Kieślowskim i jeszcze działającą, choć nie tak jak kiedyś A. Holland mamy jeszcze Smarzowskiego (Wesele, Dom Zły, Róża), Krauzego (Dług, Plac Zbawiciela) i czasem F. Falka (Samowolka) i Koterskiego (Dzień świra, Nic śmiesznego) , którzy pokazują jakie było i jest rzeczywiste życie w Polsce, bez pierdół i naiwności

ocenił(a) film na 7
malyfromhell

Dobrze że mamy takich twórców.

ocenił(a) film na 7
malyfromhell

Filmy które wymieniłeś może i są przyzwoite w porównaniu do tego co się kręci teraz, ale nie pisz że pokazują one jak było, a przede wszystkim jak jest bo to jest najczęściej przerysowany obraz albo skupia się na totalnych patologiach. Warto też wziąć pod uwagę komu taki obraz służy. Na eksport na promocje kraju to się raczej nie nadaje poza wartością artystyczną. Bohaterów i historii które można nakręcić i być z tego dumny jako Polak nie brakuje, podobnie jak pouczających, pozytywnych czy śmiesznych, Mimo tego jakoś środowisko związane z filmem w kraju za cholerę nie jest tym zainteresowane i woli kręcić gnioty albo kino robiące z Polaków najgorszych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones