PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807268}

Kluseczka

Dumplin'
5,4 33 551
ocen
5,4 10 1 33551
5,2 6
ocen krytyków
Kluseczka
powrót do forum filmu Kluseczka

Jezu już widzę te komentarze, że promocja otyłości, kultury draq queen, konkursów piękności i upadku obyczajów. Główna aktorka mogłaby być nawet gruba, ale nie ma ładnej buzi i nie jest miła bo jak się tak wygląda to przecież trzeba nadrabiać charakterem. Słabo 3/10.
Nie spodziewałam się tutaj oscarowych kreacji i ich tutaj nie ma. Jest historia grupki nastolatek, które 'nie pasują' do całej reszty. Biorą udział w konkursie piękności by wyrazić swój bunt. Tylko przed czym? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć nasza główna bohaterka przez cały film a dzieje się u niej dużo - przeżywa żałobę, nie ma więzi z matką, zakochuje się w niej przystojniak, traci przyjaciółkę, poznaje nowe. Wiadomo, że mądrości z piosenek Dolly Parton mogą być tak męczące jak cytaty z Biblii i nie ma co tu oczekiwać błyskotliwych dialogów ani zaskakujących zwrotów akcji. Jest to po prostu lekki film na odstresowanie po pracy. Bawiłam się dobrze.

ocenił(a) film na 8
izabelska

ja również:)

ocenił(a) film na 3
izabelska

Nie do końca rozumiem. Skoro wiesz, że nie jest to bardzo dobry film i sama wymieniasz jego wady to skąd ocena 8 - bardzo dobry? Czy niektóre filmy ocenia się wyłącznie pod względem lekkości? Dość mocno zaburza to ogólną ocenę filmu, który nie ma ani błyskotliwych dialogów ani zaskakujących zwrotów akcji. To chyba nie są określenia filmu na 8.

ocenił(a) film na 8
ewelinka_921

Widzisz tu zależy czego oczekiwałaś po filmie. Ambitnego kina na Netflixie? Tekstów o istnieniu świata i czym jest życie? Bo ja absolutnie nie. Wystarczy przeczytać opis, że to film lekki i z poczuciem humoru. Pomyślałam - ciekawe czy na nim odpocznę i serio tak jak napisałam bawiłam się bardzo dobrze. Gdybym miała od Kluseczki oczekiwać poziomu Romy to też bym dała 3 a tak film mnie nie zaskoczył ani też nie rozczarował. Trzeba mierzyć siły na zamiary ;) W kategorii filmy na odstresowanie dla mnie 8.

izabelska

myślę podobnie, mi się bardzo podobał i chociaż przyznaję, że zachowanie głównej bohaterki było nieznośne, to jednak nadrabiali pozostali bohaterowie... i muszę przyznać, że mimo wszystko trochę też lekcji wyciągnęłam z tego filmu, więc nie mogę powiedzieć, że to był czas stracony

ocenił(a) film na 8
izabelska

Masz rację Dziewczyno, film na miłe popołudnie.Przecież wybierając komedie nie oczekujemy poziomu Kurosawy

ocenił(a) film na 4
DANUTA_ANNA

I nie oceniamy tak samo wysoko. Ktoś wybierając tani kebap nie może mu przyznać gwiazdki Micheline. To tak cholernie logiczne. Przeginacie pałę z ósemką.

ocenił(a) film na 8
dobrypiatek

W kategorii filmow na leniwe popoludnie - dla mnie 8, nie bede przeciez porownywac go do Felliniego, Kurosawy itp

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones