PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=529}

Kiler

7,7 456 643
oceny
7,7 10 1 456643
6,9 39
ocen krytyków
Kiler
powrót do forum filmu Kiler

Pamiętam szał na ten film. Całe rodziny waliły na to do kina a potem dzieciaki na podwórku opowiadały jakieś scenki o jajecznicy i zabijaniu łyżką. Jakoś średnio mnie to zachęcało, ale kiedy brat przyniósł to na video, rozsiadłam się wygodnie w nadziei na fajne kino - taki sukces POLSKIEGO filmu. I co zastałam?

Pamiętam, ze robiło się kiepsko już od pierwszych minut filmu.
- Kto zginął?
- Człowiek zginął!
Patrzyliśmy na siebie z bratem ze zdziwieniem... no ale ok, pamiętam że była tez kapitalna scena ze Stuhrem i jego spiewem w samochodzie (Orła cień?). Właściwie kilku aktorów uratowało ten film - Rewiński, Stuhr...
Co innego para głównych bohaterów. Sepleniąca Kożuchowska zagrała dość sztucznie a Pazura...
Nie znałam go wczesniej. Jako nastolatka nie oglądałam "męskiego kina" typu Psy itd. Z minuty na minutę podobał mi się coraz mniej. nie trafiały do mnie jego sztuczne, nieco naciągane miny, wygłupy a'la Carrey (choc Jim porusza się naturalnie - Cezary niezgrabnie jak robocik), cienki, niemile brzmiący głosik, dykcja, która mnie osobiście drażni. Nadmieniam - usiadłam do tego filmu jako osoba pozytywnie nastawiona do całości, bez żadnych uprzedzeń.
Fabuła... tak zachwalana mnie nie powaliła. Było mnóstwo luk w scenariuszu, wiele scen wepchniętych dla smiechu, acz bez sensu.
Dawno to oglądałam, do dzis jednak pamiętam uczucie zawodu, z jakim wyłaczyłam film po koncowych napisach.
Obawiam się, ze na korzyśc filmu wypadł fakt, że to była "pierwsza taka komedia komercyjna" i ludzie, tak mi sie zdaje, niekiedy "z rozpędu" przyznawali jej wyższe noty, obecnie zaś robią to z sentymentu, bo choć niedoskonałe - to nasze.
A dla mnie to za mało.

Aericia

"- Kto zginął?
- Człowiek zginął! "

Gdzie ten tekst był w filmie? coś ci się pomyliło, było tak:
- Kto strzela?
- Człowiek strzela proszę pani, człowiek...

ocenił(a) film na 8
soldier175

Dokładnie to było tak:

- Nie ma killera, w takim razie kto strzela?
- Człowiek strzela, proszę pani, człowiek.

I ta scenka wcale nie miała powalić na kolana ze śmiechu... :/ ??? Nie każde słowo w komedii jest zabójczo śmieszne ^^ I nie każda musi zacząć się bombą w postaci śmiechu.

Przede wszystkim, istnieją różne rodzaje komedii... Komedia kojarzy się większości nieobeznanych z samym śmiechem. Ale nie tylko takie są komedie... Kiler jak dla mnie nie jest nabity scenami po których wybucha się śmiechem, ale jest to bardzo przyjemna komedia. Mam ją na płycie i często poprawia mi humor :) Co do Małgorzaty Kożuchowskiej, nie przepadam za nią i tu faktycznie można by było zastanowić się nad obsadą... Co do Siary, Ryby i Kilera, a także Majewskiego wszystko jak najbardziej na miejscu! A niektóry sceny jak np. "You talking to me?! Fuck!" i kilka innych (również wykonanie piosenki "Orła cień" xD) wpisały się w historię polskiego kina i mało jest ludzi, którzy tego nie pamiętają :)

Dałam 10 nie z sentymentu... Po prostu świetny, przyjemny film :)

miska16

Rozumiem.

Mi ednak się nie podobało - i swoje zdanie podtrzymuję. wiele scen było przekombinowanych i niejasnych + gra Cezarego Pazury, która nie przypadła mi do gustu i trwale zniechęciła do tego aktora jako komedianta.

Nie uważam, że wszyscy widzowie mają do tego filmu sentyment - myslę jednak, że większośc włąśnie tymi kryteriami + czas i okoliczności powstania filmu, kieruje się przy ocenie Kilera.

Oczywiscie - kilka ról było świetnych (Stugr i ci gangsterzy). Całość popsuli Pazura, Kozuchowska i czasem dziwaczny scenariusz.

soldier175

Mój bład - przyznaję. Zawiniły lata (10 lat...) ;)

Aericia

Co ty chcesz od roli Cezarego Pazury on gra swietnie, a Carrey wlasnie gra sztucznie te jego glupkowate miny itp

glizdam0

Najgorzej zagrał Majewski. Maksymalnie sztuczny.

użytkownik usunięty
nd39

Pazura zagrał świetnie, ogólnie pomysł na film też był wyjątkowy i genialnie zrealizowany. Film nie miał śmieszyć kwestiami jak np. JOB (gdzie wyszło to wspaniale), ale fabułą i intrygami. Dla mnie dziwne jest nazywać ten film kiepskim, bo wtedy zdaje mi się, że ktoś go nie oglądał lub nie zrozumiał o co w nim chodziło.

glizdam0

Ha Ha Ha!! Co ty kurr...wiesz o Carreyu? :D Najlepszy komik wszechczasów to jest:P A tak swoją droga do Pazury nic nie mam:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones