PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6699}

Karmazynowy przypływ

Crimson Tide
7,5 54 897
ocen
7,5 10 1 54897
7,1 11
ocen krytyków
Karmazynowy przypływ
powrót do forum filmu Karmazynowy przypływ

Fantastyczna muzyka

ocenił(a) film na 7

Chyba jeden z najlepszych soundtracków Zimmera.

ocenił(a) film na 9
lifter67

Muzyka jest genialna w tym filmie.

ocenił(a) film na 7
seba1b

Owszem, szkoda tylko, że Hans powiela swoje najlepsze momenty w wielu innych filmach... Główny temat tego filmu do złudzenia przypomina temat z Batmana czy chociażby Piratów z Karaibów...

ocenił(a) film na 9
D_Gritz

No i co z tego, że powiela? Skoro za każdym razem jest to hit? Wyobrażasz sobie Batmana, czy Piratów z innym soundtrackiem? Ja kiedyś próbowałem i mi nie wyszło, bo zarzucałem Zimmerowi dokładnie to samo. I mnie też ktoś poprosił, żeby wyobrazić sobie to z inną muzyką. No nie da się...

ocenił(a) film na 7
kolo_1991

Po pierwsze:
Dziwną masz argumentację - "mimo, że powiela to za każdym razem jest to hit..." Skoro powiela - to nie jest to już hit, tylko powtórzony "świetny" motyw, który po prostu pasuje... Hitem było jak zostało użyte po raz pierwszy w filmie - później może tylko irytować - mimo, że jest świetne...lub smucić widza, że nie stać Go na coś nowego (niekoniecznie lepszego) Tzw. odcinanie kuponów - co robi wiele gwiazd muzyki - bazując na tym co zrobiło furorę na początku...
Po drugie:
To, że motyw z Batmana jest mega, że aż ścina krew w żyłach (często słucham go w samochodzie - rewelka) to nie znaczy, że nie wyobrażam sobie bez niego filmu... Powiem więcej - Karmazynowy Przypływ widziałem miesiąc temu, dużo dużo po Batmanie i wiesz co? Jak usłyszałem podobny motyw w KP co w Batmanie to zrobiło mi się trochę źle - że gość z takim potencjałem a zjada swój własny ogon... Może miał kryzys twórczy na ten moment nie wiem... Zimmer jest genialny dla mnie - OST takie jak w INCEPCJI, czy INTERSTELLAR świadczą, że jest kopalnią świetnych dźwięków....

D_Gritz

zgodziłabym się, gdyby Zimmer był jedynym, ale to samo robił też chociażby ś.p. Horner i co z tego wynika? obaj to jedni z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej wszechczasów, których soundtracki w swej sławie wyprzedziły filmy, do których pisali muzykę

D_Gritz

Incepcja i Interstellar są niby świetne? Mało inspirujące i pisane na jedno kopyto, tylko że dobrze mieszają się z obrazem. Karmazynowy przypływ czy Cienka Czerwona Linia to pokaz mistrzostwa Zimmera. W incepcji jest pełno sampli z Helikoptera w Ogniu (genialne dzieło), wspomnianej Linii czy Mrocznego Rycerza. Spojrzałeś chociaż na daty powstania poszczególnych albumów, że nie widzisz, co jest zżynaniem z wcześniejszych kompozycji?

ocenił(a) film na 10
D_Gritz

Masz problemy z chronologią? Bo ten film jest z 1995 a Piraci i "Batman" powstały później, więc jak ten film może przypominać motywy z nich?

ocenił(a) film na 8
lifter67

epicka. chwilami podobna do K2 https://www.youtube.com/watch?v=-wegaU15Y4I

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones