PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6699}

Karmazynowy przypływ

Crimson Tide
7,5 54 984
oceny
7,5 10 1 54984
7,1 11
ocen krytyków
Karmazynowy przypływ
powrót do forum filmu Karmazynowy przypływ

Świetny

ocenił(a) film na 9

Czołówka tego rodzaju kina (wg mnie trzecie miejsce, za Das Boot i Październikiem)! Bardzo dobre aktorstwo (Washington, Gandolfini, Hackman czy Mortensen nie mogli zawieźć), dobry scenariusz (choć to oklepany temat, ale ja to kupuję), świetna reżyseria, zdjęcia i montaż (jak to u Tony'ego). No i dochodzimy do najmocniejszego punktu Crimson Tide, a mianowicie muzyki! Pan Zimmer stworzył wręcz genialną partyturę, a monumentalny temat przewodni po prostu urywa łeb! Polecam! 9/10

ocenił(a) film na 10
PacMan

Pan Zimmer już tak ma. ;)


Mnie "Das Boot" i "Polowanie na Czerwony Październik" nie zachwyciły tak jak "Karmazynowy Przypływ". Oba pewnie dlatego, że znam książki (przeczytane po obejrzeniu filmów!). Pierwszy nie zgadza się z historią, mimo, że chce uchodzić prawie za dokument, drugi... niby dobry film, ale to boleśnie uproszczona wersja książki, nawet akcji w nim mniej niż w pierwowzorze.

W Karmazynowym Przypływie jak dla mnie jest genialny pojedynek osobowości, świetnie zagrany, nie trzeba lubić filmów wojennych, aby go docenić. Film pokazuje też, jak pojedynczy ludzie mogę zmienić cały świat, zachęcając widza do rozmyśleń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones