PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30792}

Kapuśniaczek

La soupe aux choux
7,3 52 332
oceny
7,3 10 1 52332
7,0 6
ocen krytyków
Kapuśniaczek
powrót do forum filmu Kapuśniaczek

spoiler......................................................................... ...............................................................................
gdy żona otrzymuje szkatułke pełna moment i po przeczytaniu listu zaczyna płakać. jak dla
mnie wtedy zrozumiała że choć odzyskała zycie przegrała to co najważniejsze czyli
prawdziwą miłość, o którą tak ciężko w dzisiejszym świecie. nie ukrywam ze czulem
satysfakcje, babka dała tylko przykrość bohaterowi a pozniej dostaje nauczke, szkoda że w
tym momencie zacząłem przestawać odbierać film jako lekką komedie a czułem się jak
widz tragikomedii, która w lekkiej formie ujmuje łapiący za serce przekaz o prawdziwej
miłości

ocenił(a) film na 8
gobias

Dokładnie. Dla mnie to chyba najbardziej refleksyjna komedia z Louisem

ocenił(a) film na 9
gobias

Zgadzam się, wzruszająca scena. Ale będę bronić żony bohatera. Owszem, jej pojawienie przynosi ból, ale nie tylko jemu, ale także jej. Tragizm sytuacji polega na tym, że ona pojawia się jako młodziutka dziewczyna i to nie ma prawa się udać. Bo niby jak mieli razem żyć? Jako małżeństwo? Jej sytuacja też jest tragiczna - niby dostaje nowe życie, ale w pakiecie z samotnością i rozczarowaniem. Dlatego trochę mnie razi sformułowanie że "dostała nauczkę". Jej mąż to rozumie, kocha naprawdę i pozwala jej odejść.

ocenił(a) film na 5
quoirez

Rozumujesz zgodnie z obowiązującym stereotypem, że to kobiecie więcej się należy. Dlatego nie dziwie się, ze nie rozumiesz tej sceny.

ocenił(a) film na 9
Sony_West

Co tu ma do rzeczy jakiś zmyślony stereotyp? Ta sytuacja wyglądałaby równie tragicznie w obu przypadkach, bez względu na płeć. Wracasz do życia w młodej wersji, a w domu ktoś, z kim byłeś przed śmiercią, tylko po 70. Niezależnie od płci, perspektywa powrotu do punktu wyjścia jest dziwna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones