PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1117}
7,8 38 731
ocen
7,8 10 1 38731
8,3 27
ocen krytyków
Kanał
powrót do forum filmu Kanał

Nie wiem kto tak rozmawia ale trudno mi uwierzyć, aby w 44 roku ludzie tak rozmawiali. Na pewno nikt tak nie rozmawiał w latach 70, które pamiętam, ani teraz.

Być może u niektórych magia filmu bierze się właśnie z takiej konstrukcji nierealnego języka i nierealnego świata. I to może być fajne jeśli się to poczuje.

Mi zabrakło w tym filmie jakiejkolwiek realności znanej np z Kompanii Braci czy Szeregowca Ryana albo magii innego rodzaju jak czas Czas Apokalipsy czy Full Metal Jacket.

Odebrałem film jako teatr telewizji z wydumanymi, sztucznymi dialogami. Przez co film nie potrafił mnie wciągnąć i nie poczułem żadnej grozy zdarzeń, które przedstawia.

ocenił(a) film na 8
topjes

A jakiś przykład tego "nierealnego języka"?

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Cały film?

ocenił(a) film na 8
topjes

Dziwne. Trudno to zrozumieć, jak nie podajesz żadnych przykładów

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Tak. Czasem pewne rzeczy trudno zrozumieć i trzeba z tym jakoś żyć. Myślę że moja wypowiedź jest dosyć klarowna :-)

ocenił(a) film na 8
topjes

Zapewniam cię, że twoja wypowiedź nie ma żadnego wpływu na moje życie. Ale klarowna to ona nie jest w żaden sposób. To są oceny, ogólniki bez merytorycznych argumentów.

ocenił(a) film na 5
Agatonik

Kobieta :-) Jak nie jest klarowna. Cały film posiada sztuczne dialogi. To jak mam Ci dać przykład.

ocenił(a) film na 8
topjes

Zwyczajnie: przykład dialogu ze wskazaniem, co jest w nim sztucznego

ocenił(a) film na 10
topjes

Pocałujcie mnie w dupę i takie tam!
- Stokrotka.

topjes

Nierealny świat, język ? - W jakim sensie? - Akurat wspominany przez ciebie Full Metal Jacket jest w niektórych scenach przerysowany.

ocenił(a) film na 10
topjes

-Zamknijcie się, do ku... nędzy!
-Jaka wspaniała akustyka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones