PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807622}

Kafarnaum

Cafarnaúm
8,2 31 691
ocen
8,2 10 1 31691
6,6 34
oceny krytyków
Kafarnaum
powrót do forum filmu Kafarnaum

Rozwiązanie jest proste. U rodzin patologicznych, które nie potrafią zapewnić przyzwoitego bytu dzieciom, na początku sterylizacja, a jak nie widać poprawy, to po paru latach kastracja.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
JeanVanHamme

Więc z czego utrzyma się ta patologia jak nie z moich podatków? Pieniądze nie rosną na drzewach, no ale chyba jeszcze tego nie wiesz? I nie zniżę się do twego patologicznego zachowania, które zaprezentowałeś i nie wytknę twoich rodziców. Gardzę tobą.

vbazyl

bazyl... Gdyby rodzice mieli zakaz płodzenia dzieci w złych warunkach, to ty byś się nie urodził wcale.
W 95% polskich rodzin dzieci wychowywały się w warunkach, które dzisiaj uznałbyś za niewystarczające. A na wsiach nie mieli nawet prądu i bieżącej wody. A jakoś dzieci się rodziły, kształciły i wychowywały. W większości przypadków były lepiej wykształcone i wychowane, niż te urodzone po 2000 roku którym niczego nie brakowało.
To eksperyment z bezstresowym wychowywaniem przyniósł patologię, a nie bieda.

prowrocek

No i? Ja wiem że się urodziłem w warunkach nielogicznych. Rodzice zrobili mnie na zgodę. Kompletna głupota z ich strony, a twój argument właśnie legł w gruzach, bo chciałeś mnie osobiście ukuć i się nie udało. Ludzie robią dzieci nie dlatego że myślą, a dlatego że "tak wyszło" (piszę o większości ludzi jakbyś nie zrozumiał i mi tu pisał o wyjątkach, które tak naprawdę potwierdzają jakąś regułę). A w ogóle to nawet nie wiem w temacie którego filmu piszemy, bo nie chce mi się przewinąć do góry. A te 95 procent to wziąłeś pewnie z gwiazd, bo gwiazdy dużo mówią?

vbazyl

Podzieliłem na 2 wpisy, bo mądry filmweb zabrania długich wypowiedzi.
W filmie pewnie był jakiś syf z rodzicami że tak to skomentowałem (swego komentarza też nie czytałem bo mi się nie che, ale po twojej postawie wnikam że jesteś obrońcą patologii i te dzieci po prostu im się należą - bo po co myśleć??) i nie sądzę by w Polsce 95% dzieci musiało przeżywa ten syf. No chyba że ty musiałeś, to dla ciebie jest to 100%. Tak więc jeżelibyśmy zabierali dzieci ludziom zgodnie z twoją teorią 95% syfu, to zamiast szpitali mielibyśmy domy dziecka. A tak nie jest, więc zacznij myśleć realnie, a nie populistycznie.

vbazyl

Chodziło mi o to, że napisałeś że powinno się sterylizować i kastrować rodziców, którzy decydują się na dzieci, nie mając na to warunków.
Zaraz po wojnie większość wsi i małych miasteczek nie miała prądu, bieżącej wody i kanalizacji.
Rodziny były wielodzietne i mieszkali w domach z dziadkami, dziećmi i kuzynami. Często jeden pokój przypadał na dwoje rodziców i dwójkę dzieci.
Jeśli za standard uznasz, że każde dziecko powinno mieć swój pokój, to 95% warunków nie spełniało.
Ja miałem w szkole jednego kolegę, który miał pokój dla siebie. To był jedyny jedynak na osiedlu i w klasie.
Nie chciałem cie dotknąć osobiście, ale chyba rzeczywiście jesteś za młody, aby wiedzieć o czym napisałem.

prowrocek

Ja się wychowałem w jednym pokoju z 2 braćmi. 3 łóżka, stół i pół metra przejścia. Nie uważam to za karygodne warunki. Chodzi o podejście rodziców. Nie pamiętam o czym by film ale skoro chciałem ich wysterylizować tzn że robili rzeczy których nie powinni, bo są mentalną patologią (np. swego ojca poddałbym sterylizacji przed zrobieniem dzieci, więc wiem o czym mówię). Przestań bronić śmieci. Jak jest syf w rodzinie to trzeba reagować a nie patrzeć i czekać aż wydarzy się tragedia. Dla mnie standard to żeby dziecko było czyste, najedzone, nie nękane i by miało warunki do normalnej nauki i rozrywki. Tak, jestem za młody mając 9-letni staż ciągłej pracy po ukończeniu 5-letnich studiów mgr inż kierunku technicznego który dał mi normalną pracę, a nie humanistyczne lanie wody. Znowu chcesz mi dowalić i znowu ci nie wyszło.

prowrocek

Niestety coś w tym jest...

vbazyl

Nie widzi piszemy osobno. Wstyd jak cholera...

perun_6

Więc się wstydź. Głupio ci?

vbazyl

Mi nie. Tobie powinno być.

ocenił(a) film na 8
vbazyl

Prawda jest taka że wielu rodziców faktycznie powinno siedzieć za zgotowanie takim dzieciom piekła na ziemi
K..rwa jak ktoś stać tylko na wodę z cukrem to niech nie robi dzieci. U nas też takich dzieciorobow nie brakuje co to narobią dzieci A potem jadą do Jaworowicz po jałmużne
Do roboty niech Sie wezmą, stworzą warunki A potem o dzieciach niech myślą

ocenił(a) film na 6
vbazyl

Ło rety. Kolejny "postępowy" nazista

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones