PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110651}
7,5 13 720
ocen
7,5 10 1 13720
6,3 6
ocen krytyków
Kłopoty z żołędziami
powrót do forum filmu Kłopoty z żołędziami

Moim zdanie fajna by była nazwa (sama tak mówie na ten filmik) DORWAĆ ORZESZKA :P czekam na inne propozycje

ocenił(a) film na 10
Mags_2

Może "Orzechowe szaleństwo" choć to trochę chyba zbyt dosłowne i tak sobie brzmi.

ocenił(a) film na 9
Mags_2

'Dorwac orzeszka' jest ok, ale ja bym tam zostawil tytul taki jaki jest. Tytuly orginalne sa z reguly najlepsze

Stuntman_Mike

,,Gone Nutty",znaczy dosłownie:
,,Stracony Orzeszek",albo ,,Nieobecny Orzeszek".

Mags_2

gone znaczy zrobić a nutty znaczy orzeszkowy
lepiej brzmi gone nutty

mishina

Gone, znaczy robić? Chyba nie bardzo.
Ja chyba bym był za "Stracony Orzeszek" lub już nie dosłowne tłumaczenie "Dorwać Orzeszka".

ocenił(a) film na 10
Mags_2

Angielski z UK a angielski z USA to co innego. Film jest z USA. W dosłownym przetłuamczeniu znaczy "Dorwać orzeszka" albo "Uciekający/e Orzeszek/ki" :)

Buck

Ja tam zawsze miałem problemy z tymi angielskimi tym i tym:p
Tak więc pewnie masz rację i ja bym był za "Dorwać orzeszka" :)

ocenił(a) film na 8
Mags_2

Jak dla mnie to ta wiewiórka raczej cały czas ugania się za żołędziami:D

Mags_2

Dorwać Orzesza

michorek_filmaniak

Nie ma co - ludzie nie umieją tłumaczyć tytułów - spójrzcie na bajki z niedawna
Przykłady:
Orginał - Hiszpania - El lince perdido
Angielski - Missing Lynx
Polski - Ryś i spółka ( i "missing" to na pewno nie znaczy "...i spółka" )

Orginał - Rosja - Biełka i Striełka: Zgvezdne sobaki ( po Polsku - "Biała i Strzała: Gwiezdne psy" )
Angielski - Space Dogs ( czyli na Polski znaczy "Gwiezdne psy" )
Polski - Biała i Strzałą podbijają kosmos

Więc to nie tylko polacy tak potrafią :-)
Ale tytuł "Dorwać orzeszka" jest całkiem spoko.

Rafi_1996

Go nuts = zwariować, oszaleć
gone nutty moim zdaniem od tego właśnie pochodzi, więc tytuł "Dorwać orzeszka" nijak ma się do znaczenia tytułu oryginalnego..

ocenił(a) film na 9
Rygel

O to chodzi, gone nuts to ześwirować, a że bohater ma czasem lekkie drive'y to wiadomo...taka gra słów z orzeszkiem i świrowaniem

Co by nie mówić, to po polskiemu to musi być tak: Wirujący żołądź ;)
(dla najmłodszych vide Dirty Dancing aka Wirujący seks)

rauf1

Rygel/rauf1 chyba przetłumaczyli to najlepiej jako ześwirować. Cóż, to tylko taka gra słów. Gdyby Angolowi znającemu znaczenie polskich słów, ale niekoniecznie takich związków powiedzieć "wziąłem nogi za pas", "kupiłem na targu gnata", albo "imprezę zakończyłem pięknym pawiem" też by nie wiedział z czym to się je i o co mi biega, nieprawdaż?;-)

Jack_Holborn

Zgadzam się z powyższym, miło się czyta takie wypowiedzi. Wytykanie tłumaczeniom tytułów tego że nie są dokładną kalką słów świadczy o zupełnej nieznajomości dziedziny jaką jest tłumaczenie. Tłumacząc słowo po słowie zazwyczaj otrzymujemy potwornego gniota. Chodzi o to by albo uchwycić w tytule klimat tego co w filmie albo zwyczajnie aby tytuł był "chwytliwy" - jest w ogóle takie słowo? :) tak np wspomniany "Wirujący sex", kto by nie chciał tego obejrzeć.

użytkownik usunięty
mila76

Ty z tym Wirującym Seksem nie mówisz powaznie, prawda? :)

...prawda????

ocenił(a) film na 5
Mags_2

Dobra bajka dla wszystkich którzy nie wiedzą co oglądać:P Z nudów można obejrzeć:)

ocenił(a) film na 7
Mags_2

stracone jąderko (ewentualnie amputowane)

Mags_2

Gone Nutty - jak zwykle w tego tupu produkcjach jest to gra słowna. Nutty oprócz "orzechowy" znaczy również "szalony". Więc:
"Stracony Orzechowy" lub "Oszalał" :P.

ocenił(a) film na 8
Mags_2

sukces oryginalnego tytułu polega na tym, że oznacza jednocześnie "utracony orzeszek" i "oszaleć", a dodatkowo brzmi jak "gone naughty" - to w sumie 3 różne znaczenia. ciężko przetłumaczyć grę słów na inny język, nie wymyśliłabym lepszego polskiego tytułu niż jest ;)

efka93

Super jakość i za darmo :-)

http://vimeo.com/45738222

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones