PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 159 041
ocen
6,5 10 1 159041
5,4 27
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Jedziemy z tematem dalej. Troche pospoilowane na koniec poprzedniego. Do internetu wyciekły Fragmenty finalowej walki. Gdzie (SPOLJER) mamy pojedynek drapieżnikow wystepujacych w filmie (T-Rex,I-Rex,Mozazaur,Raptory). Do premiery juz niecałe dwa dni. Blisko co raz bliżej :)

BarryGDZ

Pokaż link

ocenił(a) film na 8
Zartanxxx

Spoljery,Spoljery,Spoljery

https://archive.moe/tv/thread/57504230/#57504657
tam są komentarze i linki

Spoljery.Spoljery.Spoljery

BarryGDZ

Dziękuje

BarryGDZ

Czyli Indo zginie jak większość przewidywała

BarryGDZ

O nie, tego to nawet ja nie obejrzę :P I tak już znam całą fabułę, swoje też widziałem więc trzeba postawić granicę. Jutro idę na premierę, więc sam się przekonam.

ocenił(a) film na 9
nevler

Ja do tej pory też nic z tego grand finale nie widziałem, mimo że znam opisy (swoją drogą przewidywane to było już od dawna). W kinie zrobi z pewnością lepsze wrażenie jak na pierwsze widzenie. W końcu zobaczyć to zupełnie co innego niż wiedzieć ;) .

Raptosaur

No dokładnie. Chociaż mnie akurat parę rzeczy trochę zabolało.

SPOJLER///SPOJLER///SPOJLER///SPOJLER
Liczyłem na to że moja (i wszystkich) ulubienica czyli Rexy zabije iRexa, a tymczasem wiemy jak wyszło. Oczywiście zobaczę jak to będzie w kinie, ale mam wrażenie że twórcy znów źle użyli postaci T-Rexa. Zasługuje na coś więcej, a jeśli tutaj trochę poskacze i pogryzie to tak naprawdę nic do fabuły nie wniesie, sorry. Zwłaszcza że przeczytałem że podczas walki jest moment gdy prawie ginie. Szkoda, jakoś nie mogę tego przeboleć.

Z mniejszych spojlerów jakie wydawały mi się dziwne, to: śmierć Masrani'ego - ginie w tym helikopterze który spada do ptaszarni. Ciekaw jestem po jaką cholerę właściciel całego kompleksu, multi-miliarder zdecydował się pilotować śmigłowiec podczas ataku na iRexa działem wojskowym. To tak jakby Barack Obama prowadził jeden z czołgów na froncie w Iraku. Paranoja.

No i raptory - raz są za iRexem, a zaraz później przeciwko. Ale to mogą wytłumaczyć jakoś fajnie na filmie.

ocenił(a) film na 8
nevler

SPOILERRRRRRRRRRRRRRRRRR! Prawie ginie, ale w sumie dzięki niej I-rexa zjada mosasaur.

Joecrou

Wiem, wiem :) Opisy czytałem, tylko scen nie oglądałem. Wolę to zobaczyć w kinie.

Dodam jeszcze, że w zasadzie 100% moich "wymarzonych" scen o których pisałem w innym temacie się spełniło :-) Więc w sumie nie mogę być zawiedziony. Dziękuje panom scenarzystom!

http://www.filmweb.pl/film/Jurassic+World-2015-556929/discussion/Sceny+które+chc ielibyście+zobaczyć,2609599

ocenił(a) film na 8
nevler

Jednak czytałem recenzje jakiegoś użytkownika i ponoć równie dobrze mógłby być to randomowy t-rex.. I nie widziałem by ktoś chwalił ta walke..

Joecrou

No właśnie, o tym mówię. Hucznie zapowiadany powrót oryginalnego Tyrusia, same ochy i achy, i tak to się skończyło. Szkoda.

Ty widziałeś to nagranie? Jaka była walka, długa? Brutalna?

ocenił(a) film na 8
nevler

Widziałem ale nie całość. Długa raczej nie jest. Obejrzałem 2 filmiki może po 15-30 sekund, a były ich chyba ze 4 ? A ponoć cała walka była wrzucona. Specjalnie brutalna raczej nie. Ale ugrzeczniona też raczej nie. SPOILER ! Widziałem moment w którym Rexie leży i I rex już idzie by ją wykończyć, ale wskakuje na nią raptor. a potem rexie pchnie ją w elektryczne ogrodzenie, za którym jest woda z mosasaurem :)

Joecrou

Aha. Widzisz, prawda jest taka że w przypadku tego filmu, jak i innych wielce oczekiwanych, nie sposób uniknąć pewnych rozczarowań. Każdy kto bardzo czeka na film zdąży napisać sobie w głowie, tak jakby swoją własną wersję i potem każda inna będzie lekkim rozczarowaniem. Taka prawda. Dlatego cieszę się że tutaj i teraz przeczytałem np. o przebiegu finału, bo w przeciwnym razie mógłbym potem być trochę rozżalony seansem :P

ocenił(a) film na 8
nevler

Dobrze że nie zabija jej i-rex. Ale reżyser nie mógłby tego zrobić, bo wie jaka byłaby reakcja :P

ocenił(a) film na 8
BarryGDZ

Panowie i Panie trzeba podlajkować jakis temat z tymi Najswiezsze informacje 3. ,aby był widoczny w 5 najciekawsze tematów na stronie. Wiec dzialajcie ,aby kazdy widział , wybierzcie jakiś ;)

BarryGDZ

Na dobrą sprawę to jutro premiera, więc długo tutaj nie popiszemy :P Lepiej by zrobić temat "Recenzje" żeby każdy z nas którzy się tu udzielali mógł wrzucić swoją. Pomyślcie nad tym ;)

ocenił(a) film na 9
nevler

Możemy też pisać o innych newsach, typu "kiedy będzie blu-ray z filmem?" itp.

Raptosaur

Idziesz jutro na premierę o 11 tak? Napisz jakąś recenzję potem. Fajnie by było jakby każdy z fanów, którzy się tu udzielali mogło napisać swoje recki - żeby mieć ogląd. W jednym temacie albo osobnych.

Ja idę dopiero po południu, wole się wyspać :P Napiszę na forum parę słów jak wrócę. A w niedzielę idę na 4D, jeśli ktoś mieszka blisko Warszawy lub Krakowa to polecam się wybrać, słyszałem bardzo pozytywne opinie.

ocenił(a) film na 9
nevler

To oczywiście, że napiszę. Być może później nawet coś dłuższego do osobnego tematu, lub (jeśli będzie dostatecznie dobry tekst) do bazy Filmwebu ;).

ocenił(a) film na 9
BarryGDZ

Wywiad z Stevenem Spielbergiem i Colinem Trevorrowem przetłumaczony przez Polskiego dystrybutora:
https://www.youtube.com/watch?v=EfrnevzS_64

I już pierwsza gafa: "mezozaur" zamiast "mozazaur" ;). Oby w samym filmie nie było tak rażących błędów.

BarryGDZ

Jest już koncówka filmu na YT.
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Scena z Mozazaurem nie podobała mi się wczoraj za "sztuczność", ale teraz gdy widziałem w jaśniejszych barwach wygląda jak cudo :) Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery

Mazurian

A wrzucisz link bo nie mogę znaleźć?

marcin0204

Linków już nie podaję
Wpisz w YT: Jurassic World Irex Death Footage Leak

marcin0204

Ktoś kalkulatorem nagrywał, ale widać każdy mięsień i ścięgno bestii

ocenił(a) film na 8
Mazurian

Mozna powiedzieć
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Indominus Rex przegrał z całą koalicją. Wszyscy na jednego, chamstwo panie ! ;)
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery

BarryGDZ

Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
T-rex i raptor by nie dali rady sami. No ale w porywach T-rex pokazał dlaczego jest królem :)
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery

BarryGDZ

Przegladam właśnie inne sceny :D
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,SpoljerySp oljery,Spoljery,Spoljery
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Wejście raptora i atak T-rexa :D
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,SpoljerySp oljery,Spoljery,Spoljery
Spoljery,Spoljery,SpoljerySpoljery,Spoljery,Spoljery

ocenił(a) film na 9
BarryGDZ

Reżyser Colin Trevorrow prezentuje zdjęcie z planu z prawie całą ekipą:
https://twitter.com/colintrevorrow/status/608787155192664064

Nawet pomnik Johna Hammonda/Sir Richarda Attenborough jest na zdjęciu.



Materiał o pracy Philla Tippetta, Jacka Hornera i innych weteranów z poprzednich części na planie Jurassic World:
https://twitter.com/JurassicPark/status/608776162030960642

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Wypowiem tylko swoje zastrzeżenia, małe minusy filmu: Szkoda że postać Hamady była strasznie marginalna (choć trailery to niestety zaspoilowały), wiem że Owen to główny bohater który ma ratować ludzi, miałem nadzieję że więcej będzie jednak zżycia z paroma osobami 3-planowymi. Masrani i Lowery byli świetni, jedyne co znów nie dało spokoju podczas seansu to fakt że ten pierwszy podjął dość dziwną decyzję z lataniem, jak jakiś narwany młokos :P no i niezbyt się postarali z tym, jak wyszedł Indominus, myślałem że jednak w takim parku tym razem nie zawiedzie komunikacja między Wu a Claire czy Masranim. A tak bardzo dziwnie - co miało dać wejście do padoku Irexa skoro byli pewni że go tam nie ma, a pewne nie było raczej że jest poza? znów jakaś narwana decyzja :P
Mimo to, 8/10 za dobrą rozrywkę z dreszczykiem.

BarryGDZ

a mnie ciekawi jak seans będzie wyglądał w 3D. Ma ktoś jakieś info? Czy lepiej 2D ?

Kino Helios

edit. znalazłem info jakieś: http://www.cinemablend.com/new/3D-Or-3D-Buy-Right-Jurassic-World-Ticket-71946.ht ml

użytkownik usunięty
BarryGDZ

http://www.allmovie.com/blog/post/jurassic-world-the-allmovie-review

ocenił(a) film na 6
BarryGDZ

Nie oglądałem tej finałowej walki, nie wiem jak to wygląda, jednak po tym co tu przeczytałem... Cóż... Jest jeszcze nadzieja dla Gwiezdnych Wojen.

ocenił(a) film na 8
kewin_1996

Właśnie jestem po seansie w Imax-ie, seans szybko mija, a i walki robią wrażenie. No i twórcy zostawili sobie furtkę na ciąg dalszy. Sporo odwołań do Jurassic park :-)

ocenił(a) film na 8
mbuksa

Jak oceniasz walkę i-rexa z t-rexem?

ocenił(a) film na 8
Joecrou

SPOILER!!!

Jest szybka:-) standardowo dwa dino walczą ze sobą, a bohaterowie śmigają między nogami i ogonami.
Odnoszę wrażenie, że według twórców, ona nie jest najważniejszą rzeczą w filmie. Po prostu musiało do niej dojść, i zrealizowali to by zaspokoić widzów, ale dzięki temu nie wydłużono ją do nie wiadomo ilu minut, co wyszło na dobre, bo jest to majstersztyk montażu i dynamiki:)

ocenił(a) film na 8
BarryGDZ

https://youtu.be/fCQaHvnbvj4 szkoda że nie oglądając filmu i nie znając serii bierze się za recenzje.

filmyija

Jestem już po seansie. :) Nie będę się zbędnie rozpisywał i spojlerował.
Film mi się podobał ( wrażenie potęgował też IMAX). Nie był rewelacyjny, nie ustrzegł się wielu błędów i nierealistycznych zachowań zwierząt ( ludzi też), kilku zbędnych scen ale... wiele scen oglądałem z zapartym tchem. :)
Pierwsza połowa filmu bardziej mi się podobała, więcej klimatu jak dla mnie. Zakończenie to typowe Hollywood z wybuchami wszędzie. ;)

ocenił(a) film na 8
nikt1092

Ja jutro idę do kina dopiero więc... jak było na filmie?

ocenił(a) film na 10
dan_arrax

ja też jutro

ocenił(a) film na 7
dan_arrax

Film jest naprawdę niezły, dużo się dzieje i nie sposób się nudzić :) Widziałem też w IMAX, gdzie raczej lepiej to obejrzeć niż w zwykłym 2D. Są sceny, gdzie pomyślałem, że psują ogólne wrażenie, ale ogólnie plusy przeważają i naprawdę jestem zadowolony na 8/10 :D

ocenił(a) film na 8
dan_arrax

Warto iść naprawdę jak dla mnie 8/10

ocenił(a) film na 10
kendzi76pl

A ja mimo niektórych tandetnych scen jestem zajarany jak małe dziecko...no stare lata wróciły. Jako dzieciak oglądałem pierwszą część trylogii. A tu mamy duużo odwołań i hołdu dla tego co rozpoczęło serie Jurassic. Ostatnia walka...jak T-rex miał już umierać to smutno mi było ale jak te tresowane welociraptory ginęły to dopiero było mi smutno :P Byłem pewien że film zakończy sie walką Reksia i hybrydy ale Mozazaur mnie tak zaskoczył, że jak debil kilka sekund siedziałem z otwartymi ustami :D Ogólnie wydaje mi się że to dobry początek dla nowej trylogii. BTW. Czy nie wydaje wam się, że film jest mocno podobny do Parku Jurajskiego? Miałem wrażenie że to ten sam pomysł, te same sceny ale inaczej ociosane.

ocenił(a) film na 7
Bolt65

Ja się zastanawiam, co wymyślą na potencjalną kontynuację. !SPOILER SPOILER! Skoro park szlag trafił, ludzie po takiej masakrze już nie będą chcieli pewnie żadnego odwiedzić to co nas teraz czeka?:P Nawiązanie do dwójki i będą znowu na wyspie opanowanej przez dinozaury? Czy może te wszystkie próbówki co ukradł Henry Wu na końcu filmu zostaną jakoś ciekawie wykorzystane? Ciekaw jestem pierwszych informacji na ten temat. A co do filmu krótko pisząc- świetna pierwsza połowa filmu, dalej troszkę słabiej a końcówka niestety to dla mnie bardziej były filmy z Godzillą niż Park Jurajski. Ale ogólnie nie było źle pozytywnie się zaskoczyłem:)

ocenił(a) film na 7
Bolt65

Zgadzam się że plusami filmu są sceny, które u fanów jedynki wywołują emocje, a także
wywołanie ciekawych odczuć do raptorów (jak Indominus nimi miatał to też mi było ich żal) no i apatozaurów.

ocenił(a) film na 8
PeteDeleu

Miło było "wrócić" do starego parku - mam tu oczywiście stare Visitor's Center...te kawałki napisu z pamiętnej sceny z jedynki...i te garaże z Wranglerami i innym stuffem - jak np. gogle - wiecie jakie :) fajnie fajnie :)

ocenił(a) film na 10
Zeke

Zgadzam się te nawiązania to piękny hołd niby drobne rzeczy, stare centrum, noktowizor etc etc ale mimo wszystko dają przyjemność. Albo jak raptory się zbuntowały, scena jak raptor zabija jakiegoś człowieka w trawie od razu skojarzyła mi sie z Zaginionym Światem ten ogon wystający ponad trawę...ogólnie oglądając film miałem wiele momentów kiedy mogłem porównać scenę do tego co już znam. Co do ostatniej walki znowu Reksio niedoceniony...gdyby nie raptor to by został zagryziony. Ba gdyby nie Mozazaur to wydaje mi się, że reksio też by padł. A następna część...no nie wiem. Pomysł dinozaurów jako broni mi nie leży i raczej wydaje mi się słaby. Może znowu jakieś nawiązanie do Zaginionego świata? Skoro na wyspie stworzono jedną hybrydę stawiam, że znowu ten motyw się przewinie. Na pewno szaleni naukowcy pobawili się i stworzyli coś jeszcze ciekawszego niż połączenie Tyranozaura i Raptora. Jest jeszcze nowy motyw możliwości tworzenia więzi między dinozaurami a ludźmi. Możliwości widzę dużo ale nie mogę z nich ułożyć nic ciekawego. Zobaczymy czy w ogóle powstanie druga część, wszystko zależy ile zarobi jedynka.

ocenił(a) film na 10
Bolt65

Zapomniałbym o jednym...o rewelacyjnej muzyce w filmie. Pełne uznanie.

ocenił(a) film na 8
Bolt65

A ja slucham wlasnie tego klasyka :

https://www.youtube.com/watch?v=BTjPKKsT47M

ocenił(a) film na 8
Bolt65

Dinozaury zbunotwały się przeciwko odmieńcowi i wygrały i końcówka najlepsza król jest tylko jeden zemsta za Jp3 ;)

BarryGDZ

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10468354_682520748565 792_63954854402934189_n.png?oh=54369ddc00612c12521851a7dab559d7&oe=55FBAA27

ale w Tajlandi mają fajnie a te nadchodzące zestawy Lego z Jurassic World miodzio szykuje się istny leni szał na dinozaury , na RT Jurassic nawet nieźle się trzyma, ale jednak Mad Max :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones