PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6642}

Juliusz Cezar

Julius Caesar
7,4 2 047
ocen
7,4 10 1 2047
8,0 3
oceny krytyków
Juliusz Cezar
powrót do forum filmu Juliusz Cezar

klasyka

użytkownik usunięty

wspaniałe dzieło kina amerykańskiego, muzyka jest wprawdzie gorzej niż przeciętna, ale za to aktorstwo na najwyższym poziomie: role Marka Antoniusza i Cezara wywieraja wielkie wrażenie; poznajemy Brutusa z innej strony niż tylko zdrajcy i zabójcy ukochanego przyjaciela - ta kreacja również jest wg mnie bardzo przekonująca; przemowa Antoniusza przed ludem to dla mnie jedna z najbardziej wstrząsających scen jakie miałe okazje widzieć - Brando w tej roli jest doskonały

Zgadzam się jestem świeżo po seansie i muszę przyznać, że przemówienie do rzymian zrobiło na mnie największe wrażenia Marlon zrobił to bezbłędnie wprost idealnie. Reszta aktorów również nie zawiodła naprawdę dobre w klasycznym wydaniu kino którym siłą napędową są dialogi...

ocenił(a) film na 10
blabla123456

Takich filmów już nie ma,chodzi mi o charyzmę aktorów,temat filmu,opowiadającego o ludziach,którzy trzymali w ręku losy świata,a dziś mamy w kinach nędzne popierdółki ,bezrefleksyjne wytwory wyobrazni nowych reżyserów,kiedys to było aktorstwo,jestem dość młody,ale i tak widzę różnicę,choćby przemowa Antoniusza czy honor i rzymska duma Brutusa...dziś nie ma filmów o męstwie,honorze i poświęceniu dla ojczyzny,jeśli są,to typowo amerykański kicz,ukłon dla tego filmu....nawiasem mówiąc,żaden z dzisiejszych młodych aktorów nie nadaje się w moich oczach do roli w tym filmie,bo mimo chęci wyszliby śmiesznie,nie wiem czy zrozumiecie,ale tematyka i klimat tego filmu nadawał się idealnie do lat 50 i tamtych aktorów,to coś nieuchwytnego...dziś filmy historyczne nie mają tego czegoś,co mieli np.Krzyżacy,tego wczucia,dopasowania do roli...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones