PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810167}

Joker

8,3 321 988
ocen
8,3 10 1 321988
7,0 63
oceny krytyków
Joker
powrót do forum filmu Joker

Why so serious?

użytkownik usunięty

Oby to był film tak dobry jak Mroczny Rycerz albo lepszy. Według mnie Phoenix doskonale nadaje się do tej roli. Nie mogę się doczekać. Myślicie, że ile zarobi? Jak dla mnie ok. 700 mln.

ocenił(a) film na 10

Wątpię, że tyle zarobi. A to dlatego, że ludzie wolą niestety pustą papkę w rodzaju Avengersów, a to ma być "skromniejsze, bardziej artystyczne", jak twierdzi Warner Bros.

skalp_el

"pustą papkę w rodzaju Avengersów,", a to dobre ;) MCU to machina, która zmieniła bieg kinematografii.

ocenił(a) film na 7
dziuzeppe

Czasem warto odpocząć od smartfon'a. Wypisujesz bzdury.

ocenił(a) film na 6
armarange

To akurat prawda. MCU jest największym przedsięwzięciem w historii kina, którego struktury zarządzania powinny być przykładem dla innych wytwórni chcących tworzyć uniwersa.
PS
Avengersy (szczęgólnie infinity war) to quality kino sci-fi/akcji.

niceriot55

Avengersy to gniot. Pogódź się z tym. Nikt kto ma IQ większe niż rozwielitka nie ogląda tego barachła.

kicunio

Chłop, co ocenił Seksmisję na ocenę 8/10 twierdzi, że Avengersi to gniot dla ludzi z IQ mniejszym od rozwielitka. XD!!!

armarange

Z tego co widzę @niceriot55 już wyjaśnił sprawę.

ocenił(a) film na 9
dziuzeppe

Towarzystwo wzajemnej adoracji?

ocenił(a) film na 9
dziuzeppe

Co dziś ćpałeś łajzo?

dziuzeppe

Dobrze napisal to bzdury skandal ze takie filmy oskary dostaja

ocenił(a) film na 9
skalp_el

I jest miliard xD

ocenił(a) film na 9

Nie ma szans, jak dobije do 300 będzie sukces

użytkownik usunięty
Siwszu69

Faktycznie trochę przesadziłem. Ale może chociaż pare Oscarów zgarnie.

ocenił(a) film na 9

Oskary, Oskarami przestały być wyznacznikami dobrych filmów, choć nadal są to prestiżowe nagrody. Ja chciałbym aby film był dobry :). Pozostaje czekać do premiery.

ocenił(a) film na 10

XD optymista

ocenił(a) film na 7

"Jak dobije do 300 to będzie sukces" - No fakt przesadziłem to może chociaż PARĘ Oscarów zgarnie XD

No to wybrnąłeś :D

ocenił(a) film na 9
ZGR

Geniusz z niego. :D

ocenił(a) film na 9
Siwszu69

I jak geniuszu, Twoje wróżby z przed premiery? Lipa...

ocenił(a) film na 9
Crisu52789

Przecież chodziło mi o zarobek w USA ;)

Mam nadzieję że zarobi a właściwie zapracuje - na uznanie krytyków, widzów i na pewne miejsce na liście najlepszych aktorów (co najmniej) kilku ostatnich dekad.

użytkownik usunięty
whitestripes_333

Widzę po nicku że lubisz White Stripes (i chyba Jacka). Polecam https://www.filmweb.pl/film/The+White+Stripes%3A+pod+zorz%C4%85+polarn%C4%85-200 9-533874 ;))

Dobrze widzisz ale jeśli założysz że ich lubię na tyle, że mam ich z moim nicku to znaczy to też że znam ich dyskografię jak i filmografię. Raczej w całości, Jacka solo również :)

użytkownik usunięty
whitestripes_333

No wsm tak. Za miesiąc Jacek w Polsce :D :D :D

Nie te czasy,zeby 'ambitne' kino kosilo rekordowe box officy.. Jesli ten "Joker" bylby w klimacie "Avengersow" albo innch "Legionow Samobojcow" to pewnie mozna by snuc takie przewidywania..Ten film jest zapowiadany bardziej jako nawiazanie do filmow gangsterskich Scorsese ("Chlopcy z Ferajny") i pierwsze zdjecia z planu nawet to potwierdzają..Takze ja bardziej licze,ze wybrnie z tych porownan z twarzą i okaze sie dobrym filmym,a nie ze pobije jakies rekordy sprzedazy. Wszak dzisiejszymi rekordami rzadzą w wiekszosci mlode pokolenia,a wiekszy procent tego grona ma raczej znane gusta... Az strach pomyslec jak takie filmy jak np: "Chlopcy z Ferajny","Skazani na Shawshank,"PulpFiction" czy "Forrest gump" bylyby krecone w obecnych czasch..Ciekawe czy stalby sie kultowymi..

użytkownik usunięty
mateos8

Mogę się mylić, ale zdaję mi się, że w ostatnich czasach nie wyszedł podobny film. Dlatego jakoś nie mam porównania, jak ludzie oceniają takie filmy. Myślę, że jeśli rzeczywiście będzie dobrym filmem pod względem artystycznym, to ma szansę nas zaskoczyć. Po rozważaniach obstawiam, że zarobi 90mln w USA i 180 na świecie. Jeśli ktoś uzna, że to co napisałem jest głupie, to jakby co, jestem w tym temacie lekko zielony ;D

mateos8

A kiedy to wybitne filmy biły rekordy kasowe? Zdarzyło się kilka wyjątków, gdzie film bardzo dobry pod względem artystycznym były wysoko w box office, ale zazwyczaj, najwięcej zarabiały bajki, filmy akcji (biorąc pod uwagę różne gatunki) romanse.

I można mówić, że jakiś Ben Hur, albo Quo Vadis to były artystyczne filmy. Moim zdaniem to były po prostu superprodukcje, pełne jakichś widowiskowych scen, nastawione na zysk. Kiedyś zarabiały filmy kostiumowe, westerny, albo filmy wojenne, teraz jest moda na fantastykę, filmy o superbohaterach, na bajki moda była zawsze. I zdarzają się filmy lepsze i gorsze, także w kinie o superbohaterach, ale zarabiają głównie wielkie produkcje, na których najważniejsze jest dużo wszystkiego.

Skazani na Shawshank 59mln$ Chłopcy z ferajny 46mln$, Pulp Fiction 101 mln$, no Forest Gump to było coś bo był najbardziej dochodowym filmem w 1994 i zarobił ponad 300mln, ale tuż za nim był Król Lew, a na trzecim miejscu Prawdziwe Kłamstwa.

A co do Jokera, film może zarobić więcej niż przeciętny film gangsterski. Po pierwsze, większość ludzi nie śledzi doniesień na temat filmów, wielu nawet nie ogląda jakoś wnikliwie zwiastuny, często decyduje się na jaki film pójdzie w ostatniej chwili, więc jakoś trzeba widza przyciągnąć. A tu mamy markę. Joker jest głównym wrogiem Batmana, a Batmana zna prawie każdy, więc tym samym sporo osób będzie kojarzyć Jokera. To jest atut.
Po drugie jest moda nadal na wszystko co z superbohaterami, patrz punkt pierwszy.
Po trzecie, pewnie część osób na filmie się zdziwi, jeśli to nie będzie to na co liczyli, oni będą niezadowoleni, ale jeśli film okaże się naprawdę dobry, to jednak wielu się przekona i pójdzie dobra opinia.

Oczywiście film może nie zarobi 500 mln, ale 300 mln, dlaczego nie? Logan, który był bardzo dobrym filmem, ale takim dla dorosłych, jednak wyciągnął ponad 220 mln, właśnie z powodów, które podałem wyżej. To był film drogi, dramat sensacyjny, o superbohaterze. A przecież Joker jest równie znany, a może nawet bardziej niż Wolverine. Jeśli będzie tak dobry jak się zapowiada, może być z tego niezła kasa.

TomaszO1983

Widzisz #Kolego,źle mi sie zgral poczatek posta z koncem..Piszac : "Az strach pomyslec jak takie filmy jak np: "Chlopcy z Ferajny","Skazani na Shawshank,"PulpFiction" czy "Forrest gump" bylyby krecone w obecnych czasach..Ciekawe czy stalyby sie kultowymi.." nie chodzilo mi o box office a o ogolnosc,o to czy w ogole bylyby kultowe..Ja wiem,ze tez w tamtych czasach nie lecialy rekordy finansowe przy tych zacnych dzielach,ale ogolnie docenienie ich i przebicie ich w branzy bylo bardzo mocne. Kino klasyczne(nie rozwijajmy,chyba ze chcemy popisac z kilka dni) zdycha smiercią powolną i taka jest prawda..Szybko nie zdechnie,ale w koncu padnie :) Tj z Ziemią,ona kiedys tez padnie i to jest PEWNE..Normalne kino tez legnie w gruzach..Ktores pokolenie zajedzie w koncu te,ktore wnosi pozytywy i nafaszeruje kinematografie doszczetnie tym wspolczesnym/przyszlym(az strach pomyslec) chłamem !

ocenił(a) film na 9
TomaszO1983

Nie porównuj BoX oFFIce do dzisiejszych czasów. Inflacja, inflacja kolego...
Takie Forrest Gump z 300$ pomnóż kilka razy, aby otrzymać relację.
Biorac pod uwagę inflację to najbardziej dcohodowym filmem w dziejach jest wciąż Przeminęło z wiatrem.

ocenił(a) film na 10
Alex_Tyler

ALEX a przypomnij mi ile na tamte czasy PRZEMINELO... zarobilo???

ocenił(a) film na 10
mateos8

Chłopcy z Ferajny nie były takie znów kameralne dobre kino nawet akcja niezła była oglądałem za dzieciaka . I jako dorosły i ani trochu się nie nudziłem.

ocenił(a) film na 10
mateos8

Joker zarobi z tego powodu ze to Gotham Batman itd bez tego nie miał by szans na duży wynik . Tak fani bedą rozczarowani to pewne

Zalezy jak glowny aktor odegra jokera. Jesli pokaza psychopatycznego geniusza zabojce to film moze duzo zarobic.

Robienie filmu o jokerze to duze wyzwanie bo ledger jak na razie dominuje wsrod najlepszego jokera. Jak bedzie gorszy to film szybko pojdzie w zapomnienie.

Plusem jest to ze gra go dobry aktor, minusem jest sam juz wyglad jokera. Za bardzo kolorowy, powinien miec bardziej chaotyczny makijaz i ciemniejsze rzeczy bardziej zurzyte. A ten ma takie wszystko niowiutkie co jest minusem.

Wierze ze w filmie pokaza duza inteligencje jokera, manipulacje oraz zabojstwa.

ocenił(a) film na 10
Zuzmati

ZUZMATI a ja mam nadzieje ze Phoenix zupelnie odcial sie od kultowej roli Ledgera i ani na chwile nie bedzie sie nim inspirowal. Marzy mi sie zupelnie nowy Joker bez inspiracji... Po prostu nowy swiezy...

ocenił(a) film na 8

170mln.

ocenił(a) film na 7

Lepszy od Mrocznego Rycerza wg mnie nie będzie. Wystarczy porównać reżyserów. A sam Joker może być tak dobry jak Ledger'a, ale to zależy też od scenariusza , dialogów i nie tylko od aktora.

Najlepszy Joker to Jack Nicolson

użytkownik usunięty
bleblediusz

Był genialny ale cmon Heath wg mnie jednak genialniejszy.

ocenił(a) film na 10
bleblediusz

Ja np uważam ze najlepszy Joker to Jack bo ja wole wersje mocno konkretnie komiksową

ocenił(a) film na 10

obstawiam zarobek miedzy 800 - 1000 juz tlumacze dlaczego tak uwazam mianowicie jest to glowny antagonista od batmana reasumujac i kierujac sie glownym antagonista spidermana venomem ktory zarobil prawie 900 tymi postaciami interesuja sie starsi widzowie venoma zrobili pod pg13 gdzie i tak malo dzieciakow szlo na ten film bo nie mieli pojecia kto to wlasciwie jest dlatego styl zrobienia filmu pod wiek nie wplynie na zarobki ktore beda albo porownywalne do venoma albo nawet wyzsze :)

ocenił(a) film na 7

Dla mnie to bez różnicy ile zarobi bo ja na tym nie zarabiam

ocenił(a) film na 8

Zwiastun D.. y nie urywa

ocenił(a) film na 10
maciekb80

Dokladnie film moze jest ciekawy i swietny ale montazysci zwiastuna sie nie popisali. Zwiastun po prostu nie zachwyca a makijaz Phoenixa jest po prostu brzydki i chu...jowy. Do kina i tak sie wybiore by ocenic film jako calosc zapominajac o zwiastunie ktory jest sredni...

ocenił(a) film na 8
ocenił(a) film na 8

Najlepszy joker to był Nicholson

użytkownik usunięty
maciekb80

Wgl ciekawe co jest przyczyną tego że Joker jest tak dobrze grany. Pewnie dlatego że grają go najlepsi aktorzy i że jest bardzo ciekawą postacią do odtworzenia

użytkownik usunięty

Sprawdzić czy nie Jared Leto.

użytkownik usunięty

Wg mnie nie miał w tym filmie za bardzo miejsca do popisu. Pewnie nie dorównuje Jackowi ani Heathowi, ale w solowym filmie mógłby być całkiem niezły.

ocenił(a) film na 10

Powiem szczerze ze Jared Leto to dobry aktor ale chwilami zbyt metroseksualny malo meski i ocierajacy sie wrecz o lgbt i to zepsulo jego wersje Jokera. Joker to powinien byc wesolek i swirus ale z 2 strony meski twardy facet a nie jakas popier...dolka. Nie mam pojecia dlaczego Leto we wielu filmach nie gra meskich bohaterow ociekajacych testosteronem tylko jest stale jakis taki delikatny kojazacy sie wielu widzom z gejem lub biseksem. Moze taki ma styl i juz taki jest. Phoenix jak widac w zwiastunach ma zagrac osobe niezrownowazona psychicznie i jego osoba jest jak najbardziej meska.

użytkownik usunięty
punisher822_filmweb

Gejem lub biseksem to zalatuje cały twój post pełen pragnień oglądania męskich bohaterów ociekających testosteronem.

Pogódź się z własną naturą, stary. Poczujesz się lepiej.

ocenił(a) film na 10
maciekb80

A mnie zastanawia pewna rzecz... Czy gdyby Ledger zyl dostalby oscara za JOKERA czy byl ten posmiertny oscar taki troche z sentymentu i na otarcie lez dla jego bliskich? Jak myslisz gdyby zyl by statuetke odebral czy nie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones