PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810167}

Joker

8,3 321 988
ocen
8,3 10 1 321988
7,0 63
oceny krytyków
Joker
powrót do forum filmu Joker

Oczami wyobraźni widzę płacz Marvela.

nieodwracalne

A łzy ocierać będą plikami studolarówek...

Sqrchybyk

Pieniądze pieniędzmi, Disney śpi na banknotach, ale miło jest zrobić coś więcej, niż tylko widowiskową wydmuszkę. Lubiłem Avengers do ostatniej części, kiedy to postanowili zrobić z prostego filmu o superbohaterach coś więcej i niestety nie wyszło. Do tego tłum fanów, który uważa fragmenty "Kocham Cię 300" za coś przełomowego, kultowego i romantycznego. Oklepane i irytujące.

nieodwracalne

Komu miło, temu miło... Niektórym wystarczą te miliardy dolarów i uwielbienie fanów. Ciekawe jednak czy "Joker" stanie się jednym z tych rzadkich przypadków, gdzie i publika, i krytyka będą w pełni zgodni? Takim "Mad Maxem", "Trzema billboardami..." czy "Green Bookiem" roku 2019? Na to wygląda... Jak również na to, że będziemy mieli najbardziej kasowego zdobywcę Złotego Lwa w historii :)

Sqrchybyk

Nie porównuj Jokera do tego gniota Trzech billboardów...

0wner2

Nie porównuję. Ich odbiór przez krytykę i tzw. "masowego widza" pokazuje jednak, że siedzą obok siebie na półce z etykietą "Kino środka".

użytkownik usunięty
nieodwracalne

Nie wiem czy wiesz, ale z racji tego, że Disney nie żyje, śpi raczej w dębowej jesionce a nie na banknotach.

no co ty ku...wa nie powiesz ? XD

użytkownik usunięty
jestemtwoimojcem

To był żart, a ty reagujesz na poziomie gimnazjalisty cierpiącego na niedowład obydwu półkul mózgowych.

a wyjmiesz kij z dupci ? :D

użytkownik usunięty
jestemtwoimojcem

Z twojej? Nie. Poproś swojego chłopaka.

ocenił(a) film na 9
nieodwracalne

myślę, że marvel nie ma nad czym płakać, bo disney nigdy nie celował filmami MCU w jakieś poważne nagrody. to ma być czysta rozrywka i w tej dziedzinie radzi sobie świetnie. "joker" to eksperyment warnera, który wynika z tego, że szukają nowej drogi dla kina komiksowego. przez chwilę chcieli mieć drugie uniwersum, ale nie do końca pykło, więc kombinują. i jak widać - opłacało się. mamy dzięki temu solidne kino rozrywkowe od disneya i nieco bardziej wymagający film od warnera. dla mnie super.

toperzniet

Zależy czy Oscary uznamy za "poważne nagrody" :) Z resztą komentarza zgadzam się w 100%.

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

dobrze wiemy, że choćby zgłaszanie RDJ do oscara to tylko taka pijarowa sztuczka, a nie jakiś realny plan studia. a w przypadku "jokera" - wygląda na to, że od razu zaryzykowali.

ocenił(a) film na 9
toperzniet

Nie wiem czy wiecie, ale Czarna Pantera zdobyła 3 Oscary w 2019 roku :P

nieodwracalne

Naprawdę myślisz, że Marvel jest załamany? Przecież te filmy sobie pomagają! Gdyby nie sukces filmów Marvela taki Joker by nie powstał. Przestańcie wymyślać sobie konflikty...

nieodwracalne

To jest film od DC comics.

użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones