PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847549}
7,5 58 266
ocen
7,5 10 1 58266
5,1 27
ocen krytyków
Johnny
powrót do forum filmu Johnny

Ten film trzeba obejrzeć bez popcornu, w skupieniu - bo bardzo łatwo skupić się na pierwszej warstwie - fajny, oddany ksiądz, w konflikcie z biskupem, pomaga ludziom, walczy z rakiem, skupia na sobie uwagę mediów i dziennikarzy.
Osobiście zwróciłem uwagę na dwa momenty - jego samotność w kościele (gdy siedzi sam na adoracji) i samotność umierania (sam na łóżku z różańcem w ręku).
Uważam, że bardzo wiernie jest odwzorowany w aktorstwie DO, momentami miałem wrażenie jakby sam Ks. Kaczkowski.
Krytycy ocenili film pod względem artystycznym i pewnie mieli trochę racji, ale też nie dziwię się Twórcom, bo nie ma za bardzo pola do nadzwyczajnych ujęć - fabuła prawdziwa, prosta do bólu - jak ukazać księdza, który nie ma dramatycznej przeszłości, nie grał na koncertach, nie był bożyszczem mediów społecznościowych. Nic poza Hospicjum. Dlatego nie miałem oczekiwań na fajerwerki i urwanie tyłka.
Jest za to pokazane coś, co w filmach trudno pokazać - jak życie człowieka może wpłynąć na innych. I to jest do przemyślenia jako inspiracja z głębszej warstwy duchowej tego filmu, najlepiej już bez coli i popcornu.

ocenił(a) film na 9
Koper229

Ja uważam że film był o człowieku wypełnionym miłością do świata który obrał trudną drogę i tak był sam bo decydując się na taką drogę życiową zdecydował się na samotność ale jednocześnie miłość którą ludziom dawał do niego wróciła.

Szakszuka

Bardzo trafne. Film o człowieku o bardzo silnym charakterze i wielkiej miłości do drugiego człowieka, i to pomimo własnych problemów zdrowotnych i braku zrozumienia wśród najbliższych i otoczenia. 8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones