PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10835}

Jezioro Salton

The Salton Sea
6,9 4 064
oceny
6,9 10 1 4064
Jezioro Salton
powrót do forum filmu Jezioro Salton

Niepodane na tacy.

ocenił(a) film na 7

Wygląda na to, że motywy Toma Van Allena są nie za bardzo czytelne. Jest człowiekiem już na krawędzi, który działa bez planu. Bo niby po co informuje F.B.I o swoim działaniu -- najpierw chce ukarać 2 gliniarzy w ten sposób, później postanawia sam wymierzyć sprawiedliwość i buchnąć forse, po co tyle zachodu - dlaczego od razu ich nie zabił, infiltruje klimaty imprezowiczów i ćpunów ale widać, że prochy mu odpowiadają, chce jednak pomóć swojemu przyjacielowi Jimmy'emu wyrwać się z tego, pragnie też później ukarać dealerów m.in świetny handlarz Puchatek jako całe zło tego interesu, wreszcie działa w tajemnicy przed wszystkimi, ale tatuuje sobie miejsce swej tragedi na plecach wystawiająć swój motyw.
Czy to wszystko sprawia że odbieracie film jako schematyczny??? Bohater ulega całej palecie ludzkich słabości i sam nie wie kim już jest i do czego zmierza. Troche denerwował mnie jakiś nienaturalny Kilmer, ale to fakt że ma klimat z The Doors. Lubie kiedy trafia mi się obraz z niepodanymi gotowymi rozwiązaniami. Motywy postępowania są równie zagmatwane jak w "Ścieżce strachu" czy nieco bardziej może podobnym "Memento".

Picu

Z tymi motywami, chyba nieprzypadkowo na początku nawiązuje do Hamleta, tak odgrzebując temat sprzed dekady.

ocenił(a) film na 7
HARDBOILED_WRITER

To ja odgrzebie po pół dekadzie - to ciekawe, jakie tam są konkretnie nawiązania do Hamleta?

użytkownik usunięty
Picu

Odgrzebię po kolejnym roku, bo właśnie objerzałem. Na początku gada z offu coś w stylu "kim jestem? Judaszem? Synem marnotrawnym? Księciem Danii? etc."

użytkownik usunięty
Picu

Jak to mówił o Hamlecie Christy Brown w "Mojej lewej stopie": "to kaleka, nie umie działać". I to samo by pewnie powiedział o Van Allenie.

ocenił(a) film na 7

A, on tak rzuca luźno tym tekstem o Księciu Danii, że nie zwróciłem szczególnej uwagi. Christy Brown ma pewne prawo tak mówić o kalekach. Ale jest też piękna opinia młodego czarnoskórego przestępcy ukrywającego się w armii w filmie "Renessaince Man" o Hamlecie - mi się wydaję, że on tylko takiego udaje. Pod stałą obserwacją musi mieć czas na myślenie, planowanie i działanie, gdyż Dania to więzienie." To także pasuje to Van Allena.

ocenił(a) film na 8
Picu

Często wracam do tego obrazu.Dobre kino

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones