PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=453743}

Jeszcze dalej niż Północ

Bienvenue chez les Ch'tis
7,5 56 375
ocen
7,5 10 1 56375
6,7 9
ocen krytyków
Jeszcze dalej niż Północ
powrót do forum filmu Jeszcze dalej niż Północ

Gdzie w Polsce?

ocenił(a) film na 9

Powstały odpowiedniki tego filmu we Włoszech i w USA.Gdzie w Polsce można umieścic akcję gdyby odpowiednik powstał.Zapraszam do wymieniania luksusowego miasta w którym dyrekor Poczty musi być niepełnosprawny i stereotypowego zadupia z którego po paru tygodniach nie chce się wracać! PS Mile widziani "przyszli odtwórcy ról dyrektora,żony dyrektora,listonosza-maminsynka itd.

ocenił(a) film na 9
dzonydep

Nie wiem czy samo miasto, ale w Polsce nadawałyby się do tego Suwałki. :)

ocenił(a) film na 9
dzonydep

A z miast to może Białystok? Mam tam znajomych, śmieją się, że w Białymstoku niedźwiedzie polarne po ulicy chodzą. :)

Monaco_filmweb

Niedźwiedzie polarne w Białymstoku? Prędzej w Suwałkach, bo nawet maskotką miasta jest biały misiek ;)

ocenił(a) film na 7
Monaco_filmweb

Z Podlasiem coś na rzeczy, "U Pana Boga za piecem" i kontynuacje trochę mi się skojarzyły z tym filmem... :)

ocenił(a) film na 10
dzonydep

Mnie się wydaje, że nowy naczelnik poczty w polskiej wersji powinien zostać wysłany na Śląsk :D Lub na Kaszuby :) A co do ról to myślę obsada "Świętej wojny" świetnie by się nadała, w szczególności Bogdan Kalus (Hadziuk z Rancza) :D

GosSa_

Takie slaskie zadupie juz pokazano w filmie "Zgorszenie publiczne"

dzonydep

''Luksusowe miasto''- Łódź, Wrocław albo Kraków
''Zadupie''- Suwałki (chcociaż miastu temu nie należy się tak gorszące określenie; jest jednak położone blisko granicy i kojarzone z zimnem:))
Naczelnik poczty- chciałabym zobaczyć w tej roli Roberta Więckiewicza, ewentualnie Roberta Gonerę
Żona- Małgorzata Foremniak (teraz, gdy przefarbowała się na brąz, świetnie by pasowała)
Listonosz- maminsynek, Antoine- Kuba Wesołowski albo Kuba Gierszał
Annabelle- Joanna Kulig lub Aleksandra Woźniak

Blau95

Łódź - miasto luksusowe, ciekawe :) Wydaje mi się też, że Suwałki nie zbyt się nadają ponieważ nie posiadają negatywnego stereotypu. Bardziej nadawałoby się jakieś nieduże miasto na Górnym Śląsku ( ludzie pół życia spędzają pod ziemią w kopalniach, po czterdziestce umierają na pylicę, mówią dziwnym językiem, powietrze jest zanieczyszczone przez te wszystkie kopalnie i huty, a w ogóle to to prawie Niemcy, o zgrozo ). Ewentualnie jakaś miejscowość pod ukraińską granicą ( ludzie zaciągają z ruska, bieda że aż piszczy, rozpadające się pgr-y, ludziom pozostaje tylko picie i bieganie z fajkami i spirytusem przez granicę, a w zimę jak śnieg spadnie to całe miejscowości odcięte od świata ).

ocenił(a) film na 8
bagrov

Jak prawie Niemcy to Jemielnica w woj. Opolskim by się nadawała idealnie a jeśli małe miasteczko na w woj. Śląskim to Toszek albo Tworóg. Problem polega na tym, że to bardzo bogaty region jak na Polskie standarty, więc nie wiem czy by się sprawdziło.

felek87

Pełna zgoda, ale właśnie o to chodzi żeby stereotyp na końcu okazał się fałszywy. Z perspektywy "Warsiawiaka" cały Górny Śląsk i Opolskie to hanysy, co to z kopalni nie wyłażo, śpią w familokach z kiblem na klatce albo na podwórzu, żrą to poniemieckie, ciężkie jadło i oddychają dwutlenkiem węgla. My tylko rozróżniamy Sosnowiec bo to najbardziej na południe wysunięta dzielnica stolycy ;)

ocenił(a) film na 4
dzonydep

Toż przecie u nas takim filmem była Konopielka. Taplarów nic nie przebije. :)

dzonydep

Gołdap. I tu można zamknąć dyskusję.

OneLazyBastard

Byłem tam w restauracji Matrioszka na wakacjach - polecam ;)

OneLazyBastard

Pozdrawiam z Gołdapi.

ocenił(a) film na 8
dzonydep

W serialu "Szpilki na Giewoncie" chodziło z grubsza o to samo: baba z Warszawy przyjeżdża do Zakopanego.

ocenił(a) film na 9
dzonydep

Szeroko rozumiana "sciana wschodnia"...

ocenił(a) film na 8
dzonydep

Sosnowiec.

Paskwalina

Sosnowiec??? Chcesz żeby bohaterzy pojechali na zadupie, czy zginęli w pierwszej scenie? :P

ocenił(a) film na 7
Paskwalina

Od razu pomyślałam o Sosnowcu i zastanawiałam się, kiedy padnie :D
Ewentualnie Radom, bo chyba tak samo stereotypowo jest traktowany. Może nawet gorzej. :)

ocenił(a) film na 8
dzonydep

Częstochowa, sosnowiec, radom albo podkarpacie

ocenił(a) film na 9
Abraxus

Częstochowa? No doj3bałeś

ocenił(a) film na 8
rock79

nie. Mówię prawdę. Częstochowa wygląda jak Prypeć

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
dzonydep

myślę że zamiast biednej francuskiej północy byłby biedny polski wschód, a konkretniej Hrubieszów - najdalej na wschód wysunięte polskie miasto. Francuskie bogate południe - u nas np. też dosyć bogaty i położony na 2 końcu Polski Dolny Śląsk.

xavi91

ewentualnie zamiast Hrubieszowa Chełm albo Przemyśl. Co do ról nie mam jakichś swoich faworytów (byleby to nie byli Karolak, Szyc albo Adamczyk).

dzonydep

Jakie odpowiedniki powstały w innych państwach? Chętnie zobaczę.
W tym filmie nie chodziło o porównanie super miasta z zadupiem, ale o region z powszechnymi stereotypami i specyficznym językiem. Jak dla mnie tylko i wyłącznie Śląsk, który jak dla mnie - rewelacja, a nie tak o nim myślałam całe życie. Myślałam właśnie przez pryzmat stereotypów - brudno, szaro, pylica, wszędzie hałdy, ludzie chodzą po ulicach umorusani, a górnicy to krzykacze, którym zawsze mało kasy. No i ta gwara....
Wystarczył mi weekend, żebym poczuła się jak bohater filmu - żal odjeżdżać. No i super ludzie z pięknym poczuciem przynależności do Śląska

ocenił(a) film na 9
asika26

Włoska nazwa "Witaj na południu",rodzina mieszka w małej miejscowości w Lombardii i chcą dla męża pracy w stolicy regionu Mediolanie-mieście mody dużym z wielkimi perspektywami,za kare po wstaniu z wózka inwalidzkiego zsyła się gościa do Castel Abate k.Neapolu,czyli okolicy mafii i morderstw.Śmieszne jest to że we Francji koniecznie chciał na śródziemnomorską riwierę,a we Włoszech nad tą że śródziemnomorską riwierę dostał karne zesłanie tyle że "mafijne" i upalne jak w piekle(we Francji zimno jak na biegunie na północy).Amerykańskiej wersji nie oglądałem ale słyszałem!

dzonydep

Amerykańskiej wersji nie będzie
https://www.filmweb.pl/news/Nie+b%C4%99dzie+ameryka%C5%84skiej+wersji+%22Jeszcze +dalej+ni%C5%BC+P%C3%B3%C5%82noc%22-88509

dzonydep

Jak by zrezygnował z tej północy w tytule to koniecznie ściana wschodnia, gdzieś pod ruską granicą. Najlepiej kogoś z Poznania. O ścianie wschodniej są są stereotypy, ale jest tam dosyć ładnie, i ludzie mili. Język tylko jest zbytnio zrozumiały.

ocenił(a) film na 8
dzonydep

Z Nowego Targu do Białegostoku :)

dzonydep

U nas chyba nie ma aż takich stereotypów jak w tych komediach. Można typować przemyśle i inne śląski, ale pośród ludzi nie ma aż takich wybujałych myśli. Polska to Polska i tyle. A byłem już chyba w każdym regionie i znam ludzi z każdej części kraju.

dzonydep

Chyba nie ma jednego dobrego miejsca - właściwie to zależy od tego co byłoby tym "luksusowym" miastem (choć w Polsce chyba takich nie ma). Mogło by być: Śląsk (Sosnowiec :)), Kaszuby, okolice Suwałk, okolice Tatr, szeroko pojety wschód (woj. lubelskie/podkarpackie)

dzonydep

Mnie się wydaje, że luksusowe miasto to koniecznie byłaby Warszawa/Kraków/Wroclaw, natomiast zadupie, które później okazuje się genialnym miejscem? Wydaje mi się, że gdzieś na wschodzie, chociażby w okolicach Roztocza, gdzie jest pięknie, jest bogactwo kulturowe, którego "nowocześni" ludzie nie zrozumieją. Z drugiej strony jeśli miałby się zakochać w samym regionie, krajobrazie itp., to wysłałbym go gdzieś w Kotlinę Kłodzką (np. przepiękna maleńka miejscowość Międzygórze).

ocenił(a) film na 7
dzonydep

Moje miasto

ocenił(a) film na 8
dzonydep

W Polsce za przewinienia zwykle wysyła się w Bieszczady. Mój sąsiad leśniczy za przekręty ze sprzedażą drewna został wysłany właśnie w Bieszczady - wcześniej pracował w wielkopolsce w okolicach Poznania.

ocenił(a) film na 7
dzonydep

Taki typowo nowobogacki z małego/średniego na Śląsku (Ogólnie z zachodu Polski) chciałby dostać posadę w dużym mieście, jak Warszawa, po czym za karę zostaje przeniesiony do jakieś mieściny na Podlasiu

ocenił(a) film na 8
dzonydep

W górach zapewne :) w jakiejś małej mieścinie.

dzonydep

Warszawa by się nadała. Wszak to największa wiocha w Europie.

ocenił(a) film na 9
dzonydep

może kraków i...białystok?

ocenił(a) film na 8
dzonydep

Zdecydowanie zgadzam sie z glosami, ze jesli chodzi o Polski region to sciana wschodnia, np. Bialystok. Zreszta moj maz jest z polnocy Francji i sam sie smieje, ze oni to takie nasze polskie Podlasie :)

db2

Zaolzie to Walim w okolicach Wałbrzycha

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones