PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=654207}

Jesteśmy tym, co jemy

We Are What We Are
5,2 3 313
ocen
5,2 10 1 3313
7,0 4
oceny krytyków
Jesteśmy tym, co jemy
powrót do forum filmu Jesteśmy tym, co jemy

mnie rozczarowala bardzo.
Mam na mysli moment jedzenia ojca.
Chyba chcieli wprowadzic to na jakis inny poziom ale im nie wyszlo.
Watpie by te dziewczynki mogly byc tak zryte zeby zjesc wlasnego ojca w szoku. Chcialy raczej go
zabic i uciekac nizeli opierniczyc na cieplo :P

ocenił(a) film na 6
hubaliderdt

mam dokładnie to samo odczucie. Dobry filmy tylko ta końcówka...sic!

ocenił(a) film na 6
hubaliderdt

Dokładnie ja też byłem do tego momentu mile rozczarowany bo raczej nie spodziewałem się dobrego kina , ale po tej scenie film stracił mocno w moich oczach i też dałem 6.
A szkoda bo realizacja była dobra , gra aktorów dobra a scenariusz nawet nie był taki banalny.

ocenił(a) film na 7
hubaliderdt

ta końcówka pokazała, jak bardzo są przesiąknięte tą ich chorą tradycją, od zawsze karmione ludzkim mięsem, nie były w stanie z tym skończyć. poczuły mięso i jak zwierzęta, rzuciły się i jadły. niby chciały od tego uciec, ale były za słabe. mało tego, przecież jak odjeżdżają, to jedna z sióstr trzyma tą ich księgę z uśmiechem na twarzy, co świadczy o tym, że jednak będą kontynuować to wszystko...

ocenił(a) film na 6
teczowapani11

Moze i masz racje z tym, ze tym tak bardzo przesiaknely,
ale watpie zeby mialy to kontynuowac.

teczowapani11

Oni raczej jedli mięso ludzkie tylko raz w roku, proszę Pani. A najsłabszym ogniwem filmu jest brak wyjaśnienia skąd wzięła się owa tradycja i dlaczego przetrwała tyle lat, skoro nie było już takich problemów z pozyskaniem pożywienia jak w przeszłości. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
szambelan

a mi się wydaje proszę Pana, że od jedzenia mięsa raz w roku ojciec nie byłby chory. oczywiście nie będę się spierać, bo każdy ma inne odczucia, inaczej odczytuje pewne sceny i zachowania a jeszcze co innego mieć mógł autor na myśli... a co do problemów z pozyskaniem jedzenia, no i to jest właśnie tradycja, niby nie trzeba, niby nie ma takiej konieczności a jednak się to robi, bo robił to ojciec, dziad i pradziad, ale czy zaczęli to kiedyś z powodu głodu czy dlatego, że ktoś tak wymyślił po prostu? to tak jak z religiami, ktoś kiedyś wymyślił Jezusa i napisał fajną księgę przygodową - biblię, ktoś inny wymyślił buddę i też stworzył cały szereg historii z tym związanych i tak to przetrwało do dziś. jedni w to wierzą, inni traktują z przymrużeniem oka a jeszcze inni mają ciekawsze problemy do analizowania:) pozdrawiam

teczowapani11

Szanownej Pani bolszewicka choroba umysłowa dobitnie wyjaśnia ocenę tegoż filmu. Pozdrawiam serdecznie.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
katarzyna_czyzyk

Proszę odstawić owe środki odurzające. Pozdrawiam serdecznie.

ocenił(a) film na 7
hubaliderdt

SPOILER - W mojej ocenie to końcówka znacznie podniosła wartość tej produkcji. Zaskakująca, mocna i skłaniająca do głębszej dyskusji nad filmem. Jak myślisz dlaczego ojciec chciał otruć swoje "pociechy" ?

ocenił(a) film na 6
MajkelBlack

Czuł, że depcza mu juz po pietach i chcial je zabrac z tego swiata wraz ze soba.
Mnie zryło to jak go jadly.
Takie to pod 'chore' podchodzilo.

hubaliderdt

a tak w ogole to ta koncowka z zatrzymaniem ksiegi oznacza ze chca ta historie kontynuowac czy zle to rozumiem?

ocenił(a) film na 6
yamushka

Tez sie nad tym zastanawialem.
Moze wziely ją jako swoje przywiazanie do tradycji, ale ciekawe czy beda to kontynuowaly.
Moze bedzie part 2.
:)

ocenił(a) film na 7
yamushka

ja też to tak odebrałam. jakby nie chciały kontynuować, spaliłyby to księgę, a ona tak symbolicznie ściskała ją w dłoniach...

ocenił(a) film na 6
hubaliderdt

Mam takie same odczucia... Było dobrze do sceny z jedzeniem ojca...

ocenił(a) film na 8
hubaliderdt

Końcówka najlepsza.

ocenił(a) film na 6
hubaliderdt

dałbym 5, ale za końcówkę jest 6!

ocenił(a) film na 6
hubaliderdt

No właśnie oni go zabili, nie "opierniczyli na ciepło". Celowali zębiskami w szyję i w przeguby, żeby się wykrwawił jak najszybciej, a że przy okazji sobie "podjedli" to już inna sprawa. Finał akurat wyszedł dobrze, mnie irytowały oklepane motywy typu fanatyzm religijny czy naiwna sąsiadka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones