PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32938}

Jentł

Yentl
7,2 3 999
ocen
7,2 10 1 3999
Jentł
powrót do forum filmu Jentł

trafiłam dziś na ten film przypadkiem nic o nim nie wiedząc, więc nawet nie mogłam mieć wobec niego jakichkolwiek oczekiwań. no i cóż powiedzieć, nie spodobał mi się wcale. bardzo ckliwa bajeczka, sztampowo opowiedziana, bez wyraźnego zakończenia, można przewidzieć, co aktor zaraz powie albo zrobi - zero zaskoczenia, zero jakiegokolwiek napięcia czy większych emocji. aktorstwem film również nie stoi - Barbra jako chłopak mnie nie przekonała, reszta postaci zaś nie wzbudza zainteresowania. kolejny istotny element - muzyka - jak na musical raczej nijaka, nie sądzę, by kiedykolwiek istniała poza filmem.
więc po obejrzeniu weszłam na filmweb spodziewając się kiepskich not a tutaj niespodzianka - dobre opinie i wysoka ocena. co w nim takiego dobrego? (czy też kierując się filmwebową punktacją - prawie że rewelacyjnego ;)

ocenił(a) film na 10
Magrat

moim zdaniem muzyka :) ja sięgnęłam po ten film dlatego, że na koncertach Streisand często śpiewa "Papa, can you hear me?" i ja za każdym razem kiedy jej słucham mam dreszcze, a świadomość tego, że śpiewa to dla swojego ojca, jeszcze to uczucie potęguje.
Streisand jest znana z tego, ze walczy ze wszystkimi objawami dyskryminacji, więc to pewnie miał być swego rodzaju manifest. nie miał być zaskakujący, tylko krok po kroku pokazywać trudności, jakie nie tak dawno miały kobiety, jeśli chciały się uczyć.
do mnie taki sposób przedstawienia problemu jak najbardziej przemawia, ale nie do każdego musi ;)

ocenił(a) film na 8
dagmaraa89

Podpisuję się pod Twoją wypowiedzią, Dagmaro.
Ale oprócz muzyki i film mi się podobał, pomimo iż był "przewidujący", bo nie spodziewalam się, że będzie w nim ślub dwóch kobiet. ;)
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
Gamera

Jedyne dziwne jest to, że Yent'l/Ancho NIE MA brody. A jak to mógł istnieć ortodoksyjny Żyd bez brody. Choć jest scena, kiedy Avigdor przywozi ją (mysląc "jego" do swojej stancji, a gospodyni: "Taki młodziutki. Bez brody".

ocenił(a) film na 2
Magrat

...cóż,to nie jest film akcji a oprócz tego masz prawo wyrazić swoja opinię :-) Dla mnie to dobry film,taki...uspokajający,bez przemocy,krwi...i mądrze ukazujący różne postrzeganie płci,okazuje się bowiem że Avigdor mimo swego intelektu,nauk ścisłych dość płytko widzi kobiety,nie wyobraża sobie że kobieta może być mądra,uczyć się,rozumieć...mimo swej miłości,nie jest zbyt bystrym adoratorem i mówiąc szczerze to choćby mi gwiazdkę z nieba zdjął,to ja bym mu "podziękowała" :-) nie skorzystałabym.Niezależność,prawo wyboru są równie ważne dla obu płci...Film bardzo mi się podobał,muzyka,humor :-) krępujące,dość śmieszne sytuacje :-) Yentl nie ma brody bo jest młody,a poza tym niektórzy mężczyżni mają bardzo ubogie owłosienie :-) ot taka uroda ;-)

ocenił(a) film na 8
Magrat

Nie, do muzyki zastrzeżeń mieć nie można. Prędzej do piosenek, bo trochę na jedno kopyto są, ale fakt, że śpiewa je Streisand sprawia, że i tak słucha się z przyjemnością. A już "Papa, can you hear me?" powinno było Oscara dostać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones