PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=818289}

Jedyny i niepowtarzalny Ivan

The One And Only Ivan
6,5 2 568
ocen
6,5 10 1 2568
4,7 3
oceny krytyków
Jedyny i niepowtarzalny Ivan
powrót do forum filmu Jedyny i niepowtarzalny Ivan

Kocham przyrodę i pomimo już tylu lat na karku nie potrafię się nią nacieszyć. Dlatego też filmy, które ukazują piękno otaczającego nas świata, zawsze będą miały dla mnie wartość szczególną. Niestety spory odsetek zamożnych osób uzurpuje sobie prawa do otaczającego nas świata, który niknie w oczach. Rafy koralowe zanikają, lasy przekształcane są na pola uprawne, ławice ryb prawie wyginęły, uszkodzone tankowce zalewają akweny wodne, a wszystko spowija wszędobylski plastik... Nadejdzie czas, w którym przyrodę będziemy (ludzkość) widzieć tylko na obrazach lub filmach (kinematografia) takich jak ten tutaj. Jako społeczeństwo pozostawimy po sobie „zagospodarowane” blokowiska i skute betonem połacie. Cieszę się, że przyszło mi żyć obecnie, kiedy jeszcze nie wszystko zostało całkowicie zniszczone. Smutek nadchodzi wtedy, gdy pomyślę, co po sobie pozostawimy, naszym pra-pra- wnukom.

all_78

A ja myślę też pod innym względem, film był dobry bo może niektórym ciemnym masom w jakiś sposób uświadomi że cyrk to nie miejsce dla zwierząt, przestaną do cyrków chodzić i nabijać kasę tym którzy męczą w klatkach zwierzęta. Skoro dzieci rozumieją ze klatka to nie miejsce na słonia, szympansa itd to może chociaż część osób odwiedzających cyrk zrozumie że krzywdzą tym zwierzęta.

ocenił(a) film na 8
all_78

all_78: myślę tak samo jak Ty - pozdrowienia!!
VIOLATOR1974 : a co powiesz na ZOO? Podobnie. Dlaczego masy są "ciemne"? Zjadamy drób i mnóstwo innych stworzeń (kura bassebalistka), króliki, trzymamy w klatkach "papużki", w straszliwych warunkach - my LUDZIE hodujemy zwierzęta futerkowe itd. itp. Alternatywa to utopia? Chyba nie.
Film jest świetny. Oparty na faktach. Oglądajcie do samego końca = informacje o życiu goryla.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones