PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=513401}

Jedna wojna

Odna voyna
6,0 342
oceny
6,0 10 1 342
Jedna wojna
powrót do forum filmu Jedna wojna

Pomimo wzruszającej i przejmującej fabuły ukazującej ludzkie oblicze zarówno zesłanych kobiet i dzieci , jak też pilnujących je oficerów , mam wrażenie że trochę widza oszukano ... Jeśli nawet opowieść oparto na faktach , to chyba mocno je złagodzono - lub też wybrano do sfilmowania taki epizod , który był łatwy do strawienia dla rosyjskiego odbiorcy . A przecież znany jest gułag zdemaskowany przez Sołżenicyna oraz filmy fabularne i dokumentalne , w których jest on nieludzki i niesamowicie drastyczny . Film warto obejrzeć , ale pamiętając że to nie jest cała prawda ...

jjarek_filmweb

Dzień dobry

Zgadzam się, taki łagier to jak 6 w lotto... Polecam książkę Warłama Szałamowa "Opowiadania kołymskie", jeżeli ktoś chciałby poznać czym był stalinizm...

ocenił(a) film na 6
elektrokofewarka

Nie czytałem, poszukam, dzięki.

ocenił(a) film na 6
jjarek_filmweb

Tyle że to nie jest gułag tylko jakiś obóz przejściowy, z którego mają być przeniesione do właściwego gułagu.

ocenił(a) film na 6
janko32

Miałem na myśli nie ten konkretny obóz z filmu, ale gułag jako ogólny symbol prześladowań jakich doznali zarówno nasi rodacy pod władzą sowiecką, jak też obywatele Związku Radzieckiego...

ocenił(a) film na 6
janko32

Faktycznie z gułagiem służącym fizycznej likwidacji "nieprawomyślnego" elementu poprzez niewolniczą pracę, głód i warunki życia ma on mało wspólnego.

ocenił(a) film na 6
elektrokofewarka

Znalazłem e-booka i czytam, na razie 30% pierwszego tomu, póki co poraża treść, ale też zobojętnienie i beznamiętność z jakim autor opisuje swoje doświadczenia...

jjarek_filmweb

Dobry wieczór:) moim zdaniem szczerość...

ocenił(a) film na 6
elektrokofewarka

Plus szczerość...

jjarek_filmweb

Sołżenicyn jako dysydent pisał swoje dzieło w konkretnym tonie, wyłuskując i przytaczając najdrastyczniejsze przypadki.
Tymczasem było bardzo różnie. Jak to w życiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones