PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=539270}

Jak zostać królem

The King's Speech
7,8 325 420
ocen
7,8 10 1 325420
6,9 41
ocen krytyków
Jak zostać królem
powrót do forum filmu Jak zostać królem

5/10 a może 6/9?

ocenił(a) film na 5

Film nudny, po prostu nie w moim guście, choć lubię filmy biograficzne. Film, filmem, ale Oscar to lekka przesada, jednak nie ma się co dziwić, po hAmeryce wszystkiego można się spodziewać, to po prostu czysta polityka. Tam już nie ocenia się filmów inaczej niż pod kątem polityki. Dziwię się, że nie dostał Oscara jeszcze film o 11 września, a i niedługo jak powstanie film o zabójstwie Bin Ladena, na bank pewny Oscar. Wielka degrengolada Oscara tak jak i Nobla, już dawno nie wierze w te nagrody, odkąd Obama dostał pokojową nagrodę Nobla, za to że hAmeryka prowadziła w tamtym czasie 3 wojny i wydawała najwięcej pieniędzy na zbrojenia, to taki szczegół. Aha zgadzam się z jednym z użytkowników że film fałszuje historię, szkoda że nie pokazano, jak po wypowiedzeniu wojny Niemcom przez Anglię, Francuskie i Angielskie wojska bezczynnie stały na zachodniej granicy Niemiec i czekały aż wyrżną Polaków, pewnie wtedy nie było by Oscara, bo w hAmeryce myślą że w Polsce były Polskie obozy zagłady, a Polacy wymordowali więcej Żydów niż Niemcy. Zainteresowanych odsyłam do artykułów w New York Post. Film średni, na pewno nie zasługiwał na Oscara za najlepszy film roku.

ocenił(a) film na 6
jaycutler

Na taka wypowiedz czekałem dosłownie wyjęte z moich ust Dziekuję Ci

ocenił(a) film na 9
jaycutler

Na szczęście nie Ty decydujesz o Oscarach, ze swoimi "politycznymi" obsesjami. Film nie jest polityczny akurat.

ocenił(a) film na 5
pretend1

Wcale nie jest polityczny. [SPOJLER] Jest ukazany w nim przesadnie wyolbrzymiony motyw końcowej przemowy króla, jakby to była jakaś mowa w stylu "To przemówienie zmieni losy Europy, bo król Anglii przemówił". A prawda jest taka, że ten film to przereklamowany szit, jakich wiele w dzisiejszych czasach.

ocenił(a) film na 5
jaycutler

Zgoda w stu, a nawet dwustu procentach. Byłem właśnie wczoraj na tym filmie. Tak przereklamowanego i z takimi dłużyznami filmu dawno nie widziałem. To, że degrengolada Oscara jest faktem wiadomo od wielu lat. Ta nagroda nie jest dla najlepszego filmu, tylko ma być próbą wypromowania danego dziełka. Już od dawna straciła swój prestiż. Długo zwlekałem z pójściem na ten film. Podskórnie czułem, że coś jest nie w porządku, bo nie wyobrażałem sobie, że współcześnie, przy takim poziomie techniki i takiej ilości produkcji, mógł powstać film o takiej liczbie nominacji i nagród. Czułem przekręt i fałsz. Film conajwyżej średni. Jedyne co godnego tam jest do zobaczenia to gra Colina Firthe'a. Reszta prezentuje poziom średnio poprawnego dziełka. Reżyseria poprawna, aż do bólu. Duża kasa musiała pójść w ruch, aby był taki efekt na polu różnych / nie tylko Oscary/ nagród. I ta mowa końcowa, przydługa i lekkiego kalibru. Generalnie zawiodłem się sromotnie. Nie polecam.

ocenił(a) film na 6
pessoaa

film po prostu sredni/slaby nic w nim ambitnego. 5/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones