PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624603}
4,5 4 285
ocen
4,5 10 1 4285
Jak nie dać się przelecieć diabłu
powrót do forum filmu Jak nie dać się przelecieć diabłu

Walka dobra i zła to temat, który przewija się od początków świata. Problem jednak w tym, że ten film jej nie pokazuje. Jest niby jakiś antychryst, który zachowuje się jakby uciekł ze szpitala dla obłąkanych, jest próba jego unicestwienia, są też inne postacie, które miały bawić. Szkoda tylko że nie bawią, zaś sam film poza - w pewnym sensie - obrażaniem uczuć religijnych -- nie zawiera nic co czyniłoby go wartym zobaczenia. Wulgaryzmy i nieustanne gadanie o cipkach, lizaniu i tym podobnych rzeczach dawno przestało mnie bawić i w filmie, a szczególnie komedii oczekuję czegoś więcej

karson_z

Jaki to problem, że film który nie jest o walce dobra ze złem, jej nie pokazuje? Jak można obrażać uczucia?

ocenił(a) film na 7
karson_z

Wiesz co to znaczy czarna komedia?

ocenił(a) film na 2
Kamilhugo517

podstawowe znaczenie w sformułowaniu "czarna komedia" ma komedia, a tego tutaj zabrakło. Jeżeli Tobie film się podobał, no cóż, masz prawo do takiej oceny. Dla mnie był on zwyczajnie tandetny.

ocenił(a) film na 7
karson_z

Czarna komedia – odmiana komedii, w której przedmiotem żartu są sprawy zwykle traktowane poważnie, np. śmierć, choroba, cierpienie, ułomność, wojna czy zbrodnia. Czarna komedia operuje elementami groteski oraz ironią słowną i sytuacyjną, często odwołując się do poetyki absurdu i surrealizmu.

1. Co to w ogóle za argumentacja "podstawowe znaczenie w sformułowaniu "czarna komedia ma komedia"

2. Nie jarzysz czarnego humoru, wskaż mi który z elementów wymienionych w definicji, nie pojawił się w tym filmie.

3. "obrażaniem uczuć religijnych" czarne komedie właśnie na tym polegają, że naśmiewają się z ludzi, którzy podchodzą do wszystkiego na poważnie, (czyli z kijem w 4 literach) właśnie choćby poprzez "obrażanie uczuć religijnych"

ocenił(a) film na 2
Kamilhugo517

Ładna definicja - z Wikipedii ? Odnosząc się natomiast do Twojej wypowiedzi, to nie mam zamiaru tłumaczyć się z tego, że coś mi się podobało lub nie. Może podchodzę do pewnych rzeczy poważnie, a może podchodziłem pisząc wskazany komentarz. Ty natomiast mógłbyś pozbyć się kija o którym piszesz - rozejrzeć się i zrozumieć, że są tacy, co mają odmienne poglądy od Twoich. Ponoć teraz taka modna jest tolerancja. Może zastosują ją w praktyce.

ocenił(a) film na 7
karson_z

1. Definicja zaczerpnięta zarówno z wikipedii jak i sjp (skoro coś jest opisane identycznie, to chyba logiczne, że szybciej jest zrobić kopiuj/wklej niżeli pisać samemu, spokojnie robię research i korzystam z różnych źródeł) ;)

2. Zmarnowałeś czas na oglądanie filmu oraz, pisanie opinii na jego temat, nie rozumiejąc czym jest "czarny humor" więc dostajesz odpowiedź.

3. "Odnosząc się natomiast do Twojej wypowiedzi, to nie mam zamiaru tłumaczyć się z tego, że coś mi się podobało lub nie" tutaj patrz punkt wyżej napisałeś komentarz, dostałeś odpowiedź, na dodatek się tłumaczysz, daruj sobie standardową zagrywkę szarego kowalskiego w stylu: "udam mądrego, pokażę mu, że mam gdzieś jego odpowiedź, ale dalej będę na nią reagować" bo jakby cię ona nie ruszyła, to zwyczajnie w świecie byś nie odpisał.

4. "Ponoć teraz taka modna jest tolerancja" skoro jestem fanem czarnego humoru, logicznym jest, że śmieję się ze wszystkich "poważnych tematów" czyli od Religii po Rasizm i osobiście uważam, że smutnym jest fakt, iż w XXI wieku ludzie dalej tak bardzo bronią religii, podczas gdy domniemany "bóg" jest przecież "wszechmogący" i jakby chciał, to już dawno by takich ludzi unicestwił, także albo nie istnieje, albo zwyczajnie ma to we wspomnianych już 4 literach.

Natomiast, aby nie zostać gołosłownym, skoro wspomniałem o rasizmie, to na dobrą sprawę, żyjemy w czasach gdzie każdy jest na swój sposób dyskryminowany, można by wręcz powiedzieć, że jest po równo, a osobiście uważam, iż patrzenie w przeszłość jest chore, bo żadne z nas nie miało wpływu na dzieło przodków, chyba że ktoś wynajdzie wehikuł czasu, ale pozwolisz, iż pominiemy temat fizyki, bo tu można by się rozwodzić dniami nad jedynie teoriami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones