PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11436}

Jad

Venom
5,4 237
ocen
5,4 10 1 237
Jad
powrót do forum filmu Jad

Sama fabuła jak i wykonanie nie należą do najlepszych. Oczywiście poza obsadą: nazwiska Kinski, Oliver Reed czy Sterling Hayden mówią same za siebie. Poza tym można popatrzeć na ładniutką Susan George. Co ciekawe - film początkowo kręcił "król horroru" Tobe Hooper. Oto jak Kinski przedstawił całą sytuację w swojej autobigrafii: "Martin Bergmann (producent) po czterech tygodniach wywala na zbity pysk reżysera Toby Hoopera(...). Wrzuca do kosza nakręcone taśmy i zaczyna robotę od nowa. Niełatwo jest znaleźć z dnia na dzień amerykańskiego reżysera, który by coś potrafił. A więc mojemu przyjacielowi Martinowi (...) nie pozostaje nic innego, jak ściągnąć jakieś troki od kalesonów - reżysera z angielskiej telewizji, który przypadkiem jest wolny ". A więc pewnie wszystko przez "troki od kalesonów ;-). Jako inną ciekawostkę podam, że Kinski wybrał ten film zamiast "Poszukiwaczy zaginionej arki" ze względu na wysokość oferowanej gaży. Trochę szkoda. Fajnie byłoby zobaczyć Kinskiego w roli gestapowca walczącego z Indianą Jones.

ocenił(a) film na 7
dekiel69

Kinski traktował filmy jako źródło zdobywania pieniędzy więc wybrał ten projekt. Szkoda bo jako gestapo więc byłby idealny. Wiem że ten film nie jest wybitny raczej wyszedł średniak w stylu filmów telewizyjnych ale mam do niego sentyment. Fajna gra aktorów (Williamson z tym ciężkim spojrzeniem inspektora policji, Reed tępy pomagier szczwanego lisa Kinskego). Plus napięcie kiedy pojawia się wąż.

ocenił(a) film na 6
dekiel69

te troki od kalesonów miały już na koncie świetny "Krew na szponach szatana", który stał się sporą inspiracją dla wielbionego przez wielu The VVitch. Także Kinski miał trochę słabe rozeznanie w brytyjskich reżyserach.

dekiel69

Pomijając kwestie finansowe, Kinski wspominał też, że scenariusz do 'Poszukiwaczy Zaginionej Arki' był 'kretyńsko gówniany'.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones